Ogród przyjazny dzieciom

Ogród przyjazny dzieciom

Posiadanie ładnego, przestronnego ogrodu często może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla rodziców. Chociaż zawsze przyjemnie jest patrzeć, jak dzieci kręcą się na łonie natury, ogród może również stwarzać wiele zagrożeń dla dzieci, czy to niebezpiecznego sprzętu, czy po prostu obecności zbyt wielu zagrożeń dla dzieci. 

Jeśli jednak dobrze zaprojektujesz swój ogród, możesz przekształcić go w najlepszy plac zabaw dla swoich dzieci, jednocześnie mając pewność, że nie doznają obrażeń. Pamiętaj jednak, że jeśli planujesz dokonywać długoterminowych zmian w swoim ogrodzie, Twoje dzieci mogą z niego wyrosnąć! W każdym razie, oto kilka najważniejszych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, budując ogród przyjazny dzieciom.

Trzymaj się z dala od niebezpiecznych roślin

Chociaż może to nie być pierwsza rzecz, która przychodzi ci do głowy, z pewnością jest to ważne. Wiele osób kupuje i hoduje rośliny po prostu na podstawie ich wyglądu, ale nie biorą pod uwagę, czy mogą być trujące, czy podrażniać skórę. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest małe dziecko wgryzające się w trującą roślinę i idące do szpitala! Dlatego ważne jest, aby wcześniej przeprowadzić badania.

Zbuduj plac zabaw

Jeśli naprawdę chcesz zmienić swój ogród w idealny plac zabaw dla dzieci, to z pewnością powinno to znaleźć się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Plac zabaw może być świetną zabawą, ale musisz wziąć pod uwagę środki ostrożności. Na przykład użyj miękkich materiałów budowlanych, a jeśli będzie wysoko, zainstaluj siatki, aby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy w razie upadku.

Wybierz odpowiednie meble ogrodowe

Niektóre materiały używane do produkcji mebli ogrodowych, w szczególności metal, są bardzo ciężkie do noszenia przez dzieci i bardzo twarde, jeśli zdarzy im się uderzyć o nie głową. Dlatego zakup rattanowych mebli ogrodowych może być dla Ciebie dobrym pomysłem. Jest nie tylko atrakcyjny wizualnie w tym sensie, że wtapia się w naturalne tło, ale jest również bardzo lekki i miękki, co zmniejsza ryzyko zranienia dzieci.

Zbuduj kryjówkę

Namiot, dom na drzewie? Nawet jeśli nie masz legowiska w swoim ogrodzie, niekoniecznie oznacza to, że będziesz musiał zbudować ją od podstaw. Jeśli masz na przykład szopę ogrodową, możesz albo przerobić całość, albo po prostu zrobić rozszerzenie, z którego będą mogły korzystać dzieci i ich legowisko!

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.