Pomysły na wyspę kuchenną

Pomysły na wyspę kuchenną

Spójrz na te pomysły na wyspę kuchenną, aby znaleźć inspirację projektową, niezależnie od tego, czy masz mało miejsca, czy masz dużą, luksusową kuchnię do wypełnienia

We współczesnym domu pomysły na wyspy kuchenne są bardzo poszukiwane, w końcu wyspa kuchenna jest jednym z najbardziej wszechstronnych dodatków do przestrzeni, jeśli masz na nią miejsce. 

W projekcie kuchni na planie otwartym wyspa może wyznaczać strefę przestrzeni, pomagając zdefiniować kuchnię od salonu i jadalni, dzięki czemu kuchnia może działać jako centrum towarzyskie domu bez osób, które wchodzą pod nogi podczas gotowania. 

Kluczem do dobrego projektu wyspy kuchennej jest ustalenie, do czego chcesz wykorzystać swoją wyspę. Może to być funkcjonalna przestrzeń z płytą grzejną i zlewozmywakiem lub może być idealnym miejscem na niezobowiązujące posiłki i pracę tylko w domu. 

Gdy już zorientujesz się, jaką funkcję będzie odgrywać Twoja wyspa kuchenna, możesz zacząć wdrażać swoje pomysły na wyspę kuchenną, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która również dobrze wygląda.

Pomysły na małą wyspę kuchenną

Sprytne projekty i planowanie z wyprzedzeniem mogą sprawić, że małe kuchnie będą mogły cieszyć się wyspą kuchenną. Małe, kwadratowe wysepki z łatwością zmieszczą się w Twojej kuchni, nie przytłaczając ich i zapewnią dodatkową przestrzeń roboczą do gotowania i rozrywki. 

W przypadku niektórych pomysłów na przechowywanie w kuchni pomyśl o dodaniu wielu szuflad i przegródek na małej wyspie, aby zwolnić inne obszary robocze.

Pomysły na zakrzywioną wyspę kuchenną

Wybór wyspy kuchennej z zakrzywionymi szafkami i powierzchniami roboczymi to genialny sposób na ułatwienie przepływu przestrzeni. Nasze mózgi są zaprogramowane na stałe, aby uniknąć poruszania się w pobliżu ostrych narożników, więc płynne krzywe na kuchennej wyspie zapewnią łatwą nawigację po układzie, jednocześnie maksymalizując ilość powierzchni użytkowej i miejsca do przechowywania. 

Stwórz dwupoziomową wyspę kuchenną

Nie bój się dodawać różnych poziomów do wyspy kuchennej, ponieważ to wszystko doda więcej szczegółów do Twojej kuchni i może pomóc w stworzeniu centralnego punktu wow. W otwartej przestrzeni podniesiony barek śniadaniowy może ukryć obszar przygotowywania przed wzrokiem, co jest idealne do trzymania brudnych naczyń poza zasięgiem wzroku i uwagi, gdy delektujesz się obiadem podczas rozrywki. 

Wyspy kuchenne z wbudowanym sprzętem

Do wyspy kuchennej możesz dodać wszelkiego rodzaju ważne urządzenia, które nie tylko uwolnią powierzchnie robocze wzdłuż ścian kuchennych, ale także zapewnią świetną rozrywkę. 

Możliwość płukania, siekania i gotowania skierowaną na zewnątrz w kierunku pokoju oznacza, że ​​możesz jednocześnie rozmawiać i zabawiać rodzinę i przyjaciół. 

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest tutaj przestrzeń cyrkulacyjna i sposób, w jaki przepływ w kuchni i urządzenia współpracują ze sobą. 

Zawsze upewnij się, że Twoje urządzenia są łatwo dostępne i znajdują się w dobrym zasięgu. Zastanów się, w jaki sposób otwierają się drzwi piekarnika, wysuwają się szuflady i gdzie musisz przejść obok.

Użyj kontrastowego koloru na wyspie kuchennej

Starannie dobieraj kolorystykę. Szarości są nadal bardzo popularne w kuchniach i mogą pasować do wszystkich stylów domowych — nowoczesnych i tradycyjnych, podczas gdy jaśniejsze odcienie skupione na wyspie mogą dodać wspaniałego koloru, przyciągając wzrok do wyspy jako centralnego elementu projektu. 

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.