Salon w stylu japandi z lamelową ścianką RTV – jak urządzić?

Salon w stylu japandi z lamelową ścianką RTV – jak urządzić?

Inspiracje estetyką wschodu oraz synteza stylów aranżacyjnych coraz częściej cieszą się zainteresowaniem projektantów. W poszukiwaniu świeżych wizji sięgają po sprawdzone recepty na piękne i funkcjonalne wnętrza, po czym wzbogacają je nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z przykładów takiego trendu jest styl japandi. Co to takiego? Jak możesz wprowadzić go do Twojego mieszkania i dlaczego warto rozważyć zakup lamelowej zabudowy do salonu? Dowiedz się w dalszej części artykułu.

Czym jest styl japandi?

Nazwa tego stylu w wystroju wnętrz wywodzi się od słów Japonia (ang. Japan) oraz uwielbianego w Europie stylu skandynawskiego, określanego również mianem scandi. Estetyka ta miesza założenia obu trendów wnętrzarskich i łączy je w sposób gustowny oraz zgodny z duchem minimalizmu.

Jakie cechy są charakterystyczne dla stylu japandi? Proste formy, geometryczne linie i oszczędność w dekoracji. Co więcej, wpływ kultury dalekowschodniej wnosi ze sobą zamiłowanie do naturalnych surowców i słabość do niedoskonałości, ściśle związanej z odwiecznym procesem przemijania. Co to oznacza w praktyce? W salonie urządzonym w ten sposób znajdziemy zarówno idealnie wymierzone lamele, jak i akcesoria dekoracyjne naznaczone duchem czasu lub przełamujące schludność wnętrza. Przykładem może być postarzony wazon lub nieforemne lustro.

Urządzamy salon z lamelami ściennymi

Z wnętrz japońskich styl japandi czerpie też zastosowanie podłużnych dekoracji drewnianych. Oryginalnie powstawały one z traw bambusowych, jednak współcześnie stawia się na trwałość i wysoką estetykę, wybierając nowoczesne materiały. W ten sposób powstała lamelowa ścianka meblowa do pokoju dziennego. Geometryczność i surowość formy to hołd dla wnętrz skandynawskich, który niesie ze sobą jednocześnie urok orientu.

Lamelowa zabudowa RTV – dlaczego warto?

Aby dopasować ten element aranżacyjny do współczesnych wymogów funkcjonalności, powstała ścianka meblowa RTV z gustownymi lamelami. W asortymencie sklepu GoldDoor.pl znajdziesz idealny model tego typu mebla do salonu. Wzbogacony o niską szafkę na sprzęt i wygodne szuflady na drobiazgi, stanowi idealny przykład nowoczesnej zabudowy w stylu japandi. Co więcej, dodatkowe uchwyty na telewizor, oświetlenie LED i eleganckie panele maskujące ścianę sprawiają, że wnętrze natychmiast nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Oczywiście zabudowa RTV do salonu to nie wszystko. Aby podkreślić wyjątkowość estetyki japandi, warto umieścić w nim również okrągły stolik kawowy (w tej roli polecamy model Borneo, również dostępny w ofercie GoldDoor), harmonijne oświetlenie (np. w postaci dużej, rozpraszającej promienie lampy), żywe rośliny lub suszone kwiaty w glinianych wazonach oraz minimalistyczny obraz na ścianę. Grafika może nawiązywać to tematów związanych z przyrodą, takich jak: roślinność, niebo, morskie fale czy górski krajobraz.

Co do barw, warto postawić na odcienie jasne i stonowane – maksymalnie trzy, bliskie sobie kolory, np. szarość, biel i delikatny beż. Podobne połączenie można zastosować przy wyborze  ścianki meblowej. Proponujemy lamele białe na tle ciepłego dębu, lub lamele jesionowe z panelem jasnografitowym. Podłogi powinny być drewniane lub drewnopodobne. Panele możesz ułożyć w klasyczną jodełkę. Opcjonalnie można udekorować je dywanem o harmonijnym projekcie, np. z motywem geometrycznym.

Widzisz już oczyma wyobraźni swój wymarzony salon? Nie wahaj się i zamów najpiękniejsze meble lamelowe od sprawdzonych dostawców. Jesteśmy przekonani, że pokój dzienny w stylu japandi pozwoli Ci odnaleźć wewnętrzny spokój i zachwyci wszystkich gości.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.