Czy każdemu można zrobić przelew na telefon i ile to trwa?

Czy każdemu można zrobić przelew na telefon i ile to trwa?

Przelewy to stały element ludzkiej codzienności – wiele osób wykonuje je regularnie, niektórzy nawet kilka razy dziennie. Jednak co w przypadku, gdy chcesz zlecić przelew, a nie dysponujesz najważniejszą informacją, jaką jest numer konta odbiorcy? W takich sytuacjach rozwiązaniem jest przelew na telefon. Dowiedz się, czy każdemu można zrobić przelew na numer telefonu i ile to trwa!

Czym jest i na czym polega przelew na numer telefonu?

Przelewy na telefon BLIK cieszą się coraz większą popularnością. Prostota i wygoda sprawiają, że z rozwiązania chętnie korzystają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. To metoda płatności, w której potrzebny będzie Ci tylko dostęp do Internetu oraz aplikacja Twojego banku. BLIKIEM możesz płacić w sklepach, wypłacać gotówkę i rozliczać się z innymi osobami – zwłaszcza ostatnia z tych możliwości jest szczególnie komfortowa. Przelew na numer telefonu sprowadza się do prostych kroków – w aplikacji banku należy:

  • wybrać przelew na telefon BLIK,
  • wskazać kontakt z listy lub wpisać numer telefonu,
  • wprowadzić kwotę przelewu,
  • potwierdzić przelew kodem PIN w aplikacji.

Naturalnie pojawia się pytanie, czy każdemu można zrobić przelew na telefon? Chcąc przekazać w ten sposób pieniądze zarówno zlecający, jak i odbiorca, musi mieć dostępną funkcję przelewu BLIK w aplikacji bankowej. Co ważne  nie trzeba być klientami tego samego banku. W przypadku zrobienia przelewu na telefon osobie, która nie korzysta z tej opcji, najczęściej jest ona informowana o tym fakcie przez swój bank, zazwyczaj w takiej sytuacji proponuje on inne rozwiązanie. Odbiorca powinien podjąć kroki zgodne z wytycznymi, a w przypadku braku reakcji środki wracają do zlecającego.

Jak szybko wykonać przelew na numer telefonu

Jeżeli już wiesz jak wykonać przelew na telefon i masz pewność, że odbiorca korzysta z tego typu usługi, warto dowiedzieć się więcej o czasie realizacji tych zleceń. W przypadku standardowego przelewu internetowego niezwłoczne przekazanie środków jest bezpłatne w ramach tego samego banku, w przeciwnym wypadku konieczne jest skorzystanie z opcji przelewu błyskawicznego, który zazwyczaj jest dodatkowo płatny. Z kolei użytkownicy BLIKA mogą realizować darmowe przelewy na numer telefonu w trybie natychmiastowym, ponieważ działają one w oparciu o system Express Elixir. Warto przy tym podkreślić, że znaczna większość przelewów Express Elixir realizowana jest w czasie nieprzekraczającym kilkunastu sekund, więc najczęściej przelew na telefon trafia do odbiorcy niemal w czasie rzeczywistym.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.