Rzeczy, których nie można trzymać w łazience

Rzeczy, których nie można trzymać w łazience

Istnieją dobre powody, dla których warto przechowywać wiele popularnych artykułów łazienkowych w innym miejscu niż łazienka.

Szafki łazienkowe i szafy może zapewnić dodany przechowywanie na kosmetyki, pościel, leki. Każda szafka jest szczególnie istotna dla osób w małych mieszkaniach. Wiele przedmiotów, które zwykle przechowuje się w łazience, należy jednak przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, które nie podlega dramatycznym wahaniom temperatury i wilgotności. Przechowywanie tych rzeczy w łazience może je uszkodzić, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia. Poniżej lista rzeczy, których nigdy nie powinno się trzymać w łazience.

Ręczniki

Wiele łazienek zawiera szafy na pościel, w których ludzie przechowują ręczniki kąpielowe , ale wilgotne środowisko nie jest dla nich idealnym miejscem. Jeśli są dostępne, szafy na bieliznę w przedpokoju są najlepszym miejscem do przechowywania ręczników, ponieważ nie będą one narażone na działanie wysokiej wilgotności, która może powodować rozwój pleśni, powodując stęchły zapach. Ta sama zasada dotyczy szlafroków i innej bielizny.

Szczoteczki do zębów

To może wydawać się nieco sprzeczne z intuicją, ponieważ w łazience myjesz zęby, ale przechowywanie uchwytu na szczoteczki do zębów na blacie w łazience może zmienić go w pożywkę dla bakterii. Za każdym razem, gdy spłukujesz toaletę, bakterie są uwalniane do powietrza, a wilgotne warunki w łazience powodują, że bakterie te szybko się namnażają. Jeśli nie możesz przechowywać szczoteczki do zębów w apteczce, najlepiej przechowywać ją poza łazienką.

Zdjęcia

Chociaż łazienka może wydawać się świetnym miejscem do powieszenia rodzinnych zdjęć, istnieje ryzyko uszkodzenia przez wilgoć. Nawet jeśli są dobrze obramowane, wilgoć może przedostać się pod szkło i zaszczepić pleśń. Aby nie zrujnować swoich cennych zdjęć rodzinnych, przechowuj je w innym miejscu lub rób kopie, aby cieszyć się nimi przez wiele lat.

Leki na receptę

Chociaż wielu z nas przechowuje leki na receptę w łazience — w końcu nazywa się to apteczką — nie jest to idealne środowisko dla tabletek i mikstur. Większość butelek na receptę wymaga, aby były przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, a łazienka jest prawdopodobnie najbardziej wilgotnym miejscem w domu. Zamiast tego trzymaj butelki na receptę w sypialni w miejscu niedostępnym dla dzieci . To samo zalecenie dotyczy również witamin.

Tampony

Przechowywanie tamponów i innych produktów sanitarnych w łazience jest z pewnością wygodne, ale tak naprawdę nie jest to dla nich świetne miejsce. Większość producentów tamponów zaleca przechowywanie swoich produktów w chłodnym, suchym miejscu, ponieważ wilgotne środowisko może powodować rozwój bakterii i pleśni. Tampony przechowywane w łazience przez krótki czas prawdopodobnie nie zostaną naruszone, więc nie martw się o przechowywanie niewielkiej ilości pod zlewem.

Elektronika

Wszyscy wiemy, że elektronika i woda nie mieszają się, więc najlepiej przechowywać małe urządzenia w innym miejscu. Może to być nie tylko potencjalnie niebezpieczne, ale możesz także uszkodzić elektronikę, przechowując ją w wilgotnym środowisku. Większość elektroniki ma metalowe elementy, które mogą rdzewieć lub korodować, jeśli zostaną wystawione na działanie wysokiej wilgotności.

Malowane meble z drewna

Krzesło lub szafa z antycznego drewna może dodać zabytkowego uroku łazience, ale malowane drewniane meble mogą zostać uszkodzone w wilgotnym środowisku. Kiedy poziom wilgotności ulega wahaniom, drewno rozszerza się i kurczy, co powoduje pękanie, pęcherzenie i odrywanie powłoki malarskiej. Dekorując łazienkę, wybierz kawałki drewna, które są poplamione, a nie pomalowane.

Kosmetyki

Produkty kosmetyczne są wrażliwe zarówno na wilgoć, jak i drastyczne zmiany temperatury, a wilgotne gąbki do makijażu mogą szybko spleśnieć w wilgotnym środowisku. Podobnie osobiste zapachy, takie jak perfumy i wody kolońskie, szybko się psują, gdy są przechowywane w miejscach o wysokiej wilgotności.

Książki

Wiele osób zostawia książki i czasopisma w łazience, aby zapewnić sobie niezobowiązującą lekturę, ale produkty papierowe łatwo wchłaniają wilgoć, przez co są podatne na rozwój pleśni, gdy są przechowywane w wilgotnym środowisku. Trzymaj książki na półce tuż przy łazience, aby uniknąć tego problemu, jednocześnie oferując opcję rozrywki.

Lakier do paznokci

Odpowiednio pielęgnowana butelka lakieru może służyć latami. Jednak przechowywany w łazience lakier do paznokci jest narażony na wahania wilgotności i temperatury, które powodują, że oddziela się i szybciej wygasa. Przechowuj lakier do paznokci w chłodnym, ciemnym miejscu — takim jak szuflada w sypialni lub szafka — dla maksymalnej trwałości.

Biżuteria

Biżuteria nie toleruje wilgotnego środowiska, zwłaszcza jeśli jest wykonana ze srebra, które szybko matowieje pod wpływem wysokiej wilgotności. Zamiast trzymać pudełko z biżuterią na blacie lub w łazience, przechowuj je w sypialni lub szafie, aby pierścionki, naszyjniki, bransoletki i kolczyki wyglądały na błyszczące i nowe.

Maszynki do golenia

Żyletki są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej , która jest odporna na rdzę i korozję, ale nadal mogą mieć negatywny wpływ na środowisko o dużej wilgotności. Chociaż trzymanie aktywnie używanej maszynki do golenia pod prysznicem lub apteczką jest w porządku, najlepiej przechowywać dodatkowe ostrza w suchym miejscu poza łazienką.

One Comment to “Rzeczy, których nie można trzymać w łazience”

Comments are closed.