Jak wprowadzić minimalizm do swojego domu

Jak wprowadzić minimalizm do swojego domu

Czyste, funkcjonalne i jasne. Takie jest minimalistyczne wnętrze – tylko to, czego potrzebujesz i kochasz, i nic więcej. Jeśli brzmi to idealnie i szukasz domu, w którym nie poczujesz się przytłoczony, ten styl jest dla Ciebie.

Wybierz neutralne kolory

Wyrafinowany design i funkcjonalność to podstawa minimalizmu. Ale równie ważny jest dobór kolorów. Neutralne odcienie sprawiają, że w minimalistycznych wnętrzach panuje swoboda i harmonia! Spróbuj udekorować swój salon w tych odcieniach, aby nadać mu jaśniejszy charakter. Nie ograniczaj się do ścian, dodaj tekstylia, takie jak koce, poduszki i/lub zasłony w miękkich i neutralnych odcieniach. Jeśli potrzebujesz odrobiny jasności, możesz dodać ją jednym wyróżniającym się kolorowym dywanem lub dużym obrazem.

Mniej znaczy więcej

Stare powiedzenie „mniej znaczy więcej” jest kluczem do minimalistycznych wnętrz. Pozbądź się więc mebli, które nie mają już praktycznego zastosowania i niepotrzebnie zaśmiecają przestrzeń w Twoim pokoju. Staraj się być tak surowy, jak to tylko możliwe! Dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń, takich jak łazienka, przedpokój czy sypialnia. Wypełnij przestrzeń tylko tymi meblami, których naprawdę potrzebujesz. Pod względem materiałów: drewno, szkło, skóra czy metal są typowe dla stylu minimalistycznego. Jakość też jest kluczowa – wybieraj tylko meble wykonane z dobrych materiałów i rozważ inwestycję. Jeśli masz mniej mebli, możesz pozwolić sobie na nieco więcej wydać na coś naprawdę wysokiej jakości, co przetrwa próbę czasu!

Udekoruj sprytnie

Choć minimalistyczne wnętrza często mają minimalną dekorację, nie muszą być nudne. Wybierz jeden z dwóch akcesoriów, które naprawdę się wyróżniają i nadają pomieszczeniu charakteru. W rzeczywistości im mniej dekoracji w pomieszczeniu, tym więcej uwagi będą przyciągać. Możesz ozdobić ściany ciekawym obrazem, pusty kącik z designerską lampą i komodą z designerskimi rzeźbami.

Odrobina zieleni pasuje do minimalizmu

Zieleń świetnie kontrastuje z neutralnymi tonami – być może dlatego rośliny doniczkowe są dekoracją wybieraną przez większość minimalistów. Połóż większe kwiaty samodzielnie lub umieść mniejsze na stojaku. Pamiętaj o skoordynowaniu doniczek – mieszanka kolorów zaśmieca przestrzeń. Najlepsze są odcienie terakoty, bieli lub szarości.

Drzwi otwarte do minimalizmu. Podziel się swoimi pomysłami!