Rzeczy codziennego użytku, o których nie miałeś pojęcia, są łatwopalne

Rzeczy codziennego użytku, o których nie miałeś pojęcia, są łatwopalne

Pomarańcze

Czy wiesz, że jeden z ulubionych owoców może rozpalić ogień? Pomarańcze są wypełnione naturalnie występującą (i niezwykle łatwopalną) substancją chemiczną o nazwie limonen, która sprawia, że ​​suszone skórki pomarańczy pachną i są skutecznymi podpałkami do ognisk i kominków.

Mąka

Drobna, sproszkowana mąka zawieszona w powietrzu może w rzeczywistości eksplodować, gdy wejdzie w kontakt z ogniem. A ponieważ mąka składa się z węglowodanów, spala się szybko i na gorąco. Chociaż przeciętna kuchnia rzadko jest wypełniona taką ilością mąki unoszącej się w powietrzu, która stanowiłaby zagrożenie pożarowe, młyny muszą podjąć środki ostrożności, aby zabezpieczyć się przed poważnymi problemami bezpieczeństwa.

Cukier puder i przyprawy

Podobnie jak mąka, cukier puder jest węglowodanem, a gdy robi się gorąco, cząsteczki cukru mogą się zapalić. Sproszkowane przyprawy, takie jak cynamon, chili i czosnek, składają się z drobnych cząstek, które łatwo mogą się zapalić, a niektóre przyprawy zawierają nawet łatwopalne oleje.

Przekąski

Wiele popularnych przekąsek jest szczególnie podatnych na ogień: chipsy ziemniaczane, chipsy tortilla, ptysie serowe i inne wysokotłuszczowe, wysokowęglowodanowe smakołyki. A kto nie rozpozna charakterystycznego zapachu zapalającego się popcornu z mikrofalówki?

Środki dyzenfekujące

Środki do dezynfekcji rąk stały się wszechobecnym dodatkiem do wielu gospodarstw domowych, ale aktywny składnik — alkohol etylowy — jest wyjątkowo łatwopalny. Palacze lub survivalowcy, którzy noszą zapalniczki i butelki środka dezynfekującego do rąk razem w torbie lub torebce, powinni być szczególnie ostrożni, aby przechowywać te przedmioty codziennego użytku osobno.

Aerozole

Przeciętne gospodarstwo domowe może zawierać wiele puszek aerozolowych, w tym oleje kuchenne, środki czyszczące, lakiery do włosów, dezodoranty, spraye do ciała, zapachy, środki odstraszające owady i filtry przeciwsłoneczne. Aerozole działają, ponieważ zawartość znajduje się pod ciśnieniem, co oznacza, że ​​mogą eksplodować pod wpływem wysokiej temperatury. W wielu przypadkach zawartość puszki zawiera również łatwopalne chemikalia, co sprawia, że ​​te pozornie niewinne pojemniki są podwójnymi problemami związanymi z bezpieczeństwem.

Zmywacz do paznokci

Zmywacz jak i lakier do paznokci są wykonane z wysoce łatwopalnych chemikaliów. Lakier do paznokci zazwyczaj zawiera alkohol izopropylowy, octan etylu i octan butylu. Zmywacz do paznokci zazwyczaj składa się z acetonu, który jest tak łatwopalny, że nawet same opary mogą się zapalić.

Pasta do butów

Pasta do butów zazwyczaj zawiera mieszankę naturalnych i syntetycznych składników, w tym benzynę ciężką, terpentynę i woski, z których wszystkie są łatwopalne. Ponadto wiele czarnych past do butów zawiera również palny pył węglowy.

Plastikowe pojemniki

Tworzywa sztuczne są produktem ropopochodnym i dlatego mogą być wysoce łatwopalne. Chociaż wiele plastikowych pojemników używanych w gospodarstwie domowym jest wytwarzanych przy użyciu dodatków, które zmniejszają ich podatność na spalanie, wszystkie rodzaje plastiku zapalą się pod wpływem wysokiej temperatury.