Majówka w apartamencie w Beskidach

Majówka w apartamencie w Beskidach

Beskidy – jedno z chętniej wybieranych miejsc na majówkowy pobyt. Tym, co przyciąga w te strony, są przede wszystkim malownicze krajobrazy oraz liczne atrakcje: piękne szlaki turystyczne, dobrze przygotowane trasy biegowe i rowerowe, ciekawe obiekty do zwiedzania, aquaparki, gorące termy. Chcąc spędzić urlop w tym miejscu, trzeba oczywiście pomyśleć o noclegu. A jeśli o to idzie, pierwszym, co przychodzi na myśl, są hotele. Nie jest to jednak jedyna opcja. W Beskidach funkcjonuje sporo obiektów oferujących możliwość wynajęcia apartamentu na określony czas. Dla kogo to dobre rozwiązanie i jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy wyborze lokalu?

Majówka w apartamencie w Beskidach to dobry wybór, jeśli:

Lubisz ciszę i spokój

Nie dla ciebie zatłoczone miejsca, wolisz kameralny klimat. Dużo lepiej wypoczywasz w zaciszu, w towarzystwie dobrej książki, filmu lub serialu. Wczesnym rankiem lubisz posiedzieć na balkonie lub tarasie i napić się smacznej, aromatycznej kawy, rozkoszując się zapachem i widokami. Na terenie apartamentów jest mniejszy przepływ gości, a obecność obsługi i zakres jej obowiązków sprowadza się do minimum. Nie ma też zbyt wielu atrakcji (lub w ogóle się z nich rezygnuje w budynku, w którym funkcjonują apartamenty, za to zapewnia się gościom dostęp do hotelowej strefy rozrywki), które generowałyby ruch i towarzyszące mu hałasy. Dzięki temu jest ciszej i spokojniej.

Cenisz sobie swobodę

Chcesz mieć pełną swobodę co do organizacji dnia i nie chcesz, by coś cię ograniczało w tym zakresie np. konieczność spożywania posiłków o określonych porach, jak ma to miejsce w hotelach. Apartamenty zaopatrzone są w aneks kuchenny, więc w każdej chwili możesz przygotować do jedzenia, co tylko zechcesz. A jeśli akurat nie będziesz mieć ochoty na gotowanie, możesz zjeść na mieście lub w hotelowej restauracji.

Chcesz zaoszczędzić

Z reguły koszt kilkudniowego wynajmu apartamentu jest niższy aniżeli pokoju hotelowego. Wynika to z okrojonego zakresu usługi. Nie obejmuje ona ani wyżywienia, ani sprzątania, więc automatycznie cena jest niższa. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie gotować, zamiast stołować się na mieście, twój portfel też odczuje korzyść.

Rezerwujesz nocleg na ostatnią chwilę

Z reguły apartamenty mają nieco mniejsze obłożenie niż hotele, więc jeśli pomysł wyjazdu pojawił się w ostatniej chwili, istnieje większa szansa na skorzystanie z noclegu właśnie tutaj. Lepiej jednak nie liczyć na łut szczęścia i zacząć rozglądać się za odpowiednim miejscem wcześniej, bo dzięki temu będziesz mógł wybierać spośród większej liczby atrakcyjnych lokalizacji. W popularnych okresach wyjazdowych, a do takich należą majówki, lokale na wynajem położone w centrach miast lub w bliskim sąsiedztwie kolei linowych cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. Warto mieć to na uwadze i zarezerwować pobyt z wyprzedzeniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu?

Podczas poszukiwań idealnego apartamentu na majówkowy pobyt, zwróćcie uwagę na kilka następujących kwestii:

Lokalizacja – o tym wspomniano już wcześniej, ale warto przypomnieć. Zanim zarezerwujesz apartament, sprawdź, gdzie się znajduje. Położenie w centrum miasta, w pobliżu kolei linowej bądź innych atrakcji zapewni wszelkie udogodnienia i pozwoli zaoszczędzić czas na dojazdach. Miej to na względzie, zwłaszcza jeśli na wyjazd wybieracie się z dziećmi.

Wielkość – dobierz wielkość apartamentu, uwzględniając ilość osób, jaka będzie w nim mieszkać. Jeśli jedziecie tylko we dwoje, wystarczy mniejszy. Jeśli jednak na wyjazd wybieracie się całą rodziną, a na dodatek planujecie zaprosić gości, wygodniejszy będzie lokal o większej powierzchni.

Dostępność atrakcji – sprawdź, z jakich atrakcji można korzystać na terenie obiektu albo w jego pobliżu. Dowiedz się, czy są dostępne nieodpłatnie, czy trzeba za nie zapłacić.

Standard lokalu – zanim dokonasz rezerwacji, przejrzyj galerię zdjęć na stronie, by zorientować się, jak urządzone są pokoje i co mają na wyposażeniu. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek.
Decyzja o tym, że spędzicie majówkę w apartamencie w Beskidach, już zapadła? W takim razie pora rozejrzeć się za apartamentem, w którym wypoczniecie tak, jak będziecie chcieli – bez pośpiechu, w ciszy, spokoju i z pełną swobodą.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.