Ubezpieczenie na życie do karty kredytowej – czym jest i jak działa?

Ubezpieczenie na życie do karty kredytowej – czym jest i jak działa?

Wybór odpowiedniej oferty ubezpieczenia na życie to ważna decyzja, która zapewnia bezpieczeństwo osobie ubezpieczonej i jej bliskim. Jak działają takie polisy, czym kierować się przy ich wyborze i dlaczego warto zainteresować się ofertami ubezpieczenia na życie do karty kredytowej?

Czym jest ubezpieczenie na życie do karty kredytowej i jak działa? 

Ubezpieczenie na życie może zapewnić  niezbędne wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych np. śmierci osoby ubezpieczonej czy w razie jej poważnego zachorowania. W przypadku takich zdarzeń ubezpieczyciel wypłaca osobom wskazanym w polisie określoną kwotę. Umowa ubezpieczeniowa może być podpisana na okres ograniczony czasowo (na przykład na 30 lat) lub dożywotnio. 

Zawarcie ubezpieczenia na życie do karty kredytowej to z kolei prosty sposób na ochronę. Taka usługa jest dostępna dla wszystkich posiadaczy wskazanej karty, którzy ukończyli 18 lat  i nie mają więcej niż 65 lat. Co ważne, aby zyskać dostęp do tej formy zabezpieczenia, nie trzeba dopełniać żadnych zawiłych formalności. Zamiast tego wystarczy jedynie podpisać deklarację przystąpienia. 

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie do karty kredytowej?


Ubezpieczenie na życie do karty kredytowej nie jest skomplikowanym produktem, jednocześnie jest dość specyficzne dlatego warto wiedzieć o nim kilka podstawowych faktów.

Przede wszystkim jest to ubezpieczenie, które charakteryzuje się prostym sposobem zawarcia. Ubezpieczenie kupujemy przy zakupie karty kredytowej. W odróżnieniu od innych polis nie ma tu żadnych badań ani skomplikowanych warunków. Po drugie składka za ubezpieczenie zawarta jest w cenie karty. Jego aktywacja nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Po trzecie Klient nie wybiera sobie ubezpieczenia do karty – jest to stała część oferty przy karcie kredytowej, dlatego dużym ułatwieniem jest, kiedy bank współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym w tej materii. 

Ubezpieczenie na życie do karty kredytowej – czy warto?

Z pewnością wszyscy posiadacze karty kredytowej w PKO Banku Polskim powinni bliżej przyjrzeć się ubezpieczeniu na życie do karty kredytowej od PKO Ubezpieczenia, które oferuje swoim klientom atrakcyjne ubezpieczenie na życie nie tylko na wypadek zgonu, ale także trwałej i całkowitej niezdolności do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz inwalidztwa wynikającego ze zdarzeń losowych. To ubezpieczenie, które gwarantuje pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach. Współpraca banku z Towarzystwem Ubezpieczeniowym ogranicza liczbę formalności i sprawia, że zawarcie ubezpieczenia jest jeszcze prostsze.