Zlewozmywaki granitowe. Jakie są ich największe zalety?

Zlewozmywaki granitowe. Jakie są ich największe zalety?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki rodzaj zlewozmywaka będzie najlepszy do Twojej kuchni? Najpewniej tak, jeśli zdarzyło ci się ją urządzać lub odnawiać. Być może nawet myślisz o tym teraz i planujesz, jaki rodzaj zlewu będzie najlepszy oraz w jaki sposób miałbyś umieścić go w swojej kuchni. To nie zawsze takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, prawda? Dlatego przyjrzymy się jednemu z ważnych typów zlewów, a mianowicie granitowemu.

Granit, czyli naturalny i odporny kamień

Granit to jedna z naturalnie występujących w Polsce skał. Należy do tak zwanych skał kwaśnych o budowie jawnokrystalicznej, czyli takiej, w której gołym okiem możemy wyróżnić bez problemu kolejne ziarna i ukształtowanie całej skały. Składa się z drobinek kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu.

Taka budowa granitu sprawia, że jest on skałą bardzo twardą i odporną. Doskonale nadaje się do wykonywania z niego różnorodnych elementów wyposażenia, posadzek, płyt ściennych czy innych elementów wykończeniowych.

Zlewozmywak z granitu. Jakie są jego najważniejsze cechy?

Granitowy zlewozmywak jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych pań i panów domu. Przede wszystkim ze względu na wykonanie z twardej, odpornej na działanie różnorodnych czynników skały, taki zlew jest bardzo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie jest podatny między innymi na odkształcenie, zarysowania czy odpryski, jak mogłoby być w przypadku metalowych (zwłaszcza emaliowanych) zlewozmywaków.

Jednocześnie zlewozmywaki granitowe są wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które nie osiadają na nich i nie powodują odbarwień. Dodatkowym atutem, który z tego wynika, jest łatwość zachowania higieny, czystości i pięknego wyglądu zlewozmywaka.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość stosowania agresywnych środków chemicznych, w tym przede wszystkim artykułów czystościowych i różnorodnych środków gospodarstwa domowego, co wynika z wysokiej odporności na wszystkie środki, nawet żrące.

Elegancki wygląd w każdym kolorze, który sobie wymarzysz

Zlewozmywaki wykonane z granitu z całą pewnością zasługują sobie na naszą uwagę także przez wzgląd na estetyczny wygląd, który utrzymują przez cały czas. Jest to wynikiem ich właściwości, opisanych powyżej. Jednocześnie jednak warto zauważyć, że zlewozmywaki tego rodzaju są szczególnie chętnie wykorzystywane w nowoczesnych i tradycyjnych wystrojach kuchni. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to efektem ich bardzo uniwersalnego wyglądu oraz ogromnej różnorodności kolorystycznej. Wystarczy spojrzeć na kilka wybranych przykładów, by przekonać się, że granitowy zlewozmywak zostanie z łatwością dopasowany do każdego rodzaju wnętrza. Do jasnych i optymistycznych kolorów w kuchni będzie pasował model wykonany w jasno beżowym (piaskowym) kolorze. Do minimalistycznego wzornictwa świetnie sprawdzi się zlew szary lub grafitowy. Z kolei do bardzo innowacyjnych aranżacji można dodać ten, który jest wykonany z czarnego kamienia.przykładów