Perfumy niszowe — nowoczesne oblicze zapachów

Perfumy niszowe — nowoczesne oblicze zapachów

Perfumy niszowe cechują się niezwykłą różnorodnością. Wynika to z faktu, że ich twórcy nie kierują się modą, czy marketingowymi wyznacznikami, tylko własną fantazją. Poszukują różnorodnych inspiracji i tworzą zapachy zarówno te bardziej klasyczne, jak i niezwykle nowoczesne. Poznaj nowoczesne oblicze perfum niszowych takich marek jak Mark Buxton, Escentric Molecules, czy Zarkoperfum.

Nowoczesne oblicze perfum niszowych

  • Prostota i elegancja nowoczesnych perfum marki Mark Buxton
  • Syntetyczne składniki w nowoczesnym ujęciu w perfumach Escentric Molecules
  • Wyjątkowe kompozycje zapachowe z północy

Mark Buxton — elegancja, prostota, nowoczesność

Marka Mark Buxton nosi nazwę od swojego założyciela niemieckiego perfumiarza angielskiego pochodzenia Marka Buxtona. Od lat zawodowo zajmuje się perfumiarstwem, tworząc między innymi dla takich firm jak: Givenchy, Versace, Van Cleef & Arpels, Paco Rabanne, Lagerfeld, Burberrys, Cartier, Chopard, Ferré, Salvador Dali, Linari, Jil Sander, czy JOOP!

Jego nowoczesne perfumy niszowe wymykają się prostym podziałom i klasyfikacjom. Te minimalistyczne kompozycje oparte są na małej ilości składników, łączą aromaty naturalne i syntetyczne, wymykając się klasycznym porównaniom. Nie należą do perfum krzykliwych, raczej bardziej subtelnych, zmysłowych i otulających.

Świetnym przykładem wyjątkowych kreacji tej marki jest zapach Mark Buxton Sexual Healing. Oparty jedynie na 6 aromatach takich jak pączki czarnej porzeczki, absolut bzu czarnego, czy kastoreum. Jest to niezwykle zmysłowa kompozycja, która łączy słodkie aromaty w nutach głowy, ze zmysłowością nut serca i harmonizującymi nutami bazy, które są nieco bardziej zwierzęce i ciepłe.

Escentric Molecules — syntetyczne składniki w nowoczesnych kompozycjach

Geza Schoen twórca marki Escentric Molecules wykorzystał syntetyczne molekuły do stworzenia niezwykłych i szokujących nowoczesnych perfum niszowych. Seria zapachów Escentric Molecules – Molecule 01, 02, 03 oraz 04 i 05 to perfumy oparte jedynie na jednym zapachu syntetycznym. Escentric Molecules – Molecule 01 zawiera cząsteczkę Iso E Super, która od dawna była stosowana, w różnych produktach kosmetycznych. Geza Schoen wykorzystał jej niezwykłe właściwości, tworząc zaskakujące perfumy, które na każdym pachną inaczej. Co ciekawe, są osoby, które tego zapachu w ogóle nie wyczuwają. Kolejne numery tej serii zostały oparte również na innych syntetycznych cząsteczkach np. ambroksanu, czy kaszmeranu. By dopełnić obraz tej linii Geza Schoen, stworzył również bogate kompozycje zapachowe Escentric Molecules z tymi samymi numerami, które można łączyć z dopasowanymi do nich molekułami, dzięki czemu uzyskuje się wyjątkowe i niespotykane aromaty.

Zarkoperfum – nowoczesne zapachy z północy

Zarko Alhmann Pavlov to jeden z nielicznych skandynawskich twórców perfum niszowych. W swych kompozycjach łączy syntetyczne molekuły z francuską klasyką i niepowtarzalnym skandynawskim stylem. Swoje inspiracje czerpie z kultury nordyckiej i wyjątkowej skandynawskiej przyrody, która zachwyca zarówno samych mieszkańców, jak i przyjeżdzających turystów.

Nowoczesne perfumy niszowe marki Zarkoperfum to połączenie żelowych związków molekularnych z tradycyjnymi składnikami aromatycznymi. W ten sposób powstały wyjątkowe kompozycje, które reagują ze znajdującymi się na ludzkiej skórze feromonami, nadając perfumom indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Na uwagę kolekcji tego perfumiarza zasługują między innymi dwufazowe perfumy z serii Cloud Collection. Pierwsza faza to olejki eteryczne z naturalnymi wyciągami roślin oraz kwiatów, druga przejrzysta zawiera syntetyczne molekuły, nadające całej kompozycji wyjątkowego charakteru. Seria ta składa się z trzech różnych zapachów:

  • Cloud Collection No. 1 Stratus to kwiatowo-owocowe perfumy dla kobiet z aromatami wilgotnego lasu.
  • Cloud Collection No. 2 to perfumy unisex o kwiatowo-wodnym charakterze, idealne na ciepłe dni.
  • Cloud Collection No. 3 Green to niebanalne połączenie soczystych owoców i orzeźwiającego ozonu. Lekka i radosna kompozycja jest świetną propozycją na lato zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.