Plafony jako najlepsze oświetlenie do pokoju dziecka

Plafony jako najlepsze oświetlenie do pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dla dziecka nie jest zadaniem prostym. Pokój dziecka musi sprostać wielu zadaniom. Jest to jednocześnie miejsce nauki, zabawy i innych aktywności codziennego życia młodego człowieka. Połączenie wszystkiego w jedną spójną i funkcjonalną całość nie jest proste. Na tym etapie może się wydawać, że dobór odpowiednich mebli rozwiąże sprawę wnętrza dziecięcego pokoju. Tak nie jest.

Bardzo ważnym elementem wystroju pokoju dziecka jest odpowiednio zaplanowane i rozmieszczone oświetlenie. Należy to właściwie przemyśleć. Do wyboru mamy bardzo szeroki wybór lamp różnego rodzaju: lampy sufitowe, plafony dla dzieci, lampy z abażurami, kinkiety i inne. Bez względu czego szukasz, z całą pewnością znajdziesz coś dla chłopca i dziewczynki.
Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji o rodzaju oświetlenie i miejscach jego zastosowania.

Oświetlenie przy biurku

Dziecko spędza bardzo dużo czasu przy biurku. Jest to miejsce nauki jak i odrabiania lekcji. Dbając o komfort użytkowania oraz zdrowie dziecka powinniśmy zwrócić dużą uwagę na wybór odpowiedniej lampy na biurko. Żarówka musi być dobrana w taki sposób, aby z jednej strony nie raziła dziecka, a z drugiej oświetlenie było wystarczająco mocne. Dobrze sprawdzą się lampy, które mają duży zakres regulacji pozycji klosza, która pozwoli na zmianę kierunku oświetlenia.

Lampy wiszące dla dzieci Plafony dla dzieci

Inne rodzaje oświetlenia

Jeżeli chodzi o biurko, nie ma zbyt wiele możliwości. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z resztą oświetlenia w pokoju dziecięcego. Do wyboru mamy lampy sufitowe, kinkiety, plafony i inne oświetlenie. Dzisiaj skupię się na możliwościach, jakie daje plafon dziecięcy.

Lampy sufitowe do pokoju dziecka z abażurami

Jednym z najczęściej wybieranych źródeł światła do pokoju dziecka są lampy z abażurami. Plafon dla dzieci ma ozdobne klosze z postaciami z bajek i inne atrakcyjne dla dziecka wzory. Dzięki temu stają się ozdobą pokoju. Wybór takich lamp jest bardzo duży i każdy bez problemu znajdzie idealny plafon do pokoju dziecięcego, który dopasuje coś do swoich potrzeb.

Plafon do pokoju dziecka połączony z abażurem to idealna kompozycja designu z funkcjonalnością. Plafon powinien mieć 2 lub 3 źródła światła. Pozwoli to na dokładne oświetlenie całego pokoju. Jednak same plafony dziecięce, to za mało do pokoju dziecka. Powinniśmy również zapewnić dodatkowe słabsze źródło światła, które ułatwi dziecku zasypianie. Najczęściej wybiera się do tego kinkiety lub małe lampki stojące.

Źródła światła plafonów do pokoju dziecka 

Dzieci ogólnie są delikatniejsze od dorosłych. Również dotyczy to oczu, które są czułe na sztuczne światło. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać moc żarówek. Zbyt mocne oświetlenie będzie raziło dziecko. Oprócz mocy powinniśmy również zwrócić uwagę na barwę światła. Biały kolor dobrze wpływa na koncentracje. Ciepły żółty tworzy bardzo przyjemny klimat. W przypadku oświetlenia na biurku lub w zasięgu ręki dziecka warto przemyśleć LED. Żarówka taka nie nagrzewa się,  co eliminuje możliwość oparzenia.

Jaki wybrać plafon?

Po pierwsze powinniśmy postawić na funkcjonalność oświetlenia. Nie kierujmy się tylko i wyłącznie walorami estetycznymi. Powinniśmy również przemyśleć połączenie z innymi lampami i w ten sposób stworzyć idealne oświetlony pokój.

Plafony do pokoju dziecięcego to doskonały wybór i możliwość wielu ciekawych aranżacji. Każdy bez problemu znajdzie idealnie dopasowany plafon do swoich potrzeb.