Meble do salonu polecane dla wielbicieli klasyki

Meble do salonu polecane dla wielbicieli klasyki

Styl klasyczny ceni się za ponadczasowość i elegancję. Wnętrza urządzone zgodnie z zasadami tego rodzaju aranżacji są przytulne i przyjemne w odbiorze. Jasne, neutralne barwy są doskonałym tłem dla cechujących się prostotą mebli, będących tematem dzisiejszego artykułu. Czym odznaczają się meble klasyczne? Jakie wybrać do klasycznego salonu, kuchni i sypialni? Zapraszamy!

O stylu klasycznym słów kilka

W określeniu designu mebli klasycznych pomoże zdefiniowanie cech samego stylu. Aranżacje klasyczne mają bogatą tradycję rozwijaną w Europie od setek lat. Wnętrza wyróżniają się równowagą, prostotą i symetrią połączoną z funkcjonalnością i sprawdzonymi rozwiązaniami. Nie ma tu miejsca na nadmiar elementów wyposażenia, ale to wcale nie oznacza nudy. Współczesne wnętrza klasyczne wyposaża się w wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających ergonomię użytkowania, jednak ubranych w tradycyjną formę harmonizującą z wnętrzem. Barwy charakterystyczne dla stylu klasycznego to przede wszystkim brązy, beże, szarości i biel. Wskazane są również dodatki w ciepłym, złotym odcieniu.

Jakie meble klasyczne wybrać?

Meble charakterystyczne dla stylu klasycznego najczęściej wykonane są z ciemnobrązowego drewna lub materiału, które wiernie je odwzorowuje. W klasyce stawia się na solidność form, dlatego stoły, krzesła czy komody mają mocne konstrukcje, często rzeźbione i frezowane nogi i podstawy. Jak wyjaśnia galeria wnętrz ReForma, typowe dla wnętrz klasycznych są niskie komody i przeszklone witryny umożliwiające estetyczną ekspozycję kryształowych szkieł i karafek, książek lub innych dekoracji. Dla kontrastu z ciemnymi meblami projektanci chętnie wybierają wypoczynek w jasnym, neutralnym kolorze. Ponadczasowa skóra ekologiczna sprawdzi się doskonale jako materiał obicia sof i foteli w salonie. Mimo jasnego odcienia skóra będzie łatwa w utrzymaniu w czystości i zachowaniu porządku we wnętrzu.

Meble do klasycznej sypialni

Sypialnia urządzona w stylu klasycznym będzie miała wyważoną i nieprzemijającą aranżację. Ważna dla tego stylu symetria wiąże się z wyborem mebli o prostej konstrukcji i naturalnej estetyce. Podwójne łóżko powinno znaleźć się w centralnej części pomieszczenia. Nie może zabraknąć szafek nocnych oraz najbardziej klasycznego elementu sypialni – toaletki z dużym lustrem. Doskonałe będą neutralne kolory zarówno ścian, jak i dodatków, w postaci tekstyliów i dekoracji, które w zdecydowany sposób ocieplą pomieszczenie i będą kontrastem dla ciemniejszych mebli.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.