Biuro podróży

Biuro podróży

Wiemy, że jednym kliknięciem masz dostęp do setek opcji lotów i tysięcy hoteli na całym świecie. A jednak, czy uważasz, że praca konsultanta turystycznego jest właśnie taka? Czy uważasz, że spokojne wakacje to tylko samolot i hotel? Myślisz, że jeśli będziesz miał problem na wakacjach, będziesz miał z kim się skontaktować z linii lotniczej poza godzinami pracy? Czy uważasz, że jeśli nie znasz lokalnego języka, zwłaszcza w obszarach, w których angielski nie jest dobrze ugruntowany, będziesz w stanie skutecznie komunikować się z personelem hotelu?

A przede wszystkim najważniejsze pytanie: czy chcesz zaryzykować spokój wakacji tylko po to, by udowodnić, że potrafisz zorganizować własną podróż?

Pomyśl o pannie młodej, która decyduje się zorganizować swoje jedyne wesele i całą noc, być może najważniejszą noc w życiu ich pary, siedzi z programem z rzeczami do zrobienia, mapą stołu i programem wieczornym. Chyba nie chcesz takich wakacji.

Aby uzyskać jaśniejszy obraz tego, co biura podróży mogą dla Ciebie zrobić, przygotowaliśmy listę korzyści, z którymi warto skonsultować się dla konsultantów podróży:

  1. Wartość doradztwa

Z pozycji doradców turystycznych wykorzystaliśmy całe nasze ponad 20-letnie doświadczenie, dostęp do systemów rezerwacyjnych znacznie bardziej zaawansowanych i kompleksowych niż ogólnodostępne strony internetowe oraz, co być może najważniejsze, przetestowanie większości naszych popularnych kierunków, najczęściej rezerwowane są hotele i linie lotnicze.

Jeśli masz problem ze zdrowiem, najlepiej byłoby unikać leczenia go zgodnie z poradami internetowymi, prawda? Cóż, nawet jeśli szukasz wakacji, nie wahaj się zasięgnąć porady specjalisty ds. Turystyki albo biura podróży, które od lat specjalizuje się w temacie takich wycieczek.

Rowerowe biuro podróży daje możliwości ciekawych wycieczek rowerowych.
Rowerowe biuro podróży daje możliwości ciekawych wycieczek rowerowych.
  1. Doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie

Czy zawsze chciałeś wybrać się w rejs, ale nigdy nie wiedziałeś, jaki wybrać? Czy zastanawiałeś się nad wyjazdem do Disneylandu z dziećmi, ale miałeś trudności z przeszukaniem nieskończonej liczby opcji biletów i pakietów? Każdy wie, że najlepszą radą są specjaliści. A jeśli chodzi o spersonalizowane opcje wakacji, konsultant ds. Turystyki najlepiej będzie w stanie zidentyfikować, przeanalizować i zaoferować najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twoich wakacji. Ponadto wiele razy konsultanci, z którymi kontaktujesz się, byli na miejscu, a w niektórych przypadkach nawet widzieli hotel, do którego się wybierasz.

  1. Spersonalizowane oferty

W tej chwili traci się średnio 7 godzin na dokonanie internetowej rezerwacji wakacji. Ten czas jest znacznie skrócony, jeśli zwrócisz się do biura podróży. Zostanie Ci przydzielony dedykowany konsultant, który wykona tę pracę za Ciebie i przedstawi propozycje, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i budżetowi. Niezależnie od tego, czy jest to konkretna destynacja, transport, zakwaterowanie czy działalność, dobry konsultant turystyczny z zadawanych pytań zrozumie Twoją osobowość, uwzględni Twoje preferencje i na podstawie Twoje życzenia.

  1. Zawsze masz opcję „zadzwoń do konsultanta podróży”, jeśli coś pójdzie nie tak

Załóżmy, że jesteś w drodze na rejs po Karaibach, gdy z jakiegoś powodu Twój lot został odwołany; lub przybywasz do pokoju hotelowego, a to pozostawia wiele do życzenia; lub wylądowałeś i transfer z lotniska jest opóźniony lub, co gorsza, wybucha wulkan, członek rodziny zachoruje i nie wiesz, z kim się skontaktować. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę za pośrednictwem biura podróży, możesz się z nim skontaktować, a otrzymasz natychmiastową pomoc w przypadku każdego problemu, 24 godziny na dobę, bez konieczności rozmawiania z robotami. Rezerwacja za pośrednictwem strony turystycznej nie gwarantuje, że otrzymasz taki sam poziom spersonalizowanej uwagi i bezpieczeństwa podczas wakacji. Nie wahaj się skontaktować z biurem podróży, jeśli napotkasz problemy. Mają zasoby,

  1. Twoje wakacje są chronione przez dyrektywy europejskie

Powinieneś wiedzieć, że istnieje dyrektywa europejska, która odnosi się do pakietów usług związanych z podróżami, wakacjami i wycieczkami oraz chroni klientów w przypadku niewypłacalności, obejmując dużą część tych usług. Zakup dokonany w internecie wiąże się ze znacznie większym ryzykiem lub nie zapewnia ochrony.

 6.  Uzyskaj pomoc na miejscu za pośrednictwem lokalnych partnerów

Konsultanci podróży oferują nieograniczone porady przed, w trakcie i po podróży. Zaletą agencji jest to, że na miejscu znajdziesz przedstawicieli, którzy zawsze chętnie wyjaśnią plusy i minusy danej lokalizacji lub doświadczenia. Wiele ofert znalezionych w Internecie może wydawać się zbyt pięknych, aby były prawdziwe i często tak jest. Aparaty nie wyglądają tak, jak na zdjęciach lub lokalizacja nie jest tą, którą znalazłeś. Istnieje wiele nieprzyjemnych sytuacji, które mogą się zdarzyć podczas wakacji, o których myślisz sam, dlatego dobrze jest zwrócić się do biura podróży, planując wakacje w nowym miejscu.

7. Konsultant podróży może zbudować Twoje wakacje zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem

Jak w każdym biznesie cena często zależy od zakupionej ilości. Konsultanci podróży rezerwują tysiące miejsc w liniach lotniczych i setki pokoi hotelowych, a dostęp do preferencyjnych cen jest rzeczą normalną. Przekaż konsultantowi swoje oczekiwania i życzenia, a otrzymasz odpowiednią ofertę.

8. Możesz otrzymać dodatkowe korzyści i miłe niespodzianki

Biura podróży, które rezerwują duże ilości podróży, często mają dostęp do korzyści, których prawdopodobnie nie mógłbyś uzyskać samodzielnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o modernizację pokoju, przygotowanie kilku przedmiotów powitalnych, konsultanci podróży często mogą dodać korzyści do Twojego planu wakacyjnego. Jeśli celem podróży jest specjalna okazja, taka jak urodziny lub oświadczyny małżeńskie, konsultant podróży ma dostęp do wystarczających zasobów i osób, które mogą pomóc w zaplanowaniu idealnego wydarzenia.

  1. Konsultant podróży to Twoja wakacyjna encyklopedia

Zdjęcia znalezione w Internecie mogą wprowadzać w błąd, a recenzje online nie zawsze są autentyczne. Wszyscy słyszeliśmy przykłady koszmarnych historii, przez które przeszli ludzie, którzy zaplanowali własne wakacje. Konsultant podróży zawsze dopilnuje, abyś miał wszystkie niezbędne informacje na temat celu, do którego się wybierasz, aby zminimalizować ryzyko nieprzyjemnego doświadczenia. Poda ci szczegóły, których albo nie możesz znaleźć w Internecie, albo są rozproszone: problemy medyczne / zdrowotne na miejscu, informacje wizowe lub warunki podróży, porady klimatyczne i najlepsza pora roku, aby dobrze podróżować do pożądanego miejsca docelowego.

  1. Możesz uzyskać lepszą cenę niż online

Jeśli jednak znalazłeś upragnione rozwiązanie podróżnicze, surfując po internecie, warto zgłosić się z nim do agencji, ponieważ są duże szanse na uzyskanie lepszej ceny.

Rowerowe biuro podróży – jak przygotować

Jak przygotować jazdę na rowerze ? Co muszę wiedzieć przed wyruszeniem na wycieczkę dwukołową?

Zapewne zadawałeś sobie to pytanie już kilka razy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy już doświadczonym na rowerze, bez względu na to, jak dobrze jesteś zorganizowany, nadal o czymś zapominasz, przynajmniej raz. Nie zniechęcaj się i zapomnieliśmy. I nie raz. A ponieważ uczysz się na błędach, pomyśleliśmy, że nie zaszkodzi podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak przygotować się do jazdy na rowerze.

Jak przygotować jazdę na rowerze przed wyjściem z domu?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz. Zrób plan, udokumentuj się w internecie, zrób symulację trasy w wyspecjalizowanych serwisach lub sprawdź, czy trasa stworzona przez kogoś innego już istnieje.

Po ustaleniu trasy, niezależnie od tego, czy mówimy o wycieczce kilkugodzinnej, czy kilkudniowej, trzeba wiedzieć, czy można ją ukończyć. Oceń siebie; dobrze jest wiedzieć, jak długo trwają twoje moce i jak długo możesz pedałować. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, wsiadaj na rower. Czy masz odpowiedni typ roweru na trasę? Nie możesz jechać szlakiem po górskich szlakach, chropowatymi lub rowerem górskim na trasach ponad 200 km dziennie, po szosie. No dobra, teoretycznie można jechać, ale na długich dystansach bardziej przydaje się kurier.

Co zabieram ze sobą na przejażdżkę rowerem?

To zależy w dużej mierze od przebytej odległości i miejsca, do którego chcesz się udać. Jeśli pójdziesz na krótki spacer, na kilka godzin, w pobliże, możesz wyjść bez plecaka, jeśli myślisz, że wytrzymasz bez jedzenia. Ale przynajmniej słodki patyk lub banan nie zaszkodzi. Bardzo ważna jest również woda. Jeśli nie czujesz się jak plecak, weź przynajmniej puszkę rowerową i włóż ją do uchwytu ramy.

Przydatna wskazówka: Latem, kiedy na dworze jest bardzo gorąco i nie chcesz, aby woda w Twojej puszce się nagrzewała, wieczorem włóż ją do zamrażarki. Woda zamarznie, a podczas wycieczki lód będzie się stopniowo topił, zapewniając zimną i dobrą wodę na kilka godzin. Zachowaj ostrożność, jeśli używasz klasycznej plastikowej butelki z zakręcaną pokrywką. Może eksplodować z powodu mrozu. Pozostaw pokrywkę lekko uchyloną i postaw puszkę na nóżkach.

Co jeszcze możesz zabrać ze sobą, jeśli wyjedziesz na cały dzień? Najpierw plecak jednodniowy. Tutaj możesz umieścić jedzenie, czekoladę lub słodycze, które dodają energii, banany, suszone owoce, orzeszki ziemne, orzechy itp. Wtedy nie zaszkodzi wsunąć w razie potrzeby rzeczy potrzebne do naprawy roweru: zestaw klinów, pompkę, dźwignie, łatki, multitool. Takie niedrogie narzędzia znajdziesz w Decathlonielub w sklepach specjalistycznych, jeśli chcesz czegoś znacznie lepszego.

Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego, gotówki, okularów przeciwsłonecznych i prawdopodobnie najważniejszej rzeczy: kasku. Nie wychodź z domu bez kasku. Nie jest to obowiązkowe, ale może uratować ci życie. Wymówki takie jak „Nie noszę zestawu słuchawkowego, ponieważ jest mi gorąco”, „Nie noszę zestawu słuchawkowego, ponieważ wyglądam z nim śmiesznie” i tak dalej. Jeśli wyglądasz śmiesznie z nią na głowie, zastanów się, jak byś wyglądał, gdybyś był sparaliżowany przez wypadek rowerowy, w którym nie założyłeś kasku i uderzyłeś się w głowę.

Jakie ubrania wybrać na przejażdżkę rowerem?

Podstawową zasadą odzieży rowerowej jest unikanie bawełny. Wchłania pot i przykleja się do skóry, powodując dyskomfort, nieprzyjemny zapach i zrujnować Twoją kolej. Jeśli masz mały budżet, Decathlon znów Ci pomoże. Poszukaj w dzielnicach odzieży rowerowej lub górskiej, biegowych, poliestrowych koszulkach.

Jak przygotować wycieczkę rowerową – sprawdzenie roweru

Upewnij się, że masz sprawne hamulce, opony napompowane do optymalnego ciśnienia dla danego terenu, łańcuch jest odpowiednio nasmarowany, a rower działa płynnie.

Pomocna wskazówka: Zapomnij o opowieściach o gotowaniu z użyciem oleju, oliwy z oliwek, spalonego oleju lub boczku. Używaj tylko specjalnych produktów rowerowych, od odtłuszczacza po olej łańcuchowy. Dobrze utrzymany łańcuch będzie trwał dłużej .

Sprawdź, czy kierownica jest prosta, siodełko na odpowiedniej wysokości, dźwignie hamulca, koła nie mają przerzutek i jeśli odejdziesz i myślisz, że wrócisz po ciemku, nie zapomnij o przednich i tylnych światłach oraz odzieży z odblaskami elementy. Kamizelka odblaskowa nie jest obowiązkowa, ale dobrze być jak najlepiej widocznym w ruchu ulicznym, szczególnie wieczorem.

A jeśli nadal obowiązuje nas prawo, to dobrze wiedzieć, że nie wolno jeździć rowerem po autostradach i odcinkach, na których jest to zabronione.

Jeśli to wszystko w porządku, weź plecak lub bagaż, upewnij się, że przed jazdą po drogach publicznych nie piłeś alkoholu ani nie zażywałeś zabronionych substancji i pobij go. Nie zaszkodzi powiedzieć komuś trasę, którą zamierzasz obrać.

Czy masz w telefonie naładowaną baterię? Następnie…

Życzymy wiatru od tyłu!