Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Te wskazówki dotyczące oszczędzania energii pomogą Ci ocenić wszystkie możliwości obniżenia rachunków za ogrzewanie w obliczu narastającego kryzysu energetycznego.

Znalezienie energooszczędnych wskazówek, jak obniżyć koszty ogrzewania naszych domów, prawdopodobnie nigdy nie było tak ważne, ponieważ kryzys energetyczny ma trwać przez cały 2022 rok. 

Rosnące rachunki obciążają miliony właścicieli domów, zwłaszcza tych, którzy już zmagają się z kosztami energii i tych, którzy mieszkają w domach nieefektywnych energetycznie. Posiadanie planu, który pomoże zapłacić za rachunki, jest niezbędne.

Opracowaliśmy ten plan, aby miejmy nadzieję, że poprowadzi cię we właściwym kierunku. 

Natychmiast zajmij się płatnościami rachunków

Może to brzmieć jak oczywista kwestia, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zadzwoń do swojego dostawcy energii, aby potwierdzić, jakie będą Twoje płatności za kilka następnych miesięcy, i potwierdź, kiedy Twoja stała taryfa się skończy (jeśli taka jest Twoja taryfa). są włączone).

Możesz również zadzwonić do swojego dostawcy, aby zapytać o zmianę na nową umowę energetyczną, aby obniżyć rachunki, lub zamiast tego przenieść się do innego dostawcy. Pamiętaj tylko, aby przeanalizować opłaty za wyjście każdej firmy i wybrać taką, która nie będzie obciążać Ziemi, jeśli chcesz odejść.

Natychmiast ogranicz straty ciepła w swoim domu 

Istnieje kilka sposobów utraty ciepła w domu , w tym przez dach, okna, podłogę i ściany. Zanim włączysz ogrzewanie, najpierw określ sposoby, w jakie ciepło może łatwo uciec. Najczęstszymi sposobami ucieczki przeciągów są szczeliny w źle oszklonych oknach i drzwiach. Jednak ciepło może również uciekać przez nieużywane kominy, nieużywane otwory wentylacyjne i nieizolowane ściany. Opłacalne środki, takie jak dodanie zabezpieczenia przed przeciągami, mogą być tanim i szybkim sposobem na zatrzymanie ciepła w domu; może również poprawić wydajność cieplną Twojego domu. 

Sprawdź, czy Twój kocioł działa wydajnie

Dokonywanie prostych zmian w kotle może pomóc Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię, szczególnie jeśli posiadasz starszy kocioł. 

Specjaliści zachęcają właścicieli domów do obniżenia temperatury przepływu w swoich kotłach do 60°C – większość kotłów produkowanych fabrycznie ma temperaturę przepływu ustawioną na około 75°C – co zasadniczo pomoże Twojemu kotłowi osiągnąć wyższą wydajność. 

Dzieje się tak, ponieważ w temperaturze 60°C kocioł jest w stanie łatwiej kondensować parę wodną i odzyskiwać z tego parowania ciepło utajone, które w przeciwnym razie zostałoby utracone w kominie. 

Możesz również sprawdzić ciśnienie w kotle, aby upewnić się, że wynosi od 1 do 2 barów, czyli idealne ciśnienie dla kotła. Zarówno niskie, jak i wysokie ciśnienie może oznaczać problemy z efektywnym ogrzewaniem domu, powodując zimne miejsca w całym domu i kosztujące więcej pieniędzy niż to konieczne.

Ponadto nauka odpowietrzania grzejnika może pomóc w uwolnieniu powietrza uwięzionego w systemie centralnego ogrzewania, dzięki czemu grzejniki są bardziej wydajne i zapobiegają tworzeniu się zimnych punktów.

Zainstaluj sterowanie ogrzewaniem

Większość sterowników ogrzewania można łatwo zintegrować z domem bez wymiany kotła i pozwala kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu. Wiele z nich oferuje również funkcje oszczędzania energii.

Prawdopodobnie jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić, jest ulepszenie naszego systemu sterowania ogrzewaniem, tak aby pomieszczenia były ogrzewane w czasie i do temperatury, chcesz, a nie marnować się na pokoje, z których obecnie nie korzystamy.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.