Uporządkuj bałagan

Uporządkuj bałagan

Niezależnie od tego, czy kilka razy przeprowadzałeś się do domu i stałeś się samozwańczym ekspertem, czy też przez jakiś czas mieszkałeś w swojej obecnej posiadłości, bez względu na twoją indywidualną sytuację, nowoczesne życie oznacza, że ​​będziesz miał zbyt wiele pukających rzeczy w twoim domu, czego po prostu nie potrzebujesz.

Kontynuuj czytanie, aby poznać kilka kluczowych i niezwykle pomocnych rad dla właścicieli domów, którzy desperacko potrzebują uporządkować bałagan.

Umieść długopis na papierze

Rankiem pierwszego dnia celowo uporządkowałeś swój harmonogram, aby rozpocząć gruntowne porządkowanie domu rodzinnego. Zacznij od filiżanki gorącej herbaty lub kawy i usiądź przy kuchennym stole.

Narysuj podstawowy plan całego domu i zakreśl kolorowym długopisem obszary, które są magnesem dla bałaganu, a kontrastowym kolorem zakreśl obszary i miejsca przechowywania w każdym pokoju.

Nadaj priorytet każdemu pomieszczeniu i każdej zaśmieconej przestrzeni za pomocą prostego systemu numerycznego, dzięki czemu masz wizualną mapę tego, od czego zacząć i które miejsce do zrobienia w kolejności. Dodatkowo, gdy zaczynasz chodzić z pokoju do pokoju, miej notatnik w trybie gotowości, aby zanotować wszystko, co wymaga odmalowania, naprawy lub całkowitej wymiany, do czego możesz wrócić po zakończeniu porządkowania domu .

Podziel swoje niechciane rzeczy na duże pudła

Korzystaj z przetworzonych lub pożyczonych pudełek do przechowywania lub zainwestuj w tanie pudełka z lokalnego sklepu i oznacz każde z nich innym nagłówkiem, aby skutecznie podzielić niechciane rzeczy.

Miej jedną skrzynkę na datki na cele charytatywne, jedną na wszystko, co jest dla Ciebie cenne i drogie, co masz zamiar przekazać dzieciom, bliskim przyjaciołom lub innym członkom rodziny, a drugą na kosz na śmieci.

Unikaj losowania śmieci!

Zwykle w domu, który można dość dokładnie określić jako taki, który jest zdecydowanie „zamieszkany”, zawsze znajdziesz przynajmniej kilka szaf lub szuflad, które zostały nieoficjalnie oznaczone jako miejsce zbiórki śmieci .

Znasz typ; pełna przypadkowych guzików i śrubek, dziwnych kawałków papieru z nieczytelnymi bazgrołami sprzed lat i monet, które zostały wycofane z obiegu. Unikaj takich szuflad za wszelką cenę i upewnij się, że nigdy więcej nie zostanie stworzona nowa, aby pomóc Ci zachować lepszą organizację.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.