Jak pisać o NFT

Jak pisać o NFT

Zapwene słyszałeś o NFT. Być może zastanawiasz się, jak pisać o NFT i sztuce oraz jak pisać o tej rozwijającej się branży.

Prawdopodobnie widziałeś NFT jako ikony na profilach użytkowników na Twitterze, ponieważ jest to popularny sposób na pokazanie, jakie NFT ktoś posiada. Jeśli nie, być może słyszałeś o nich przez Internet.

Jeśli chciałeś zanurzyć palce w pisaniu o NFT, omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć.

Wprowadzenie do NFT

NFT oznaczają niezamienne tokeny. Są częścią łańcucha blokowego Ethereum, który należy do parasola kryptowaluty.

Jeśli brzmi to skomplikowanie, aby było jaśniej, zasadniczo kupujesz sztukę cyfrową.

NFT to cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, podobne do kupowania dzieł sztuki lub kart kolekcjonerskich w prawdziwym świecie. Kiedy już go posiadasz, staje się twoją własnością. Większość obecnych rozmów online na temat NFT odbywa się za pośrednictwem sztuki cyfrowej, ale ludzie mogą również używać jej do innych przedsięwzięć artystycznych, takich jak muzyka i wideo.

NFT mają na celu dać ci coś, czego nie można skopiować: własność dzieła (chociaż artysta może nadal zachować prawa autorskie i prawa do reprodukcji, tak jak w przypadku fizycznych dzieł sztuki). Mówiąc w kategoriach kolekcjonowania sztuki fizycznej: każdy może kupić odbitkę Moneta. Ale tylko jedna osoba może posiadać oryginał.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, w najkrótszym podsumowaniu, jest to, że jest to nowy sposób sprzedawania przez artystów swoich prac.

Kiedy artyści sprzedają NFT, istnieje cyfrowy ślad potwierdzający zakup. Pomaga to zarówno autorom, jak i kupującym udowodnić zakup i śledzić ścieżkę finansową.

Niektóre firmy wykorzystują go również jako nowy poziom zaangażowania w swoją firmę. Ostatnio wielcy wydawcy książek i magazynów stawiają nogę w drzwiach dzięki NFT , o czym pisarze powinni wiedzieć.

Marki dopiero zaczynają czuć się komfortowo z tą nową technologią, więc prawdopodobnie zacznie się ona rozwijać jeszcze szybciej z upływem czasu i lepiej się jej nauczą.

Wraz ze wzrostem popularności w Internecie, możesz być zainteresowany pisaniem o tej nowej branży lub nawet sam zacząć sprzedawać. Omówimy niektóre podstawowe informacje, które musisz wiedzieć, jeśli chcesz to zrobić.

Jak pisać o NFT – porady i wskazówki

NFT i kryptowaluty z czasem będą tylko zyskiwać na popularności, więc jeśli jest to branża, o której chcesz pisać, jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Przyjrzyjmy się, jak pisać o NFT i budować swoje portfolio jako pisarza w tej rozwijającej się branży.

Poznaj tajniki żargonu NFT

Jeśli chodzi o trendy i nowe branże, niezbędne jest opanowanie języka i żargonu, którego używają ludzie w tej społeczności.

Będziesz chciał poświęcić czas na przeczytanie niektórych z największych witryn NFT i śledzenie ekspertów w tej sprawie, aby wiedzieć, o czym mówisz.

W ten sposób ludzie potraktują Cię poważnie i nie zostaną od razu zniechęceni przez Twoje pisanie z powodu oczywistych błędów w pisaniu. Pomoże to również publikacjom i osobom z branży poważnie potraktować Cię jako pisarza.

Ułatw zrozumienie

Chociaż musisz znać język NFT, jednocześnie musisz sprawić, by był łatwy do zrozumienia.

Ponieważ jest to nowa i nieco skomplikowana branża, musisz sprawić, by Twoje pisanie stało się dostępne dla przeciętnego człowieka. Zdobędziesz znacznie więcej czytelników, jeśli pomożesz ludziom zrozumieć podstawy, nawet jeśli piszesz do ludzi głęboko zakorzenionych w przestrzeni NFT.

Poznaj najnowsze trendy

Jedną z zasadniczych części pisania o NFT jest wiedza o rosnących trendach. Na przykład musisz być na bieżąco z najnowszymi rynkami NFT i wiedzieć, jakie są opcje.

Musisz codziennie na bieżąco sprawdzać, które marki skaczą na NFT i które branże stawiają stopę w grze. Prawie każdego dnia pojawiają się nowe wiadomości na temat NFT, ponieważ jest to gorący przemysł, który nieustannie się zmienia i ewoluuje.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się publikować artykuły i artykuły NFT na własnej stronie internetowej, czy pisać dla stron internetowych, musisz znać aktualne trendy, o których warto pisać. Jeśli do przestrzeni NFT dołączy wielka celebryta lub firma, będziesz chciał wyprzedzić tę historię i opublikować ją, gdy tylko ta wiadomość pojawi się na żywo.

Bądź na bieżąco z przepisami dotyczącymi transakcji NFT

Tak jak przepisy i regulacje dotyczące kryptowalut ciągle się zmieniają, musisz być na bieżąco z najnowszymi przepisami dotyczącymi transakcji NFT.

Niezbędne jest pełne poinformowanie odbiorców o tym, co powinni wiedzieć. Wiele osób chce sprzedawać i przeceniać NFT, ale większość ludzi nie zna podstaw, więc mogą dokonywać właściwych i świadomych wyborów.

Na przykład więcej osób powinno być świadomych oszustw związanych z NFT lub wiedzieć, jak chronić swoje aktywa. Jeśli ktoś włamie się na twoje konto NFT, może ukraść kupioną grafikę. Upewnij się, że znasz podstawy i dbasz o bezpieczeństwo swoich odbiorców, gdy będą odkrywać tę nową branżę.

Opcje i strony, na których możesz zarabiać pisząc o NFT

Jako pisarz, jeśli chcesz zacząć zarabiać na pisaniu o NFT, omówimy podstawy tego, co musisz wiedzieć, aby zacząć. Istnieje kilka opcji, w których możesz się zanurzyć, aby stanąć w drzwiach tej ekscytującej branży.

Publikuj własne artykuły

To opcja, jeśli chcesz zacząć publikować artykuły i mieć solidną platformę pod pasem. Możesz również wykorzystać to do budowania portfolio i wystawiania większych firm.

Jeśli wystarczająco się rozwiniesz, możesz również zarabiać na marketingu afiliacyjnym, reklamie lub innych opcjach generujących dochód.

Pamiętaj, że prowadzenie własnej witryny może zająć dużo czasu, więc bądź jasny, czy chcesz jej używać tylko do przechowywania swojego portfolio, czy chcesz przekształcić ją w witrynę przynoszącą dochód.

Napisz do witryn NFT i kryptowalut

Istnieją dwa sposoby pisania dla witryn NFT: reklamuj się jako autor NFT i staraj się, aby klienci do Ciebie przyszli, lub możesz rzucić się na strony NFT, aby dla nich pisać.

Jednym ze sposobów, w jaki autorzy mogą znaleźć witryny z wiadomościami, dla których mogą pisać, będziesz chciał przejść do Google i wyszukać: NFT „napisz dla nas”.

W zależności od tego, co chcesz napisać, możesz tworzyć artykuły, kopie witryny, posty w mediach społecznościowych, e-maile lub więcej.

W przeciwnym razie możesz użyć „pisarza NFT” w swoim biografii w mediach społecznościowych, na LinkedIn, na swojej stronie internetowej itd., aby przyciągnąć potencjalnych klientów, którzy szukają pisarzy w tej przestrzeni.

Sprzedawaj własne NFT

Jeśli nie wiesz, pisarze mają również możliwość sprzedaży własnych NFT.

Niektórzy autorzy sprzedają pierwsze wydania swoich cyfrowych książek. Sprzedają również swoje okładki jako NFT, gdzie tworzą unikalne lub specjalne specjalnie do tego celu.

Podsumowanie

Pisanie o NFT to rozwijająca się branża i jest to coś, co może być świetną opcją dla niezależnych pisarzy, aby opisać i dodać do swojego ogólnego życiorysu.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.