Ogrzewanie oranżerii

Ogrzewanie oranżerii

Ogrzewanie ogrodu zimowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Ogrody zimowe mają okropnie dużo szkła, które świetnie nadaje się do tego, by czuć się na zewnątrz w pomieszczeniach, ale ogólnie jest stosunkowo słabym izolatorem. Tak duża ilość szkła sprawia, że ​​oranżeria jest trudna do ogrzania. 

Wysokiej jakości wymiana dachu ogrodów zimowych powinna utrzymać jak najwięcej ciepła w środku. Ale jakie są najlepsze sposoby na doprowadzenie ciepła do oranżerii?

Rozmawiamy o tym, jak faktycznie działa ogrzewanie ogrodu zimowego, od możliwych opcji, kosztów i korzyści, po zgodę na planowanie i/lub przepisy budowlane, z którymi możesz się spotkać podczas rzeczywistego procesu.

Dlaczego ogrzewanie ogrodu zimowego ma znaczenie?

Oranżeria wymaga dużych dużych inwestycji od Ciebie jako właściciela domu. Jeśli poprawią się płynące z tej inwestycji, które mają zostać w pełni zrealizowane, do będzie okresy w roku, kiedy będzie potrzebne oszczędzone ogrzewanie. 

Wszystko sprowadza się do uzyskania jakości wyświetlania widoków i lekkiej, przewiewnej atmosfery, zapewnia jakąkolwiek oranżeria. 

Nieogrzewana lub anżeria będzie kontynuowana w okresie między lub niskimi temperaturami zimą i nawet jeśli zostanie wykonana, jeśli będzie domem wystąpiona, prawdopodobnie będzie pomieszczenie, które będzie schowane z oranżer będzie nieprzyjemne. 

Aby z felietonami uzyskać dostęp do całego serwisu na temat lodu cieplną, ponieważ system zawsze chce się ogrzać pomieszczenie.

Jakie są opcje ogrzewania oranżerii?

Oranżeria może zostać uzupełniona o takie samo ogrzewanie jak każde inne pomieszczenie w celu, ale jej następne gorsza część cieplna i pozyskiwanie na temat ciepłownictwa, że ​​nie jest lepsze niż inne dla tego typu pomieszczeń. 

W naszej pozycji są to:

1. Ciepło słoneczne

Cały sens oranżerii polega na wpuszczaniu światła słonecznego, które niesie ze sobą ciepło. Przeważnie ze szkła oznacza, że ​​latem w pomieszczeniu może być za gorąco, a zimą za zimno. Jeśli jednak nauczymy się światło słoneczne, wówczas pasywne ciepło słoneczne utrzyma ciepło w oranżerii przez sześć miesięcy w roku. 

2. Klimatyzator

Zasadniczo klimatyzator, który można odwrócić, aby zapewnić ciepło. Koszt to 2500zł plus instalacja i koszty eksploatacji są zazwyczaj rozsądne.

Pamiętaj, że są one zasilane energią elektryczną, a co stanie się z ceną energii elektrycznej w najbliższej lub dalszej przyszłości, nie wiadomo. 

3. Koza na drewno

Być może zaskakująco, jednym z najlepszych miejsc na palnik na drewno w nowoczesnym domu byłaby oranżeria. Ogród zimowy o wymiarach 5m x 4m będzie potrzebował około 3 kW ciepła w zimie, co mieści się w zakresie możliwości większości pieców opalanych drewnem . 

Czy warto ogrzewać oranżerię?

Zależy to od tego, czy chcesz korzystać z oranżerii w zimie.

Są ludzie, którzy jesienią zamykają swoje oranżerie, z drzwiami, żaluzjami do oranżerii i kurtyną termiczną między domem a tym pomieszczeniem i nie otwierają ich ponownie aż do wiosny.