Mapa Google

Mapa Google

Mapy Google ewoluowały przez lata, przeskakując z naszych komputerów na telefony i dodając po drodze mnóstwo fajnych funkcji. W rzeczywistości jest ich tak wiele, że dzielimy się naszymi ulubionymi funkcjami, wraz z kilkoma ukrytymi wskazówkami i sztuczkami.

Dodaj przystanki do swojej podróży

Kiedy wsiadasz do samochodu na wycieczkę, rzadko udajesz się prosto do celu bez zatrzymywania się. Aby odwiedzić fajną przydrożną atrakcję, musisz zatrzymać się na lunch, paliwo, przerwę na toaletę lub objazd. Po zaprogramowaniu miejsca docelowego możesz łatwo dodać przystanki po drodze. 

Aby zatrzymać się po rozpoczęciu podróży, możesz dotknąć ikony wyszukiwania i wybrać „Stacje benzynowe”, „Sklepy spożywcze”, „Restauracje”, „Kawiarnie” lub wyszukać. 

W przypadku planowanych postojów dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu aplikacji i wybierz „Dodaj postój”. Dotknij pustego miejsca i możesz wyszukiwać, dodawać z mapy lub wybierać spośród „Stacji benzynowych”, „Artykułów spożywczych”, „Restauracji”, „Kawiarni”, „Fast food” i „Bankomaty”.

Sprawdź aktualny i przyszły ruch

Jeśli chcesz sprawdzić ruch w Twojej okolicy, musisz włączyć „ruch”, dotykając ikony warstw w kształcie rombu. W przypadku komputerów zobaczysz pole z napisem „Ruch na żywo” i odwróconym trójkątem. Wybierz trójkąt i możesz wybrać „Typowy ruch”, aby zobaczyć, jaki ruch będzie wyglądał później w ciągu dnia lub tygodnia. Natężeniu ruchu szybkość, pokazuje aktualne natężenie ruchu, opcja wyświetl godziny przyjazdu pokazuje aktualne dane o której dojedziesz do bieżącej lokalizacji. Opcja też pokazuje szacowane natężenie ruchu o wyznaczonej godzinie.

Zobacz artykuł o google doodles.

mapa to jedna usług google. Google ma wiele funkcji - jest przede wszystkim popularną wyszukwarką gdzie oferuje usługi wyświetlania spersonalizowanych treści, oferuje wyświetlania reklam, konkretnie wyświetlania spersonalizowanych reklam. W ramach usług google można też korzystać z poczty gmail

Zorientuj się

Czy wszyscy się kręcicie? Nie wiesz, czy masz skręcić w prawo, czy w lewo, bo nie wiesz, w jakim kierunku jesteś zwrócony? Przestań się zastanawiać – szybkie dotknięcie kompasu w prawym górnym rogu ekranu podczas nawigacji spowoduje przesunięcie mapy w tym samym kierunku, w którym jesteś. Ponownie dotknij kompasu, aby wrócić do bardziej tradycyjnego (ale mniej przydatnego) widoku „Północ u góry”.

Jeśli idziesz, możesz uzyskać dostęp do podglądu na żywo, trybu nawigacji, który wyświetla obraz na żywo z aparatu telefonu i nakłada wskazówki dojazdu na górę. Przechyl telefon do góry (jakbyś robił zdjęcie), aby zobaczyć, gdzie powinieneś się udać w aplikacji oraz niewielką część tradycyjnej mapy. Aby uzyskać dostęp do podglądu na żywo, musisz stać nieruchomo. W zależności od tego, gdzie spojrzysz, zobaczysz, gdzie skręcić lub jak daleko kontynuować w kierunku, w którym patrzysz. Jeśli chcesz mieć dostęp tylko do tradycyjnego widoku mapy, zacznij iść lub przechyl telefon z powrotem. 

Zobacz wewnętrzne miejsca

Czy wiesz, że Mapy Google pokazują nie tylko, jak poruszać się po drogach międzystanowych i miejskich w naszym kraju, ale także w budynkach, takich jak słynne muzea sztuki, lotniska i lokalna siłownia? Gdy wyszukasz lokalizację, na mapie zobaczysz zdjęcie z ikoną 360 stopni. Dotknij ikony i możesz przeglądać pokoje w środku, a nawet chodzić po przestrzeni. (Wypróbuj w Muzeum Miasta Nowego Jorku). W ten sam sposób możesz też szybko uzyskać dostęp do Street View na zewnątrz budynku — to idealne rozwiązanie, gdy próbujesz dojechać do nieznanego miejsca.

Google to przede wszystkim wyszukiwarka oferująca wyświetlania spersonalizowanych treści (zależności od twoich ustawień). Utrzymywania usług google. Na czym zarabia google - wyświetlania spersonalizowanych reklam to główne źródło dochodow firmy Google.

Złap ostatni pociąg

W wielu miastach pociągi komunikacji zbiorowej nie kursują przez całą noc – przestają kursować wkrótce po zamknięciu barów. Może to być trudna do zaplanowania podróż, jeśli po drodze musisz dokonać transferu. Na szczęście, jeśli wpiszesz miejsce docelowe w Google Maps, wybierz ikonę pociągu, a następnie „Odjazd o…”, a następnie wybierz „Ostatni” i „Gotowe”, aplikacja pokaże Ci ostatnie pociągi i autobusy, które dowiozą Cię tam, gdzie muszę iść. Możesz nawet ustawić przypomnienie o ostatnim pociągu.

Powiększ jedną ręką

Większość z nas została dobrze przeszkolona, ​​aby używać gestu szczypania do powiększania naszych smartfonów. Istnieje jednak prostszy sposób na powiększanie podczas korzystania z Map Google: wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu i przesunąć w górę, aby pomniejszyć, lub przesunąć w dół, aby powiększyć. (Po drugim dotknięciu trzymaj palec na ekranie).

Zapisz swoje ulubione lokalizacje

Chcesz mieć szybki dostęp do wszystkich najczęściej odwiedzanych lokalizacji, czy po prostu chcesz zapisać informacje o sklepie lub restauracji, aby przejrzeć je później? Mapy pozwalają ustawić Ulubione, wybierając ikonę „Zapisz”. Wybierz je jako „Ulubione”, „Chcę iść” lub „Miejsca oznaczone gwiazdką”, a pojawi się na mapie. Jeśli chcesz sprawdzić swoją listę, przejdź do lewego menu w aplikacji, a następnie wybierz „Twoje miejsca” i „Zapisane”, aby sprawdzić swoje listy.

Możesz też zapisać swój adres domowy i służbowy w Mapach Google, aby zaoszczędzić czas. Podczas wyszukiwania adresu możesz wybrać „Etykieta”. Ta informacja łączy się z Asystentem Google, umożliwiając jego wyświetlanie w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym na Twój telefon przed wyjściem do pracy rano

Twórz mapy offline

Jeśli podróżujesz przez las, góry lub pustynię, istnieje duża szansa, że ​​Twój telefon od czasu do czasu utraci sygnał danych. Niestety brak sygnału oznacza brak map – to naprawdę zła wiadomość, jeśli nie znasz odległego obszaru, przez który podróżujesz.

Na szczęście Mapy Google umożliwiają łatwe zapisywanie map do użytku w trybie offline. Wystarczy dotknąć mikrofonu i powiedzieć „OK Mapa”, aby zapisać mapę aktualnie wyświetlaną na ekranie (dla użytkowników Androida). Możesz też wybrać menu (zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu) i wybrać „Mapy offline”, a następnie „Wybierz własną mapę”. Dostęp do tych zapisanych map można uzyskać w sekcji „Zapisane”.

Unikaj płacenia opłat drogowych

Chcesz zaoszczędzić kilka dolarów na następnej przejażdżce? Zamiast korzystać z drogich płatnych dróg lub mostów, możesz nakazać Mapom Google wyświetlanie tylko bezpłatnych tras dojazdowych. Wystarczy dotknąć „Opcje trasy” podczas wyszukiwania wskazówek i wyłączyć „opłaty drogowe”. Bądź jednak ostrożny: może to dodać wiele mil do Twojej podróży!

Pamiętaj, gdzie zaparkowałeś

Masz dość marnowania czasu na przypominanie sobie, gdzie ostatnio zaparkowałeś swój samochód? Mapy Google mogą przyjść Ci z pomocą!

Gdy następnym razem znajdziesz miejsce do zaparkowania samochodu, dotknij niebieskiej kropki lokalizacji w Mapach Google (oznaczającej Twoją aktualną lokalizację) i wybierz  Zapisz swój parking .

Udostępnij swoją lokalizację

Czasami warto udostępniać swoją lokalizację innym. Może chcesz, aby ktoś wiedział, gdzie jesteś, gdy wychodzisz na bieg lub sprawdza, gdzie są członkowie rodziny w parku rozrywki. W mapach Google możesz udostępniać swoją lokalizację przez określony czas lub „Dopóki tego nie wyłączysz”. Gdy ktoś udostępnia Ci swoją lokalizację, możesz zobaczyć ją na mapie wraz z informacją o czasie i łatwo uzyskać wskazówki dojazdu do tej lokalizacji. 

Możesz także udostępniać swoją lokalizację podczas jazdy. Po rozpoczęciu podróży przesuń palcem w górę od dołu, a jako pierwszą opcję zobaczysz „Udostępnij postęp podróży”. 

Wiedz, kto się spóźnia

Dzięki Mapom Google możesz poznać miejsce pobytu innych. Wystarczy nacisnąć przycisk menu aplikacji i dotknąć opcji  Udostępnianie lokalizacji . Powinno to pomóc w śledzeniu lokalizacji wszystkich w czasie rzeczywistym. Dzięki tej funkcji otrzymuj szczegółowe wskazówki dojazdu. To kolejny sposób na śledzenie, gdzie w danej chwili znajdują się poszczególni członkowie rodziny. Jest to również świetny sposób na śledzenie innych osób korzystających z różnych mobilnych systemów operacyjnych, ponieważ Mapy Google działają dobrze na wszystkich platformach.

Usłysz nawigację głosową przez głośniki samochodowe

Jeśli telefon został sparowany w celu wykonywania i odbierania połączeń w samochodzie, możesz również uzyskać wskazówki nawigacyjne. Przejdź do menu (trzy paski), a następnie wybierz „Ustawienia”, następnie „Ustawienia nawigacji”, a następnie włącz „Odtwarzaj głos przez Bluetooth”. Pamiętaj, że samochodowy system audio będzie musiał być ustawiony na odtwarzanie Bluetooth jako źródła dźwięku, więc nie będziesz mógł słuchać radia i innych źródeł. A jeśli masz stary samochód, który nie obsługuje Bluetootha jako źródła dźwięku (oprócz wykonywania połączeń), nie masz szczęścia.

Dla rowerzystów wybranie inteligentniejszej wersji map google

Miliony na całym świecie korzystają z aplikacji Mapy Google każdego dnia do planowania tras i podróży, korzystając z wielu środków transportu. Funkcja ścieżek rowerowych w Mapach Google to stosunkowo nowy dodatek, który umożliwia użytkownikom „znajdowanie ścieżek rowerowych w pobliżu”. 

Podczas gdy wielu rowerzystów korzysta z Map Google do codziennej nawigacji, niewielu z nich rozumie, jak wyświetlać ścieżki rowerowe w Mapach Google. 

Jak wyświetlać ścieżki rowerowe w Mapach Google

Ponieważ nasze drogi stają się coraz bardziej ruchliwe i niebezpieczne, wielu rowerzystów zastanawia się, jak zobaczyć ścieżki rowerowe w ich pobliżu.

Biorąc pod uwagę tytuł tego krótkiego przewodnika, wyobrażam sobie, że przyjechałeś tutaj, aby dowiedzieć się o funkcji ścieżki rowerowej w Mapach Google i jak możesz jej użyć, aby jeszcze bardziej ułatwić planowanie trasy i czas na dwóch kołach. Więc oto jest. 

Kilka innych witryn internetowych zawiera informacje podobne do tego przewodnika, ale zawierają informacje o nieaktualnych wersjach Map Google, więc nie są już pomocne i kończą się zamieszaniem. Od 2022 roku jest to najbardziej aktualny dostępny przewodnik.

Jak wyświetlić trasy rowerowe w Mapach Google — telefon komórkowy

Odkrywanie ścieżek rowerowych w Mapach Google w aplikacji mobilnej jest łatwe. Wykonaj poniższe proste czynności, a odkryjesz najlepsze trasy rowerowe i najspokojniejsze trasy do celu!

Poniższe obrazy stanowią dodatkową pomoc i prowadzą przez czynności wymagane do wyświetlania tras rowerowych w Mapach Google.

  • Uruchom aplikację Mapy Google na swoim urządzeniu mobilnym.
  • Kliknij ikonę warstw w prawym górnym rogu ekranu.
  • Wybierz opcję „Jazda na rowerze” w sekcji „Szczegóły mapy”. 
  • Naciśnij przycisk X, aby wrócić do mapy i wyświetlić lokalne ścieżki i szlaki rowerowe.
  • Jeśli zastanawiasz się, co oznaczają poszczególne wiersze, powyższy klucz wyjaśnia dokładnie, co oznaczają poszczególne wiersze. 
  • Czytaj dalej poniżej i odkryj dodatkowe ukryte funkcje oferowane przez Mapy Google, które będą nieocenione podczas planowania następnej trasy rowerowej. Jak widać mapa google może być dobrą aplikację ścieżki rowerowe, pokazującą drogi przyjazne dla rowerzystów, trzeba jedynie pamiętać aby w mapie nie była zaznaczona trasa jazda samochodem.
ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.