Jak czyścić deski kompozytowe

Jak czyścić deski kompozytowe

Zastanawiasz się, jak utrzymać w czystości swój nowy taras z desek kompozytowych? Deski kompozytowe nie wymagają impregnacji i są bardzo wygodne w czyszczeniu. Poznaj kilka sposobów na utrzymanie swojego balkonu lub tarasu w nienagannej czystości.

Czym są deski kompozytowe?

Deski kompozytowe tworzy się z połączenia wysokiej jakości mączki drzewnej, najlepiej z twardych gatunków drewna oraz niewielkiej ilości tworzywa sztucznego. Dzięki temu deski tarasowe z materiałów kompozytowych wyglądają, jak produkty z litego drewna, a przy tym nie wymagają konserwacji i impregnacji, a także są dużo bardziej odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne.

Jak czyścić deski kompozytowe?

Deski kompozytowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Oto kilka sposobów, które możesz wykorzystać do czyszczenia swoich desek tarasowych:

  • Zmiotka, szczotka i woda – możesz użyć zmiotki, szczotki lub miotły, aby usunąć drobne zabrudzenia i resztki z powierzchni desek, a następnie umyć deskę wodą z mydłem lub detergentem.
  • Woda z mydłem – do mycia desek kompozytowych użyć łagodnego mydła. Wymieszaj kilka kropli mydła w wodzie, a następnie umyj deskę miękką szmatką lub gąbką.
  • Odkurzacz – deski kompozytowe można także odkurzać, aby usunąć drobiny i kurz z powierzchni desek kompozytowych.
  • Myjka ciśnieniowa – deski tarasowe z powodzeniem umyjesz także myjką ciśnieniową. Należy jednak uważać, aby nie ustawiać zbyt wysokiego ciśnienia wody, aby nie uszkodzić powierzchni desek.
  • Olejki, mleczka i płyny do czyszczenia desek kompozytowych – na rynku znajdziesz także specjalne olejki, mleczka i płyny do czyszczenia desek kompozytowych, które pomogą Ci usunąć drobne zabrudzenia i dodać blasku powierzchni desek.

Czyszczenie desek kompozytowych

Pamiętaj, aby regularnie dbać o czystość desek kompozytowych. To, jak twierdzi znany producent deski kompozytowej, pozwoli Ci uniknąć gromadzenia się brudu i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do trwałych plam i uszkodzeń powierzchni desek i cieszyć się nienagannym wyglądem desek nawet przez dwadzieścia lat.