12 cennych umiejętności

12 cennych umiejętności

Najlepsze rzeczy w życiu mogą być darmowe, ale to nie znaczy, że ich zdobycie nie będzie wymagało czasu, potu i wytrwałości. Dotyczy to zwłaszcza uczenia się ważnych umiejętności życiowych. Aby ustalić, które talenty są warte zainwestowania, jeden z czytelników Quora zadał pytanie : „Jakie umiejętności są najtrudniejsze i najbardziej przydatne do nauczenia się?”

Podkreśliliśmy nasze ulubione umiejętności, które uważaliśmy za ważne.

Opanuj swój sen

Istnieje tak wiele zalecanych sposobów na sen, że często trudno je śledzić. Ale niezależnie od tego, co wybierzesz, ustanowienie rytuału może zapewnić spokojny sen.

Liczne badania pokazują, że przestrzeganie harmonogramu snu ułatwia zasypianie i budzenie się oraz ogólnie pomaga w lepszym śnie.

Tutaj odsyłamy do artykułu jak szybko zasnąć, oraz artykułu popraw jakość snu gdzie tłumaczymy jak ważny jest sen.

Empatia

„Możesz być najbardziej zdyscyplinowaną, błyskotliwą, a nawet najbogatszą osobą na świecie, ale jeśli nie dbasz o innych lub nie współczujesz innym, to w zasadzie jesteś tylko socjopatą”. Empatia to nie tylko aktywne słuchanie innych, ale dbanie o drugiego człowieka

Empatia, jak wyjaśnia właścicielka firmy Jane, jest podstawową ludzką zdolnością, którą zbyt chętnie odrzucił współczesny biznes.

„Empatia — zdolność odczuwania tego, co czują inni — sprawia, że ​​dobrzy sprzedawcy i pracownicy serwisu są naprawdę świetni. Empatia w duchu zespołowym motywuje ludzi do większego wysiłku. Własna apatia, by iść na większe, bo czują coś większego niż tylko wypłata” – pisze.

Zarządzanie czasem

Efektywne zarządzanie czasem to jedna z najbardziej cenionych umiejętności przez pracodawców. Chociaż nie ma jednej właściwej drogi, ważne jest, aby znaleźć system, który działa dla Ciebie i się go trzymać Alina.

„Najtrudniejszą rzeczą do nauczenia się było dla mnie planowanie” – pisze. „Nie po to, by wykonać to, co zaplanowałem, ale żeby stworzyć tak epicką listę rzeczy do zrobienia i zaplanować ją tak dokładnie, że naprawdę jestem w stanie wykonać wszystkie zadania w zaplanowanym terminie”.

Proszenie o pomoc

„Pewnego razu podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedziano mi: »Nie możesz mieć tej pracy, jeśli nie możesz poprosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz«” – pisze Louise. „Oczywiście powiedziałem, że mogę. Później dowiedziałem się, że poprzednia osoba z tą pracą spieprzyła wielki czas, ponieważ był załamany, ale nie mógł się do tego przyznać i nie poprosił o pomoc”.

Wyjaśnia, że ​​wiedza, kiedy potrzebujesz pomocy, a następnie proszenie o nią, jest zaskakująco trudna do nauczenia się i zrobienia, ponieważ nikt nie chce być postrzegany jako słaby lub niekompetentny.

Ale niedawne badanie przeprowadzone przez Harvard Business School sugeruje, że dzięki temu wyglądasz na bardziej, a nie mniej, zdolnego. Według autorów badania, prosząc ludzi o radę, potwierdzasz ich inteligencję lub wiedzę fachową, co zwiększa prawdopodobieństwo ich zdobycia.

Wytrwałość

Khaleel pisze, że niezależnie od tego, czy próbujesz nowej rutyny ćwiczeń, uczysz się egzaminu, czy pracujesz nad ważnym projektem, konsekwencja jest niezbędna do utrzymania jakiegokolwiek sukcesu.

Mówi, że ludzie często przestają ciężko pracować, kiedy osiągają szczyt, ale aby utrzymać tę najwyższą pozycję, muszą pracować ciężej i być bardziej konsekwentni w swojej pracy.

Pozytywne myślenie

„Ostatecznie nie ma znaczenia, co myślą o tobie inni”, pisze inny użytkownik, „ale to, co o sobie myślisz, z pewnością ma znaczenie, a zbudowanie tego poziomu pewności siebie i zdolności do wiary w siebie wymaga czasu, kiedy nikt inny tego nie robi”.

Po drugiej stronie pozytywnego mówienia do siebie jest negatywne mówienie do siebie, może powoli nadwerężać twoją pewność siebie .

Wiedza, kiedy zamilknąć

„Nie możesz chodzić w kółko narzekając na każdą inną rzecz, która wydaje ci się nie tak słuszna na tym świecie” – pisze Roksana. „Czasami po prostu trzeba się zamknąć”.

Jest wiele przypadków, w których najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie się z dala od siebie. „Kiedy jesteśmy źli, zdenerwowani, wzburzeni lub zirytowani”, pisze Anwesha, „wyrzucamy z siebie wszystko, co przychodzi nam do głowy”. A później zwykle tego żałujesz.

Trzymanie gęby na kłódkę, gdy jesteś zdenerwowany, jest jedną z najcenniejszych umiejętności do nauczenia i oczywiście jedną z najtrudniejszych

Opieranie się plotkom

„Najważniejszą rzeczą w życiu są dla mnie relacje” – pisze Jason. „A najważniejszą rzeczą w budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji jest zaufanie”.

Mówi, że jednym z najłatwiejszych sposobów na utratę zaufania jest plotkowanie o ludziach za ich plecami.

Widjaja mówi, że trudno było nauczyć się nie plotkować, ponieważ oznaczało to ominięcie potencjalnie ważnych rozmów, zdystansowanie się od wpływowych ludzi i niezręczną konieczność mówienia ludziom: „Hej, przepraszam, że przerywam, ale naprawdę nie muszę tego wiedzieć, czy możemy porozmawiać o czymś innym?”

„Ale naciskaj dalej, a otrzymasz bezcenną nagrodę. Zaufanie” – pisze.

Opanowanie myśli

Aby robić to, co chcesz i osiągnąć to, co chcesz osiągnąć, musisz świadomie pokierować swoim myśleniem, pisze Mark.

„Wyzwaniem jest to, że jesteśmy produktem naszych przeszłych doświadczeń i całe nasze myślenie jest tego wynikiem” – mówi. „Jednak przeszłość nie równa się przyszłości”.

Świadomość

Według badacza szczęścia, nie jesteśmy zbyt dobrzy w pozostawaniu obecną chwilą: mówi, że 47% czasu ludzie myślą o czymś innym niż to, co aktualnie robią. A to szkodzi naszemu szczęściu, mówi:

„Ludzie są mniej szczęśliwi, gdy błądzą w myślach, bez względu na to, co robią. Na przykład ludzie nie lubią zbytnio dojeżdżać do pracy. To jedna z ich najmniej przyjemnych czynności, a mimo to są znacznie szczęśliwsi, gdy skupiają się tylko na dojeździe do pracy niż wtedy, gdy myślą o czymś innym. To niesamowite”.

Przemawianie publiczne

Wypowiadanie się publicznie może być dla wielu z nas trudne. Nawet amerykański magnat biznesowy Warren Buffett powiedział , że kiedyś tak bał się przemawiać publicznie, że zwymiotowałby. „Właściwie zaaranżowałem swoje życie tak, że nigdy nie musiałem wstawać przed nikim” – powiedział swojej biografce Alice Schroeder w „ The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life ” .

Trzeba było ćwiczyć wygłaszanie przemówień wiele razy przed kolegami z kursu Dale Carnegie, aby w końcu pokonać strach.

„Część z tego to po prostu praktyka – po prostu robienie tego i ćwiczenie” – powiedział Buffett . – I zadziałało. To najważniejszy stopień, jaki mam.

Drobne umiejętności

Chodzi o drobne umiejętności, które pomagają w życiu codziennym np. otwieranie wina bez korkociągu, przykręcenie gniazdka, czy też samodzielne ugotowanie obiadu – pisze Jack.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.