Płytki drewnopodobne do łazienki, czyli jak zaprojektować skandynawską łazienkę w bloku

Płytki drewnopodobne do łazienki, czyli jak zaprojektować skandynawską łazienkę w bloku

Skandynawski styl aranżacji wnętrz od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pasuje do wielu wnętrz, nawet mniejszych pomieszczeń. Łazienka w skandynawskim stylu cechuje się jasnymi barwami i drewnianymi dodatkami. Można go określić jako minimalistyczny, a zarazem elegancki i nowoczesny. Jak zaprojektować łazienkę w takim stylu? O jakich dodatkach pamiętać w szczególności i czy może to być rozwiązanie do łazienki w bloku? Kwestie te zostaną szerzej omówione w tym artykule.

Skandynawska łazienka w bloku – co ją cechuje?

Jak wspomniano wcześniej, styl skandynawski to jeden z częściej wybieranych do aranżacji domów i mieszkań. Jak będzie wyglądać łazienka urządzona w takim stylu? Główne cechy to jasne kolory i drewniane elementy. Dodatki tworzą ze sobą kontrast, co gwarantuje niezwykle elegancki wygląd. Jednocześnie łazienka skandynawska będzie funkcjonalna i nowoczesna. Bez natłoku zbędnych i przytłaczających dodatków . Obowiązkowa w urządzaniu takiego pomieszczenia jest biała ceramika, drewniane płytki, oraz duże lustra. Całe pomieszczenie będzie więc jasne, z kontrastującymi drewnianymi dodatkami. Mówi się, że takiego stylu nie można pomylić z żadnym innym. 

Skandynawska łazienka – jaką podłogę wybrać?

Urządzając łazienkę w bloku w stylu scandi, bazą będą jasne kolory, dlatego dobrym wyborem będzie podłoga w brązowych, lub szarych odcieniach. Świetnie sprawdzą się tutaj płytki drewnopodobne w Klink.pl. Warto zdecydować się na drewnopodobne elementy ze względu na trudne warunki panujące w pomieszczeniu, czyli wysoką wilgotność powietrza. Drewniane elementy to znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Tego typu płytki stanowią odwzorowanie idealne względem prawdziwego drewna, stąd też będą wyglądać elegancko i wpisywać się świetnie w ramy omawianego stylu. 

Łazienka w skandynawskim stylu – wybór płytek

Aranżując skandynawską łazienkę, warto postawić na jasne ściany w odcieniach bieli i beżu z kontrastującymi drewnianymi płytkami. Wybierając płytki do wnętrz skandynawskich, można zdecydować się nie tylko na odcienie bieli. Uwagę powinien zwrócić także kolor beżowy, écru, czy jasne tony szarości. Powinny być one jasne i neutralne. Do stylu skandynawskiego nie będą pasować jaskrawe ściany, czy rzucające się w oczy płytki we wzory. Aby przełamać tę jasność, można zrezygnować z drewnopodobnych płytek na podłodze, a zamiast tego umieścić drewniane elementy na ścianach, np. dookoła lustra. 

Skandynawska łazienka – o czym pamiętać?

Łazienka w skandynawskim stylu ma swój ponadczasowy klimat. Nie trzeba przytłaczać jej mnóstwem jaskrawych dodatków i przesycać różnorodnymi wzorami. Należy pamiętać, że to właśnie prostota i minimalizm są wizytówką tego typu aranżacji. Wybierając wszystkie urządzenia i ceramikę do łazienki, warto kierować się także tą zasadą. Powinny być one maksymalnie proste, a toaleta, umywalka i wanna – najlepiej śnieżnobiałe. Na ścianach można zawiesić obraz, maksymalnie dwie pasujące do wnętrza grafiki z delikatnym wzorem. Również meble muszą być zachowane w minimalistycznym stylu. Mogą to być wykonane z drewna szafki, oraz wiklinowe koszyki na drobiazgi. 

Jak widać, aranżacja łazienki w bloku w stylu skandynawskim nie jest trudna. Warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powinna to być jasna baza, drewniane elementy i brak natłoku zbędnych dodatków. Ponadczasowy i przytulny klimat z pewnością będzie wyglądał świetnie w wielu wnętrzach, także tych mniejszych, ponieważ jasne kolory i lustra pozwolą na optyczne jej powiększenie. 

Post Comment