Recenzja Fortissio: Dlaczego jest to bezpieczny broker?

Recenzja Fortissio: Dlaczego jest to bezpieczny broker?

Kiedy rozpoczynasz przygodę z rynkiem inwestycyjnym, Twoim największym sprzymierzeńcem jest uczciwy, bezpieczny broker. Jedną z najpopularniejszych firm na rynku, która spełnia te warunki jest Fortissio.

Kiedy rozpoczynasz przygodę z rynkiem inwestycyjnym, Twoim największym sprzymierzeńcem jest uczciwy, bezpieczny broker. Wielu dostawców oferuje ciekawe narzędzia handlowe, ale nie ma podstawowych zabezpieczeń dla swoich klientów. Postanowiliśmy poszukać brokera, który posiada ciekawą ofertę, a jednocześnie chroni interesy traderów. Jedną z najpopularniejszych firm na rynku, która spełnia te warunki jest Fortissio.

Fortissio logowanie

Skąd wiemy, że Fortissio to bezpieczny broker?

Podczas naszej analizy zapoznaliśmy się z ofertą brokera, opiniami oraz założyliśmy próbne konto na platformie. Możemy potwierdzić, że Fortissio to licencjonowany, bezpieczny broker. Spółka jest częścią firmy VIE FINANCE, która działa zgodnie z MiFID II i innymi regulacjami UE.

Broker współtworzy zharmonizowane środowisko dla inwestorów. Dostawca dba o zasady uczciwej konkurencji oraz budowanie przejrzystości finansowej. VIE FINANCE podlega regulacjom ze strony HCMC, CNMV, CONSOB, KNF, FI, CNB, BaFin i innych urzędów nadzorujących. Broker działa zgodnie z najwyższymi standardami finansowymi i biznesowymi. Warto wspomnieć, że Fortissio świadczy usługi na terenie wielu krajów w Europie i na świecie.

Czy proces wpłat i wypłat z konta jest bezpieczny?

Fortissio dba o bezpieczny system wpłat oraz wypłat. Każdy depozyt wpływa na osobne, chronione konto. Broker zadbał o specjalne szyfrowania oraz zabezpieczenia przed atakami hakerskimi. Możesz mieć pewność, że Twoje fundusze są bezpieczne i nie mieszają się z funduszami brokera.

Profesjonalny zespół Fortissio traktuje Twoje dane zgodnie z zasadami najwyższej poufności. Nigdy nie przekazuje ich osobom trzecim bez Twojej wiedzy. Dostawca stawia interes swoich klientów na pierwszym miejscu i zobowiązuje się do udzielania informacji związanej z ryzykiem.

Fortissio należy do Funduszu Odszkodowawczego Inwestorów. Każdy klient detaliczny może ubiegać się o wypłatę swoich środków w dowolnym momencie. Jeśli broker nie wywiązuje się z umowy, możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Jeśli chcesz wypłacić środki z konta, utwórz zlecenie na platformie. Pamiętaj, że późniejsza wypłata pieniędzy odbywa się tą samą drogą. Zespół Fortissio przetwarza zlecenie już pierwszego dnia roboczego. Opóźnienia zdarzają się rzadko i zwykle wynikają z niekompletnej dokumentacji lub wewnętrznych procedur bankowych. Pamiętaj, że czas wypłaty środków jest ściśle powiązany z wybraną metodą płatności.

Posiadasz otwarte pozycje w trakcie realizacji zlecenia? Miej na uwadze, że wysokość środków może ulec zmianie. Jeśli fundusze na Twoim koncie okażą się niewystarczające, system odrzuci zlecenie. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz ponowić zlecenie wypłaty bez dodatkowych kosztów.

Chcesz wpłacić depozyt i rozpocząć handel? Zachęcamy Cię do wpłaty na początek minimalnej kwoty. Dzięki temu unikniesz bolesnych strat. Broker zadbał o szereg metod wpłat dla wygody klientów. Możesz wykonać tradycyjny przelew, zapłacić kartą lub skorzystać z jednej z metod szybkich płatności (Neteller, Skrill, ecoPayz itd.).

Czy założenie konta na platformie jest bezpieczne?

Każdy nowy użytkownik platformy może skorzystać z bezpiecznego konta demo. Skorzystaj z 10 chronionych transakcji i zabezpiecz się przed ewentualną utratą środków. Jeśli odniesiesz sukces, pieniądze pozostaną na Twoim koncie. Fortissio, jako jeden z nielicznych brokerów, pozwala na bezpieczną naukę obsługi platformy oraz dopracowanie swojej strategii przed prawdziwym handlem.

Jeśli jesteś już gotowy na pierwsze transakcje, możesz otworzyć pierwsze, podstawowe konto. Po wpłacie 200 USD skorzystaj z darmowego ebooka, treningu oraz skutecznych narzędzi handlowych. Otrzymasz również dostęp do bieżących informacji rynkowych oraz materiałów pomocniczych. Kiedy już zaczniesz pomnażać środki, możesz rozważyć utworzenie jednego z kolejnych kont. Dzięki temu uzyskasz dostęp do atrakcyjnych zniżek i dodatkowych korzyści. Opis wszystkich 9 opcji dla klientów detalicznych znajdziesz na stronie brokera.

Jakie dodatkowe korzyści zapewnia broker?

Bezpieczeństwo to nie jedyna korzyść, jaką daje współpraca z brokerem. Inwestorzy chwalą Fortissio za intuicyjną platformę, skuteczne narzędzia oraz dostęp do szerokiego wachlarza instrumentów finansowych.

1. Platforma PROfit

Główna korzyść, dla której inwestorzy z całego świata wybierają Fortissio, to potężna i zaawansowana platforma. PROfit to elastyczne rozwiązanie dostosowane do potrzeb początkujących i zaawansowanych traderów. Nie musisz pobierać i aktualizować oprogramowania. Platforma jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Do rozpoczącia handlu potrzebujesz jedynie komputera, dostępu do przeglądarki i internetu. PROfit daje Ci wsparcie z poziomu platformy, cenne wiadomości, analizy i wykresy. Oprócz tego możesz liczyć na wachlarz narzędzi handlowych i dostęp do ponad 200 instrumentów finansowych.

Aplikacja mobilna platformy daje podobne korzyści jak standardowa, komputerowa wersja. W tym przypadku możesz jednak szybciej sprawdzać notowania, wykresy oraz analizy. Dzięki temu zaczniesz prowadzić handel w dowolnym miejscu, na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikacja pozwala na otwieranie i zamykanie pozycji oraz testowanie różnych strategii handlowych. Mobile PROfit jest kompatybilna z systemami iPhone, iPad i Android.

2. Narzędzia handlowe

Skuteczne narzędzia handlowe to klucz do sukcesu w inwestycjach. Podczas wyboru brokera, warto przyjrzeć się przede wszystkim usługom, jakie oferuje. Klienci Fortissio każdego ranka otrzymują sygnały SMS z informacją o możliwych zmianach wysokości kursów oraz bieżącym kalendarzem gospodarczym. Dzięki temu inwestorzy, którzy współpracują z brokerem są najlepiej poinformowani na rynku.

Fortissio udostępnia różne typy wykresów, które pomagają zrozumieć ruchy cen i zmiany wartości różnych aktywów. Oprócz tego możesz śledzić poczynania innych inwestorów dzięki usłudze Trading Insider. Funkcja obejmuje linki, treści finansowe oraz dane statystyczne od osób trzecich. Dowiadujesz się o działaniach traderów w oparciu o ich otwarte pozycje. Pamiętaj, że broker nie zajmuje się weryfikacją tych treści. Musisz samodzielnie zweryfikować informacje i zdecydować jak wykorzystasz je w swojej strategii.

Fortissio daje dostęp do jednego z najlepszych narzędzi handlowych na rynku, czyli Autochartist. Usługa pozwala zebrać wyraźny obraz danych z różnych rynków. Narzędzie oszczędza czas tradera i analizuje potężne ilości informacji. Traderzy mogą liczyć na pomoc w swojej podróży handlowej i szybko opracować skuteczną strategię handlową. Najważniejsze korzyści, jakie daje Autochartist to:

  • filtry prawdopodobieństwa (wyszukują istotne zdarzenia rynkowe, sprawdzają je w odniesieniu do wzorców i poprzednich wyników);
  • raporty rynkowe (powiadamiają o ważnych aktualizacjach i zmianach na rynkach);
  • automatyczna analiza techniczna ( analizy prognoz poziomów wsparcia, oporu, cen, prawdopodobieństwa oraz wzorów wykresów);
  • analiza zmienności (pokazuje niestabilność na rynku i ustala najlepsze poziomy wyjścia);
  • możliwość personalizacji usługi zgodnie ze swoimi celami i potrzebami.

Jakie instrumenty finansowe udostępnia Fortissio?

Broker Fortissio skupia się na handlu kontraktami CFD. Ten rodzaj handlu pozwala uniknąć szeregu regulacji i maksymalizuje szanse na atrakcyjne zyski. Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że wysoki potencjał przekłada się na proporcjonalne ryzyko. Dlatego zalecamy traderom zdobycie maksymalnej wiedzy oraz doświadczenia przed rozpoczęciem pierwszych transakcji. Oto najważniejsze kwestie, o których powinieneś pamiętać decydując się na handel kontraktami:

  1. Zapewnij fundusz zabezpieczający, który ochroni Cię za wypadek ewentualnych strat.
  2. Zawsze inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić bez narażania się na problemy finansowe.
  3. Unikaj ciągłego poszukiwania nowych okazji. Zamiast tego skup się na otwartych pozycjach. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko strat.
  4. Zanim rozpoczniesz handel, zapoznaj się z oświadczeniem ryzyka oraz dokładnie przetestuj wszystkie funkcje platformy (warto wykorzystać konto demo).

Większość klientów, którzy współpracują z Fortissio, decyduje się na handel popularnymi walutami (dolar amerykański, euro, frank szwajcarski itd.). Traderzy chętnie inwestują w akcje światowych firm (Apple, Google, Amazon). W ostatnich latach nie maleje również zainteresowanie surowcami. Fortissio udostępnia kontrakty na naturalne surowce energetyczne (np. ropa naftowa, gaz ziemny), metale szlachetne (np. złoto, platyna) i towary rolne (np. kawa, cukier).

Szukasz ciekawych alternatyw? Zachęcamy Cię do inwestycji w indeksy, które odzwierciedlają wartość danego sektora rynku. Możemy je określić jako “grupy akcji”. Indeksy nie są produktami rzeczywistymi, dlatego nie da się handlować nimi bezpośrednio. W tym przypadku również możesz skorzystać z potencjału, jaki dają kontrakty CFD. Fortissio pozwala również na handel funduszami ETF oraz Syntetycznymi Instrumentami Pochodnymi.

Jak wygląda kontakt z brokerem?

Jedną z kluczowych spraw odnośnie wyboru brokera jest sposób kontaktu z dostawcą. W tym przypadku okazuje się, że Fortissio sprawnie odpowiada na pytania klientów i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Podczas naszej analizy korzystaliśmy z okienka czatu na żywo oraz formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie. Za każdym razem otrzymaliśmy szybką, profesjonalną odpowiedź. Na stronie brokera znajdziesz również numery telefonów oraz adresy mailowe do poszczególnych działów. Zachęcamy Ciędo odwiedzenia sekcji FAQ na stronie Fortissio. Znajdziesz tam odpowiedzi na najczęstsze pytania traderów.

Nasza recenzja pokazuje, że Fortissio to bezpieczny i godny zaufania broker. Potwierdzają to również liczne opinie na forach i grupach społecznościowych. Traderzy cenią dostawcę za bezpieczne usługi i ciekawą ofertę. Zachęcamy Cię do zapoznania się z usługami Fortissio oraz przetestowania konta demo. Nie trać czasu i wyprzedź działania innych inwestorów już dziś!