Top 5 pomysłów na wykończenie mieszkania/domu. Jakie rozwiązania są teraz na czasie?

Top 5 pomysłów na wykończenie mieszkania/domu. Jakie rozwiązania są teraz na czasie?

Wykończenie domu lub mieszkania to baza, do której później będziemy dobierali elementy wyposażenia. Trendy w wykończeniu i aranżacji wnętrz dynamicznie się zmieniają, jednak możemy także zauważyć, że od wielu lat modne są konkretne rozwiązania, które warto zastosować w swojej przestrzeni mieszkalnej. Poznaj ciekawe pomysły na wykończenie domu lub mieszkania, które doskonale współgrają z różnym stylem aranżacji wnętrz.

Wykończenie domu lub mieszkania – na co się zdecydować?

Prace wykończeniowe uwzględniają m.in. malowanie ścian, wykonanie podłóg, wybór glazury i terakoty, a także elementów dekoracyjnych, które nadadzą wnętrzom unikalny i zgodny z naszymi potrzebami klimat. Do wyboru mamy wiele ciekawych rozwiązań, które przypadną do gustu zwolennikom klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Zanim jednak przystąpimy do wykończenia wnętrz, powinniśmy znaleźć fachowców, którzy zajmą się realizacją naszej wizji idealnego mieszkania, a także doradzą, które z dostępnych rozwiązań będzie najlepszym wyborem do posiadanej przez nas przestrzeni mieszkalnej.

Modne wnętrza 2022 – jakie rozwiązania warto zastosować?

1. Szukaj inspiracji w kolorach ziemi

Kolory ziemi od dawna są sposobem na modne i przyjazne nam wnętrza. Dzięki nim możemy cieszyć się przytulną i sprzyjającą relaksowi atmosferą, a także kreować przestrzeń mieszkalną zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Brązy, beże, różne odcienie zieleni, a także intensywne barwy, które ożywią np. salon, doskonale sprawdzają się w mieszkaniach i domach o różnym metrażu. Warto pamiętać, że barwy ziemi doskonale komponują się z niezmiennie modną i uniwersalną bielą, pozwalając na poprawę proporcji pomieszczeń, a także wydzielenie poszczególnych stref. Decyzję dotyczące wyboru kolorów do salonu, sypialni, kuchni i innych pomieszczeń, warto skonsultować z ekspertami. Swoim doświadczeniem, chętnie dzieli się firma A&D HOMES z Wrocławia, która oferuje różne pakiety wykończeniowe, a także wykonuje projekty indywidualne.

2. Zadbaj o urozmaicenie przestrzeni mieszkalnej

W każdym wnętrzu przyda się mocny akcent dekoracyjny, który pozwoli podkreślić jego atuty oraz zamaskuje ewentualne mankamenty. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się ciekawe pod względem formy i doboru materiałów ścianki telewizyjne, pozwalające na wyznaczenie poszczególnych stref sufity podwieszane, a także zabudowy, dzięki którym zyskujemy nie tylko dekorację, ale także praktyczny element wyposażenia wnętrza.

3. Naturalne materiały nadal nie wychodzą z mody

Drewno, kamień, naturalne tkaniny oraz wzory to od wielu sezonów ważne elementy modnego wnętrza. Naturalne materiały doskonale komponują się z kolorami ziemi, a także z uniwersalną bielą, podkreślając wyjątkowy charakter przestrzeni i nadając jej unikalny wygląd.

4. Mniej znaczy więcej…

Modnie wykończone wnętrza to wnętrza funkcjonalne, w których możemy szybko przeprowadzić metamorfozę. Wykończenia wnętrz to fundament aranżacji, na którym budujemy indywidualnie dostosowaną do naszych potrzeb przestrzeń. Z mody wyszły wnętrza przytłoczone nadmiarem elementów. Zastąpiła je bardziej przestronna i uporządkowana przestrzeń. Znajdziemy w niej wiele przydatnych schowków oraz rozwiązań, które pozwalają dopasować dom lub mieszkanie do zmieniających się potrzeb.

5. Elementy wykończenia wnętrz z odzysku

Wykończenia wnętrz mogą służyć nie tylko nam, ale także środowisku naturalnemu. Modnym rozwiązaniem jest łączenie starego z nowym, co pozwala wykorzystać z pozoru nieprzydatne materiały wykończeniowe np. piękne, drewniane belki, deski, cegłę lub zabytkowe kafle.