Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć

Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć

Kalkulator leasingowy to narzędzie, które pozwala samodzielnie i szybko policzyć koszty leasingu auta. Jak korzystać z niego w praktyce? Jakie są zalety kalkulatora leasingowego? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Kalkulator leasingowy – jak obliczyć ratę leasingową i koszty finansowania auta?

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania aut, która swoją popularność zawdzięcza nie tylko korzyściom podatkowym, ale również atrakcyjnym kosztom. W jaki sposób je policzyć? Otóż, funkcjonalność tę udostępnia kalkulator leasingowy, który jest prostym narzędziem umożliwiającym samodzielne obliczenie kosztów leasingu oraz miesięcznej raty leasingowej. Wszystkie obliczenia kalkulator wykonuje automatycznie, a użytkownik musi wpisać wyłącznie cztery informacje, czyli określić koszt leasingowanego samochodu, liczbę rat leasingowych, wysokość wpłaty własnej oraz procentową wartość wykupu. W efekcie kalkulator obliczy zarówno wysokość miesięcznej raty leasingowej, jak i koszt leasingu.

Zalety korzystania z kalkulatora leasingowego

Kalkulator leasingowy proste narzędzie, dzięki któremu można szybko policzyć koszty korzystania z tej formy finansowania. Do zalet korzystania z niego można zaliczyć jednak nie tylko szybkość obliczeń, ale również:

  • możliwość porównania różnych wariantów, ponieważ korzystając z kalkulatora można swobodnie zmieniać parametry leasingu, co pozwoli wybrać ofertę optymalnie dopasowaną do potrzeb i możliwości finansowych;
  • możliwość porównania kosztów leasingu z innymi formami finansowania aut, których przykładem może być kredyt, czy wynajem długoterminowy;
  • możliwość skontaktowania się z dedykowanym doradcą, co pozwoli omówić wszystkie zagadnienia związane z leasingiem samochodu.

Podsumowując należy stwierdzić, że kalkulator leasingowy to narzędzie, które pozwala samodzielnie obliczyć koszty leasingu, a co za tym idzie ułatwia podjęcie decyzji o skorzystaniu z finansowania. Jego zaletą jest nie tylko intuicyjna obsługa, ale również zupełny brak opłat.