Wykończenia wnętrz – co będzie modne w 2022 roku?

Wykończenia wnętrz – co będzie modne w 2022 roku?

Każdego roku pojawiają się nowe trendy – najbardziej widać to w świecie mody, która niemal zmienia się na oczach użytkowników. W kategorii aranżacji wnętrz również zauważa się wiele sugestii, które warto zastosować w swoim mieszkaniu. Jakie są trendy wnętrzarskie w 2022 roku?

Funkcjonalność i komfort

W tym roku ogromną wagę przywiązuje się do przedmiotów, które gwarantują wygodę i są wielofunkcyjne. Z uwagi na pandemię coraz więcej czasu spędza się w zaciszu domowego ogniska. Praca zdalna czy obowiązkowa kwarantanna narzuciły trend, który będzie obowiązywał tego roku, stąd też oczy kupujących zwrócone są na wykończenia wnętrz.

Popularnością cieszą się meble, które są funkcjonalne, a przy tym wygodne. Duże zainteresowanie wzbudzają rozkładane biurka czy sofy z funkcją spania. Kupujący zwracają coraz większą uwagę na jakość produktów, materiały czy technologię produkcji. Wnętrza mają być estetyczne, a w wystroju dominują przedmioty wykonane z naturalnych surowców.

Odcienie zieleni i fioletu

W tym roku niepodzielnie panuje moda na dwa kolory – zieleń i fiolet. Mięta, pistacja czy szmaragd nawiązują do środowiska, zachęcając do wykończenia wnętrz naturalnymi dodatkami. Równie modny jest fiolet w najróżniejszych tonacjach. Lawenda czy elegancka purpura to ulubiony wybór kupujących. Można w ten sposób zaakcentować każde pomieszczenie, nadając mu określony styl.

Obydwa kolory doskonale łączą się z barwami ziemi. Fakt ten chętnie wykorzystują architekci projektujący wykończenia wnętrz, nadając im klimatu, który sprzyja odpoczynkowi.

Bliski kontakt z naturą

Moda na naturalne materiały i dekoracje zapanowała już kilka lat temu i – jak widać – znakomicie się przyjęła. W tegorocznych aranżacjach również nie może zabraknąć drewna, rattanu, trawy morskiej, wełny, trzciny czy bambusa. Akcesoria wykonane z tych surowców coraz częściej pojawiają się na balkonach i tarasach. W końcu przesiadywanie tam pozwala spędzać więcej czasu w otoczeniu natury. Inspiracja światem fauny i flory zaowocowała w postaci dekoracji wykonanych z dyni, wrzosów czy suszonych traw.

Okrągłe formy

W 2022 roku odchodzi się od kanciastych mebli na rzecz przedmiotów o miękkich i obłych kształtach. Trendy nakazują stosowanie ich nie tylko w elementach dekoracyjnych, takich jak lampy czy żyrandole, ale i w meblach. Na topie są zatem meble, które dzięki swoim kształtom nadają otoczeniu przytulności. Miękkie pufy, okrągłe stoły czy nawet dmuchane meble dodadzą aranżacji lekkości, pozostając przyjemnymi dla oka.

Wyraziste meble

W obowiązujących trendach nie zabraknie pomysłów na wykończenia wnętrz dla miłośników mocnych akcentów. W modzie są meble o miękkich tkaninach i wyrazistych kolorach, które ożywią wnętrze i nadadzą dynamiki. Czerwona sofa czy słonecznie żółty fotel będą ciekawie współgrać z długimi kotarami o barwie szafiru.

Pozostałe meble powinny dla równowagi zachować jednolity, najlepiej jasny kolor, podobnie jak ściany, które w takich stylizacjach najlepiej prezentują się w odcieniach bieli lub beżu.

Partnerem materiału jest redNet Dom.