Zasłony szyte na wymiar czy gotowe – wady i zalety obu rozwiązań

Zasłony szyte na wymiar czy gotowe – wady i zalety obu rozwiązań

Wybór zasłon do domu może wydawać się zadaniem prostym, jednak kiedy faktycznie zabieramy się za jego wykonanie, sprawa okazuje się być bardziej skomplikowana. Nowoczesny rynek oferuje nam ogromny wybór fasonów, modeli oraz wzorów, co wcale nie ułatwia zadania. A trzeba pamiętać, że zasłona do domu powinna być nie tylko ładna, ale i mieć wymiary pasujące do okna. Tu pojawia się pytanie – zasłona na miarę, czy gotowa? Poznaj wady i zalety obu tych rozwiązań!

Zasłony gotowe – zalety

Podstawowym plusem zasłon gotowych jest ich łatwa dostępność. Wystarczy iść do dowolnego sklepu z podobnymi tekstyliami, kupić zasłonę i założyć ją od razu po powrocie do domu. Szybko, prosto, wygodnie.

Można również skorzystać ze sklepu internetowego – zasłona czeka już zapakowana na klienta, więc zaraz po naklejeniu etykiety wyrusza w podróż. Dzięki temu, że nikt nie musi jej mierzyć, szyć i wykańczać specjalnie pod wymogi kupca, można cieszyć się odświeżonym wnętrzem nawet następnego dnia. 

Zaletą zasłon gotowych jest również ich cena. Jest ona znacznie niższa, niż w przypadku zasłon na wymiar. 

Zasłony gotowe – wady

Kupując “gotowce” musimy liczyć się z ograniczonym wyborem. Zasłony gotowe produkowane są w określonych wzorach i wymiarach. Tworzone są tak, aby pasować do najnowszych trendów i ponadczasowych rozwiązań – co można by nawet uznać za zaletę, o ile nie chcemy mieć ekstrawaganckiej zasłony, jedynej w swoim rodzaju.

Wspomnieliśmy o narzuconych z góry wymiarach – to również może być problematyczne. Zasłona gotowa może do naszych okien po prostu nie pasować. Nie znaczy to jednak, że gotowy produkt to złe rozwiązanie. Bynajmniej! Sprawdzi się na pewno w budynkach wielorodzinnych, takich jak bloki mieszkalne – montuje się tam typowe okna, do których gotowe zasłony będą pasować jak ulał.

Zasłony na wymiar – zalety

A jeśli nasze okna mają niestandardowe wymiary? Cóż, właśnie tu poznajemy pierwszą zaletę zasłon szytych na miarę. Podajemy w sklepie potrzebną nam szerokość i długość, a krawcowa szyje dla nas odpowiedni produkt. Zasłony szyte na wymiar zamówić możemy również online w sklepie internetowym np. https://alena-firany.pl/szycie. Zakup zasłony na okno okrągłe również nie powinien stanowić problemu.

Personalizowana zasłona to produkt, który możemy zaprojektować od początku do końca – zaczynając od wyboru tkaniny, przez sposób mocowania, kończąc na detalach takich jak obszycie, lamówka czy marszczenia. 

Zasłony na wymiar to ogrom aranżacyjnych możliwości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego samego materiału wykonać nie tylko zasłonę, ale też poduszki czy obszycie pufy. Uzyskanie tak spójnej kompozycji może być niemożliwe, jeśli zdecydujemy się na wzorzyste zasłony gotowe. 

Zasłony na wymiar – wady

Produkt idealnie dopasowany do potrzeb kupującego – piękna, trwała, praktyczna zasłona szyta na miarę. Czy to rozwiązanie może mieć wady? Oczywiście, a choć nie jest ich wiele, to warto o nich wspomnieć.

Zasłony na wymiar mogą być wykonane z dowolnej tkaniny. Poszukiwanie idealnego materiału wśród setek dostępnych wariantów może niektórych przyprawić o ból głowy. Zasłony te szyte są na indywidualne zamówienie. Krawcowe pieczołowicie pracują nad każdym etapem według wytycznych konkretnego klienta. To sprawia, że zasłony na miarę są od tych gotowych po prostu droższe. Wiąże się z tym także czas oczekiwania – na personalizowany produkt zamówiony w sklepie internetowym możemy czekać nawet kilka tygodni! Daje nam to jednak gwarancję, że zakupiona zasłona perfekcyjnie wpasuje się w nasze wnętrze.