3 nieoczywiste korzyści bankowości elektronicznej. Sprawdź, czy je znasz!

3 nieoczywiste korzyści bankowości elektronicznej. Sprawdź, czy je znasz!

Chociaż bankowość elektroniczna jest już standardem, nadal nie każdy z niej korzysta. A wszyscy Ci, którzy korzystają, doceniają wygodę, oszczędność czasu oraz stały dostęp do pieniędzy. Jakie jeszcze zalety kryje w sobie bankowość elektroniczna? Poznaj jej trzy nieoczywiste korzyści.

1. Możliwość załatwiania spraw urzędowych

Czy wiesz, że za pośrednictwem konta osobistego możesz załatwić wiele spraw urzędowych? To zasługa możliwości potwierdzenia swojej tożsamości bez konieczności przedstawiania dowodu osobistego.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mają dostępu do tzw. profilu zaufanego. Łącząc się z systemem bankowości elektronicznej, można złożyć dokumenty w urzędzie skarbowym lub innych instytucjach administracji publicznej.

Warto podkreślić, że bankowość elektroniczna pozwala również na potwierdzenie tożsamości w serwisach wielu dostawców usług komercyjnych, np. dostawców gazu, dostawców energii czy towarzystw ubezpieczeniowych.

2. Możliwość blokady części środków na koncie

Ile razy zdarzyło Ci się uszczuplić budżet przeznaczony na zupełnie inny cel? Dzięki bankowości elektronicznej, możesz zablokować część środków zgromadzonych na rachunku osobistym. Taką blokadę da się zdjąć w dowolnym momencie – bez żadnych konsekwencji.

3. Możliwość planowania wydatków

Czy wiesz, że bankowość elektroniczną możesz wykorzystać do jeszcze lepszego zarządzania osobistymi finansami? Dzięki niej możesz przeglądać historię wydatków oraz lepiej planować kolejne wydatki w przyszłości.

Konto osobiste – jak wybrać najlepsze?

Bankowość elektroniczna jest nieodłącznym elementem konta osobistego. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego konta, porównaj oferty różnych banków. Co brać pod uwagę? Warto uwzględnić możliwości systemu transakcyjnego, ponieważ niektóre konta mają ograniczone funkcjonalności. Sprawdź nie tylko jakie są opłaty za prowadzenie rachunku oraz liczbę bezpłatnych przelewów, ale również dostęp do aplikacji mobilnej, możliwość szybkiego zakładania lokat, a nawet skorzystania z kantoru walutowego online.

Jeżeli zależy Ci na maksymalnej wygodzie korzystania z usług bankowych, dobrze jest znaleźć czas na porównanie dostępnych ofert. To zaledwie kilkanaście minut, które może zaważyć na twoim zadowoleniu.