Szafy z lustrem – funkcjonalne i nowoczesne wyposażenie sypialni

Szafy z lustrem – funkcjonalne i nowoczesne wyposażenie sypialni

Szafy do sypialni to meble, których nie może zabraknąć. Podczas urządzania mieszkania lub domu należy bez wątpienia zaplanować funkcjonalne miejsce przechowywania odzieży i akcesoriów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się między sobą rozmiarami, kolorystyką i wzornictwem. Szafa jest niezbędnym elementem każdej sypialni, choćby z uwagi na fakt, że dzięki niej możemy uporządkować wszystkie swoje rzeczy, ułożyć je rozmiarami, kolorami czy według jeszcze innego klucza. W zależności od naszych potrzeb, czy upodobań.

Wybierając szafy do sypialni, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność oraz stylistykę. Szafa powinna pasować do wystroju wnętrza.

Szafa do sypialni – jaki rodzaj wybrać?

Jaka szafa do sypialni sprawdzi się najlepiej? Ciekawym rozwiązaniem są szafy z lustrem, które optycznie powiększają pomieszczenie. Mieszkając w niewielkim mieszkaniu, należy bez wątpienia wziąć taką szafę pod uwagę. Jednak dysponując niewielką sypialnia, skorzystamy zapewne z rozwiązania dwuskrzydłowego, szafy 3-drzwiowe sprawdzą się, na większej powierzchni. Do sypialni należy wybierać meble, które doskonale wypełnią wnętrze oraz pozwolą na uzyskanie sporej ilości miejsca potrzebnego do przechowywania odzieży i innych akcesoriów. Szafa z drzwiami przesuwnymi to niezwykle popularne rozwiązanie, które pozwoli na aranżację nawet niewielkiej sypialni. Na powierzchni przesuwnych drzwi szafy producenci często montują duże lustra, które optycznie powiększają całe wnętrze pomieszczenia. Szafa z drzwiami przesuwnymi ma drzwi osadzone na specjalnych prowadnicach, które są odporne na uszkodzenia. Takie szafy znaleźć można na przykład tutaj: https://graingold.pl/

Szafy sypialniane – co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze?

Jeśli zdecydujemy się na zakup szafy do sypialni, powinniśmy wziąć też pod uwagę kilka dodatkowych względów. Przede wszystkim, z jakiego materiału wykonany został mebel, jego sposób wykończenia oraz zastosowane innowacje technologiczne. Duża ilość wysuwanych półek, miejsce na wieszaki oraz ukryte schowki to ciekawe rozwiązania, na które warto się zdecydować. Przed zakupem należy również dokonać niezbędnych pomiarów, pozwalających na określenie maksymalnych wymiarów szafy do sypialni. Sposób jej otwierania, szerokość, wysokość i ilość pólek to kolejne elementy, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając konkretną szafę.

Ciekawostką na rynku są innowacje technologiczne dostępne za dodatkową opłatą: dodatkowe oświetlenie LED wyposażone w czujnik ruchu, dzięki któremu światło pojawi się każdorazowo po otworzeniu drzwi, miejsca na filtry antyzapachowe oraz antymolowe.

Funkcjonalna szafa z lustrem do sypialni

Funkcjonalna szafa do sypialni to taka, która posiada dużo wysuwanych półek, a zarazem pozwala na dowolną aranżację wnętrza pomieszczenia. Bardzo istotne jest określenie maksymalnych wymiarów szafy, dokonując przed zakupem odpowiednich pomiarów w swoim mieszkaniu. Szafy narożne do sypialni sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca oraz duża powierzchnia do przechowywania. Szafa z lustrem sprawdzi się wyśmienicie w niewielkim pomieszczeniu, ale nie tylko. Drzwi szafy, oklejone lustrem pełnią dwie funkcje, z jednej strony zabezpieczając wnętrze szafy, a z drugiej będąc lustrem, powiększają optycznie wnętrze i pozwalają nam kontrolować swój wygląd w momencie korzystania z szafy.