Poznaj najlepsze sposoby na transfer pieniędzy za granicę

Poznaj najlepsze sposoby na transfer pieniędzy za granicę

Korzystanie z banku jest jednym z najłatwiejszych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę, ale może być również najbardziej kosztowne i długotrwałe. Wysyłanie gotówki na zagraniczne konto bankowe jest pełne ukrytych opłat i czasami może trwać nawet kilka dni. Gdzie zlecić międzynarodowy transfer, by dotarł najszybciej i kosztował najmniej? Dowiedz się więcej.

Przelew SEPA lub SWIFT w banku – wysoka cena, długi czas

W banku można zrealizować wiele rodzajów przelewów, w tym także transakcje zagraniczne. Jeśli po prostu przelewasz pieniądze z jednego konta na drugie w tej samej instytucji finansowej i w tym samym kraju, możesz to łatwo zrobić za darmo. W przypadku przelewów między dwoma krajami transfer jest wykonywany przy pomocy jednego z dwóch systemów:

  • SEPA – realizowany tylko w euro na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii, Andorze, Monako i San Marino. Standardowy czas przelewu międzynarodowego wynosi od 1 do 2 dni roboczych.
  • SWIFT – umożliwia transakcje zagraniczne w każdej walucie z dowolnym bankiem na całym świecie. Czas ich realizacji wynosi od 2 do nawet 5 dni roboczych.

Środki wysyłane w walutach obcych to dość kosztowna usługa. Stawki mogą się różnić w zależności od banku.

Transfer zewnętrzny – niskie koszty i szybkość

Jeśli chcesz wysłać gotówkę bezpośrednio do odbiorcy, zamiast korzystać z usług banku, możesz zlecić przelew u zewnętrznego operatora płatności międzynarodowych. Są one największą konkurencją dla tradycyjnych przelewów i umożliwiają szybki przepływ środków do wielu krajów docelowych. Taka usługa dostępna dla każdego online i jest łatwa w użyciu. Wystarczy zarejestrować się na stronie partnera i w trzech prostych krokach zrealizować transfer gotówki.

  1. Wybierasz kraj, kwotę i walutę.
  2. Ustalasz rodzaj przelewu: tradycyjny dochodzi w ciągu jednego dnia roboczego, natychmiastowy nawet w 10 minut.
  3. Płacisz kartą lub przelewem bankowym, wybierasz jedną z dostępnych opcji odbioru i wysyłasz środki.

Od razu wiesz, ile pieniędzy otrzyma odbiorca, jakie koszty pokryjesz i kiedy gotówka będzie gotowa do odbioru. Zawsze masz pewność, że przekaz odbywa szybką i bezpieczną podróż.

Transfer pieniędzy za granicę – liczy się szybkość i bezpieczeństwo

Szybkość transferu jest ważna, ale jeśli chcesz, aby Twoje środki były bezpieczne, gdy przesyłasz duże sumy pieniędzy za granicę, musisz skorzystać z zaufanych instytucji. Powinna ona dbać o poufność danych swoich klientów i korzystać z najnowszych protokołów bezpieczeństwa – w tym: HTTPS, SSL i SSH. Wszystkie te informacje muszą być udostępnione na stronie internetowej operatora płatności. Oprócz szybkości i bezpieczeństwa zwróć też uwagę na opłaty. Mogą być ograniczone do minimum, ale nadal będziesz płacić za przelew ze względu na obrót walut. 

Często to właśnie operatorzy zapewniają najbezpieczniejsze zagraniczne przelewy walutowe, które nie mają ukrytych opłat i są realizowane po niższych kursach wymiany niż w Twoim banku.- sprawdź EasySend