Czy zabiegi przeszczepu włosów pozostawiają blizny?

Czy zabiegi przeszczepu włosów pozostawiają blizny?

Postęp w technologii medycznej przyczynił się w ostatnich latach do znacznego udoskonalenia metod chirurgii przeszczepu włosów. Nieuniknionym skutkiem ubocznym zabiegu pozostaje jednak bliznowacenie. Ilość blizn, które masz, zależy głównie od umiejętności i doświadczenia chirurga, a także od innych czynników, takich jak wiek i stan skóry głowy. W dzisiejszych czasach powszechnie stosuje się dwa rodzaje zabiegów przeszczepów włosów, tj. FUT i FUE.

FUT (transplantacja jednostek folikularnych)

W tej procedurze pasek skóry głowy jest chirurgicznie usuwany z obszaru dawczego, zwykle z tylnej części skóry głowy. Zwykle pozostawia to na skórze głowy liniowe blizny, które mogą mieć różną długość w zależności od rozmiaru wycinanego paska włosów. Kolejnym krokiem jest usunięcie przeszczepów mieszków włosowych z paska skóry głowy i przeszczepienie ich w okolice biorcze. Chirurg może być zmuszony do wykonania małych nacięć w obszarze biorczym. Ta procedura jest zwykle wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

FUE (Ekstrakcja jednostki mieszkowej)

Przeszczep włosów metodą FUE wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych, w komfortowych gabinetach medycznych wyłącznie w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem konsultacje i rysuje linię włosów. Pacjent otrzymuję w klinice zestaw kosmetyków do pięlęgnacji skóry głowy, leki, kapelusz, opaskę przeciwobrzękową i poduszkę do spania w pierwszych dniach po zabiegu.Tego samego dnia odbywa się zabieg, a po nim kierowca odwozi pacjenta bezpiecznie do hotelu. 

Inne korzyści przeszczepu włosów metodą FUE to:

Szybszy czas regeneracji

Jedną z zalet przeszczepu włosów metodą FUE jest to, że gojenie i powrót do zdrowia po zabiegu transplantacji włosów FUE są zwykle szybsze i wiążą się z mniejszymi ograniczeniami pooperacyjnymi, w przeciwieństwie do innych metod przeszczepu włosów. 

Zabieg bez blizn

Podczas przeszczepu włosów metodą FUE pojedynczo pobieramy jednostki pęcherzykowe ze skóry głowy. W ten sposób unikamy widocznej blizny liniowej, która jest charakterystyczna przy metodzie FUT. Pacjenci mogą nosić krótkie włosy, ponieważ metoda FUE nie pozostawia blizn.

Większa przeżywalność przeszczepianych mieszków włosowych

Przeszczepy włosów metodą FUE mają 90-97% przeżywalności przeszczepionych mieszków włosowych w porównaniu do około 75% przeżywalności starszej metody przeszczepu włosów FUT. Precyzyjne pobieranie mieszkowych włosów metodą FUE  minimalizuje procent ich uszkodzenia.

Jeśli szukasz najlepszych lekarzy przeszczepów włosów w Turcji, to Clinicana Hair Transplant Center z którą współpracuje polska firma Meditavel jest dla Ciebie idealną opcją. Zabieg odbudowy włosów możemy dostosować do Twoich preferencji i wymagań medycznych. Umów się na bezpłatną konsultację online z ekspertami ds. przeszczepów włosów już dziś, a z przyjemnością Ci pomożemy.