Alternatywa dla bitcoina – co zrobić aby być bogatym

Alternatywa dla bitcoina – co zrobić aby być bogatym

Bądźmy szczerzy; nikt nie inwestuje w kryptowaluty, aby stracić pieniądze.

Inwestujemy, aby zarobić pieniądze x2, x5, x10, lub x100.

Podczas gdy niektórzy ludzie osiągają swoje marzenia, wielu traci pieniądze. W 2017 roku, kiedy Bitcoin był na fali wznoszącej, ja również zainwestowałem. Najpierw zarobiłem dużo; potem straciłem wszystko.

Doświadczamy tego samego ponownie i ponownie. Bitcoin wzrósł do poziomu $60K z wielkim wzrostem i wycofał się. Obecnie notowany jest powyżej poziomu 50 tys. dolarów.

Jeśli nadal myślisz, że wzbogacisz się inwestując w bitcoina na tych poziomach, myślisz tak samo jak miliony ludzi.

Może wszyscy mają rację, a ja się mylę.

“Nie posiadam żadnego Bitcoina. Nie posiadam żadnej kryptowaluty, nigdy nie będę” – Warren Buffet

Nie mówię, że “Bitcoin to zła inwestycja” lub “stracisz wszystkie swoje pieniądze”. Jeśli celem jest stanie się bogatym, konieczne jest, aby wiedzieć, że nadal istnieją różne sposoby. To nie jest dobra strategia, aby ślepo iść w kierunku, w którym wszyscy idą.

Inwestowanie w Bitcoin jest bardzo łatwe


Bitcoin był skomplikowany do kupienia, gdy był nowy. Nie było wystarczająco dużo informacji i nie było środowiska, w którym można było kupować z ufnością. Ryzyko było zbyt wysokie. Dlatego ci, którzy zainwestowali w początkowym okresie, osiągnęli ogromne zyski.

Teraz nie ma prawie żadnej różnicy między zakupem czekolady w sklepie spożywczym a zakupem bitcoina. Możemy kupić kryptowaluty z setek giełd za pomocą tysięcy różnych metod. Kiedy buduje się system, który jest łatwo dostępny dla każdego, zawsze wygrywa dom.

Wystarczy spojrzeć na te liczby, aby zrozumieć, jak wiele osób inwestuje. U nas w kraju, co dziesiąty Polak twierdzi, że posiada kryptowaluty.

Kapitalizacja rynku rośnie

Wraz ze wzrostem cen kryptowalut, rynek również szybko rośnie. Ponieważ duże firmy inwestują w bitcoina i zaczynają przyjmować płatności, może to oznaczać, że zmienność zaczyna słabnąć. Firmy próbują zabezpieczyć się przed skutkami inflacji i uzyskać udział z tak szerokiego rynku wśród ludzi.

Wartość Bitcoina

Co decyduje o wartości? Jaka jest różnica między wartością złota lub innych metali?

Nie stoi za tym żadna struktura generująca dochód, jak w przypadku akcji. Kupujesz kawałek kodu, a on nie ma żadnej fizycznej wartości.

Jak w przypadku każdego produktu, cena jest określana przez równowagę podaży i popytu. Każdy ma nadzieję, że następny nabywca zapłaci wyższą cenę i kupi. Technologia Blockchain może zmienić nasz świat bardziej, niż ludzie sobie wyobrażają. Bitcoin jednak może okazać się bańką.

Problem z wyceną tak powiększonego rynku może spowodować poważny globalny kryzys, który dotknie cały świat. Być może następny kryzys finansowy będzie spowodowany właśnie przez rynki kryptowalut.

Jak stać się bogatym bez Bitcoina?

Zanim Bitcoin istniał, ludzie mogli mieć bogactwo. Kryptowaluty przyspieszyły ten proces dla niektórych ludzi. Dlatego cała uwaga została skupiona na kryptowalutach.

Jednak wciąż stoją za nimi podstawowe metody, które mają realną wartość i być może sprawią, że bogactwo stanie się szybsze.

  • Budowanie biznesu
  • Inwestowanie w akcje
  • Nieruchomości


Budowanie biznesu: Nawet jeśli ryzyko bankructwa firmy jest wysokie, najszybszą metodą dla pewnych siebie i zaangażowanych przedsiębiorców jest założenie własnego biznesu. W ciągu ostatnich 20 lat, wielu przedsiębiorców zaczynało od zera i stało się jednymi z najbogatszych ludzi na świecie.

Nie musisz być w pierwszej dziesiątce listy najbogatszych ludzi na świecie. Będzie o wiele łatwiej mieć poziom bogactwa, który może wygodnie prowadzić swoje życie.

Inwestowanie w akcje: Inną metodą są akcje, które mają za sobą wartość. Chociaż jest to to samo, co rozpoczęcie własnego biznesu, w tym przypadku, nie trzeba nic robić, aby firma się rozwijała. Inni myślą, pracują i zarabiają pieniądze dla Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć dobrą firmę prowadzoną przez właściwych ludzi.

Oczywiście, do inwestowania potrzebny jest kapitał. Kiedy już zaczniesz inwestować, masz stale rosnące bogactwo.

Nieruchomości: Najstarszą z tych metod jest posiadanie ziemi lub mieszkań. Gdziekolwiek wzrosła liczba ludności, wzrosło zapotrzebowanie na mieszkania, a wraz ze wzrostem popytu wzrosły ceny.

Chociaż może się wydawać, że potrzeba dużo pieniędzy, aby zacząć inwestować, wielu ludziom udaje się wzbogacić bez żadnych pieniędzy.

W szczególności wykorzystują oni niskie stopy procentowe, aby zwiększyć swój majątek poprzez zakup mieszkań, ich renowację, rewaloryzację po wyższej cenie, sprzedaż lub wynajem.

Nawet jeśli doświadczymy kryzysu mieszkaniowego, jakiego doświadczyliśmy w 2008 roku, wraz ze wzrostem popytu ceny łatwo powrócą do poprzedniego poziomu, a Twój majątek będzie stopniowo wzrastał.

Przeprowadzenie niewielkich badań na każdy temat i inwestowanie w miarę pojawiających się możliwości zapewnia duże zyski. Okazja, którą wszyscy widzą w tym samym czasie, jest niczym innym jak iluzją. W gospodarce kapitalistycznej nigdy nie jest możliwe, aby wszyscy byli bogaci w tym samym czasie.

Oprócz wszystkich kwestii, o których wspomnieliśmy, największą inwestycją jest inwestycja człowieka w samego siebie. Im więcej się uczysz i doskonalisz, tym więcej możliwości jesteś w stanie dostrzec i podejmować lepsze decyzje.

Kryptowaluty nie znikną nagle z naszego życia, być może pozostaną najbardziej podstawowym narzędziem inwestycyjnym w centrum naszego życia. Nie będą jednak w stanie zapewnić niesamowitych zwrotów jak wtedy, gdy pojawiły się po raz pierwszy.

Życzę Ci, abyś podejmował właściwe decyzje na drodze do stania się bogatym.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.