Google Meet czy Zoom – co jest lepsze?

Google Meet czy Zoom – co jest lepsze?

Pandemia zmusiła nas do cyfryzacji naszego świata. Jednym ze sposobów, w jaki to zrobiliśmy, były rozmowy wideo, dlatego dzisiaj przeanalizujemy pod tym kątem dwie najpopularniejsze platformy. Który będzie lepszy? Spotkanie w Google? Zoom? To są ich różnice

Funkcje

Ważne jest, aby zwracać uwagę na funkcje, które każdy z nich oferuje. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że Zoom jest przeznaczony wyłącznie do wideorozmów. Nie będziemy mieć żadnych dodatkowych funkcji poza funkcjami platformy wideorozmów, takich jak rozmowy grupowe, czat lub nagrywanie i udostępnianie ekranu.

Z drugiej strony Google Meet jest częścią pakietu rozwiązań Google składającego się z wielu platform. Oznacza to, że Google Meet jest częścią całości, całości zwanej Google Workspace. Pozwala to na integrację z większą liczbą narzędzi, takich jak Kalendarz czy Gmail, a także z Dyskiem Google.

Czas trwania połączeń

Czas trwania połączeń to kolejny punkt, który musimy wziąć pod uwagę analizując, z której platformy skorzystać. W Zoom znajdziemy dwa różne czasy trwania, pierwszy to 45 minut w wersji darmowej. Z drugiej strony wersja płatna nie ma limitu.

Na przykład Google Meet nie ma limitu rozmów wideo, więc nie będziesz musiał zamykać linku po 45 minutach i zaczynać od nowa. Jest to duża zaleta, ponieważ praktycznie nie będziesz mieć ograniczeń pod względem czasu trwania.

Bezpieczeństwo

Kolejnym fundamentalnym punktem jest bezpieczeństwo. Zoom znajduje tutaj słaby punkt, ponieważ chociaż ma akceptowalny poziom bezpieczeństwa, nie jest najlepszy. Zamiast tego Google słynie z najwyższych standardów jakości. Hakowanie G Suite jest praktycznie niemożliwe, więc będziesz chroniony.

Tak czy inaczej, zawsze dobrze jest podjąć dodatkowe środki ostrożności. Dodanie hasła dostępu to świetna opcja. Ponadto, za pomocą bezpłatnego VPN jest dobrym rozwiązaniem , ponieważ będzie ona działać jako tarcza pomiędzy Tobą a internetem. Możesz uzupełnić swoją sieć VPN o program antywirusowy. Jeśli to nie wystarczy, upewnij się, że łączysz się z zamkniętą siecią za pomocą hasła.

Dostępność

Dostępność odnosi się do tego, jak łatwo możemy uzyskać dostęp do platformy. W tym przypadku Google Meet jest bardzo łatwo dostępne, ponieważ można z niego korzystać zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i komputera i przeglądarki.

Zoom ma również dobrą dostępność, chociaż korzystanie z aplikacji do pobrania jest zwykle nadrzędne w stosunku do innych modalności. Możemy uznać, że wejście na obie platformy jest łatwe, chociaż Meet wygrywa, ponieważ, no wiesz, pochodzi od Google, a Google ogólnie ułatwia swoje produkty i narzędzia.

Plany

Każda z tych platform oferuje nam zarówno plan darmowy, jak i płatny. W bezpłatnych abonamentach najlepiej sprawdza się Google Meet. Chociaż nie mamy opcji nagrywania ekranu, mamy rozmowy wideo bez limitu czasu. Zamiast tego w Zoomie dają nam 45 minut i tyle.

W ten sam sposób musimy liczyć się z tym, że w wersji płatnej Google Meet oferuje znacznie więcej funkcji, ponieważ płatności dokonuje Workspace dając nam prawo do korzystania z całego pakietu. Wadą planu Zoom, oprócz tego, że nie daje nam wielu korzyści, jest to, że jego cena jest wyższa we wszystkim, ilości i stosunku kosztów do korzyści.

Który najbardziej nam odpowiada?

Krótko mówiąc, biorąc pod uwagę trendy Home Office , możemy powiedzieć, że Google Meet to najlepsza opcja. I to pomimo tego, że Zoom może być nieco bardziej popularny i znany niż aplikacja Google.
Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, która aplikacja działa dla Ciebie, jest wypróbowanie obu opcji, aby wiedzieć, co oferują. Eksperci zalecają metodę prób i błędów, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Możesz więc zacząć od wypróbowania Zoom, a jeśli ci się nie podoba, wypróbuj Meet.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.