Pożyczka online bez BIK – jak się o nią ubiegać?

Pożyczka online bez BIK – jak się o nią ubiegać?

Polacy chętnie zaciągają pożyczki pozabankowe, bo to często właśnie one bywają jedyną szansą na szybkie uzyskanie finansowego wsparcia. Czy jednak istnieje możliwość uzyskania solidnego zastrzyku gotówki w przypadku, gdy historia kredytowa nie jest idealna? Sprawdź, czy i na jakich warunkach możliwa jest pożyczka online bez BIK. Firmy pozabankowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pożyczkobiorców. Oferowane przez nie pożyczki pozwalają na szybkie podreperowanie domowego budżetu czy nawet zrealizowanie swoich planów wakacyjnych. Takie wsparcie finansowe jest jednocześnie znacznie łatwiej dostępne niż kredyty bankowe, ponieważ firmy pozabankowe nie podchodzą tak restrykcyjnie do oceny pożyczkobiorców.

Szansa na uzyskanie pożyczki a historia kredytowa

Aby otrzymać kredyt na wysoką kwotę, trzeba wykazać się nie tylko odpowiednią zdolnością kredytową, ale też dobrą historią kredytową. Między innymi z tego powodu wiele osób ma problem z uzyskaniem finansowania od banku. 

W przypadku firm pozabankowych jest inaczej – tutaj szansą na szybki zastrzyk gotówki jest pożyczka online bez BIK. Pożyczkodawca nie przeprowadza dokładnej weryfikacji pożyczkobiorcy – nie sprawdza jego historii w BIK, KRD czy innych instytucjach tego typu. Oznacza to, że właściwie każdy – nawet osoba mająca inne zadłużenia – ma szansę na uzyskanie pieniędzy. 

Gdzie otrzymasz pożyczkę online bez BIK?

 Warto pamiętać, że pożyczka online bez BIK nie jest sztandarowym produktem finansowym każdej firmy pozabankowej. Tego typu oferta dostępne jest wyłącznie u wybranych pożyczkodawców. Musisz więc najpierw upewnić się, że dana firma pożyczkowa będzie skłonna pożyczyć interesującą cię kwotę.

Jak wynika z danych zamieszczonych w serwisie kokos.pl, taką pożyczkę masz szansę zaciągnąć aktualnie w takich firmach pozabankowych jak np.:

  • Credy,
  • Provident,
  • Kuki,
  • Cashtero.

Pamiętaj! Każdy z pożyczkodawców może oferować finansowanie na różnych warunkach. Należy więc dokładnie zapoznać się z ofertą przed złożeniem wniosku. 

Jak ubiegać się o pożyczkę online bez BIK?

pożyczkę online bez BIK możesz ubiegać się bez konieczności wychodzenia z domu. Zanim jednak wypełnisz formularz, upewnij się, że spełniasz wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Zwykle są to:

  • wiek powyżej 18 lat lub 21 lat,
  • posiadanie konta osobistego,
  • wykazywanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Warto przy tym podkreślić, że niektóre firmy oferują pożyczki online bez BIK tylko do pewnej kwoty. Jeśli będziesz potrzebować więcej, Twój wniosek może zostać odrzucony. W takiej sytuacji koniecznością może okazać się zaciągnięcie drugiej pożyczki w innej firmie. 

W związku z tym, że oferty znacząco się różnią, należy je porównać pod kątem parametrów finansowych. 

Pamiętaj! Decyzję o ubieganiu się o takie wsparcie– niezależnie na jaką kwotę – należy dobrze przemyśleć. Musisz przede wszystkim oszacować, czy będziesz w stanie ją uregulować w wyznaczonym terminie. Mimo że jest to pożyczka online bez BIK, konsekwencje jej nieterminowej spłaty mogą być dla Ciebie dość obciążające.