Pożyczki online dla każdego? Na jakich zasadach są udzielane?

Pożyczki online dla każdego? Na jakich zasadach są udzielane?

Pożyczki online to nowoczesne, skrojone na miarę potrzeb współczesnych klientów produkty finansowe, o których słyszał już praktycznie każdy. Nie każdy jednak zna ich specyfikę oraz wie, że o ich przyznanie może wnioskować znacznie szersza grupa osób niż o klasyczne kredyty gotówkowe udzielane przez banki. Pożyczki online są bowiem tak przygotowane, aby mogły z nich skorzystać także osoby nie mające szans, by sprostać często bardzo wygórowanym wymaganiom banków.

Czym właściwie są pożyczki online? Jak są udzielane w praktyce?

Pożyczki online są dostępne dla polskich klientów już od kilkunastu lat. Początkowo były udzielane w stacjonarnych siedzibach firm pożyczkowych, które jednak, wraz z rozwojem internetu, zdecydowały się przenieść swoją działalność do sieci. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż decyzja ta całkowicie odmieniła charakter pożyczek pozabankowych i dziś stanowi jeden z najważniejszych ich atutów. Pożyczki online, jak sama ich nazwa wskazuje, są udzielane wyłącznie przez internet, za pośrednictwem stron www firm pożyczkowych.

Na stronie internetowej wybranej firmy każdy klient może zapoznać się z zasadami udzielania wsparcia finansowego, przeczytać regulamin świadczenia usług, poznać aktualne promocje, a także wykonać symulację kosztów pożyczki online za pomocą prostego w obsłudze kalkulatora. Można także skontaktować się z firmą za pośrednictwem jej infolinii, zadać dodatkowe pytania i uzyskać na nie natychmiastową odpowiedź. Później wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek, podać dane z dowodu osobistego i czekać na odpowiedź firmy. Wnioski są zwykle rozpatrywane w ciągu kilku-kilkunastu minut, a pozytywna decyzja jest równoznaczna z przelaniem gotówki na konto pożyczkobiorcy.

Kto może ubiegać się o pożyczki online z gwarancją otrzymania pieniędzy?

Pożyczki online mają jeszcze jedną, niezwykle istotną w dzisiejszych czasach zaletę – są skierowane do znacznie szerszej i bardziej zróżnicowanej grupy ludzi niż kredyty bankowe. W praktyce, o ich przyznanie z sukcesem mogą ubiegać się klienci, którzy raczej nie są mile widziani przez banki – np. przedsiębiorcy prowadzący małe firmy, freelancerzy zatrudnieni w oparciu o umowy cywilno-prawne, emeryci i renciści uzyskujący relatywnie niskie dochody, studenci pracujący dorywczo oraz osoby zatrudnione na czas określony, którym umowa wkrótce dobiegnie końca.

Pożyczki online nie wyłączają ze swojego grona także tych klientów, który w przeszłości mieli problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Nie współpracują bowiem z BIK, co sprawia, że z ich oferty mogą z powodzeniem skorzystać osoby, którym bank odmówił udzielenia kredytu z powodu negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. Co istotne, każdy klient może liczyć na tak samo atrakcyjne warunki udzielania pożyczki, które będą takie same dla osób zatrudnionych na czas nieokreślony, co dla ludzi pracujących dorywczo. Każdy z nich może także skorzystać ze specjalnej promocji dla nowych klientów i zupełnie za darmo zaciągnąć swoją pierwszą pożyczkę do nawet 3000 zł.

Post Comment