Projekty domów w kształcie litery L

Projekty domów w kształcie litery L

Przy większej działce oraz powierzchni zabudowy prostą bryłę budynku może zastąpić bardziej wyrafinowana architektonicznie konstrukcja. Niewątpliwie do tej kategorii zaliczają się projekty domów w kształcie litery L. Szukasz ciekawych rozwiązań i niebanalnych projektów na Twój przyszły dom? W takim razie zapoznaj się z poniższym tekstem!

Zalety domów w kształcie litery L

Nietypowy wygląd domów w kształcie litery L ma wiele zalet. Pomiędzy skrzydłami budynku tworzy się przestrzeń, gdzie można urządzić  strefę wypoczynkową w postaci patio lub tarasu. Inną opcją jest wysunięty do przodu garaż, dzięki czemu zostaje osłonięta strefa wejściowa. Tego rodzaju konstrukcje można też dobrze zaaranżować pod względem podziału na strefę prywatną i gościnną.

Parterowy budynek na planie litery L potrzebuje większej parceli dlatego na mniejszą działkę lepiej wybrać dom piętrowy czy z poddaszem użytkowym. Z drugiej strony, jeśli jednym z ramion jest garaż to taki projekt pozwala zachować przestrzeń w części mieszkalnej.

Odpowiednio ustawiając budynek w stosunku do sąsiednich domów można zapewnić sobie większą prywatność. Skrzydła zasłaniają wówczas wewnętrzną przestrzeń działki, gdzie powstaje idealne miejsce na zaciszny i odosobniony taras.

W przypadku domów w kształcie litery L trudniej jest zagwarantować energooszczędność na takim poziomie, jak dla domów o prostokątnej czy kwadratowej konstrukcji. Lepsze parametry pod tym względem będzie miało domostwo z dachem dwuspadowym. Warto także zadbać o odpowiednią izolację.

Kształt domu dość wyraźnie dzieli działkę na osobne części. Jednym z pomysłów na aranżację parceli jest uprawianie ogrodu po zewnętrznej stronie budynku. Od południa jest ona lepiej nasłoneczniona, co umożliwi uprawę kwiatów czy warzyw. Wewnątrz natomiast można posadzić elegancki trawnik nie wymagający specjalnych warunków i zabiegów pielęgnacyjnych.

Profesjonalne projekty domów w kształcie litery L

Domy w kształcie litery L wyróżnia niestandardowa konstrukcja. W ofercie Archeton proponujemy budynki o powierzchni użytkowej od 90 do ponad 164 metrów kwadratowych. Posiadają one dach jedno- lub wielospadowy o różnym kącie nachylenia. Wysunięte ku wjazdowi na posesję ramię bryły może stanowić  część z garażem dwustanowiskowym, chociaż popularnością cieszą się też projekty z garażem jednostanowiskowym, wbudowanym lub bez garażu.

Niektóre projekty domów w kształcie litery L mają jedno ramię znacznie dłuższe od drugiego, w innym długość skrzydeł jest porównywalna. W zależności od potrzeb w naszej kolekcji możesz znaleźć odpowiedni projekt z wyraźnym lub mniej oczywistym podziałem na strefę dzienną i nocną. Polecamy domy w kształcie litery L zarówno parterowe, jak i piętrowe oraz z poddaszem użytkowym.

Domy w kształcie litery L świetnie sprawdzają się dla rodzin, nawet kilkuosobowych. Jeżeli szukasz projektu tego rodzaju, to chętnie przedstawimy Ci najlepsze propozycje zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Skorzystaj z oferty biura projektowego Archeton!