Jakie są zalety wkładów kominowych owalnych?

Jakie są zalety wkładów kominowych owalnych?

Owalne wkłady kominowe są dość uniwersalne, mogą być stosowane do odprowadzania spalin z różnych kotłów grzewczych na gaz, olej, węgiel, miał drzewny i inne paliwa stałe. Stanowią doskonałe uzupełnienie kominów o przekroju prostokątnym, ponieważ pozwalają stworzyć doskonale zaizolowany i szczelny system kominowy. Podpowiadamy, kiedy warto zainwestować w komin owalny.

Parametry techniczne kominów owalnych

Kominy owalne to samodzielne systemy kominowe, dedykowane dla budownictwa przemysłowego oraz mieszkaniowego. Służą do wentylacji i usuwania dymu oraz generowania ciepłego powietrza. Elementy owalne do kominów powstają ze stali kwaso-żaroodpornej, która cechuje się wytrzymałością na wysokie temperatury oraz działanie kwasów. W stosunku do kominów murowanych kominy stalowe wyróżniają się mniejszym oporem przepływu spalin i mogą pracować zarówno w trybie mokrym, jak i suchym. Grubość ścianki wynosi 1 mm, a górny wylot rury zabezpiecza się specjalnymi osłonami. Owalne wkłady kominowe oraz wszelkie niezbędne podzespoły i elementy montażowe dostępne są w sklepie internetowym Taniekominy.pl. W regularnej sprzedaży dostępne są osłony, wczystki i kolana owalne, kompatybilne z wkładami.

Zalety wkładów kominowych owalnych

Stalowe wkłady kominowe cechują się gładką powierzchnią wewnątrz, co sprawia, że ryzyko pożaru sadzy jest znikome. Co więcej, dzięki szerokiej gamie produktów dodatkowych, można zbudować przewód kominowy, idealnie dostosowany do nowo budowanego lub modernizowanego obiektu. Kominy owalne ze stali kwaso-żaroodopornej są uniwersalne i łatwe w montażu, a połączenia poszczególnych ich elementów są niezwykle szczelne. Ogromny zakres średnic pozwala dopasować przewód do każdego komina. Kształt wkładu można dobrać do istniejącego otworu w kominie, co przekłada się na pole przekroju kanału dymowego i maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Wkłady kominowe ze stali świetnie sprawdzają się w przypadku modernizacji starszych budynków. Kolanowe elementy pozwalają uzyskać dowolny kształt przewodu i dokładnie dopasować wkład do rodzaju otworu. Dzięki cienkiej, milimetrowej ściance wkłady owalne do kominów nie zabierają dużo przestrzeni, co przekłada się na efektywne odprowadzanie spalin. Rury, kolanka, obejmy, podpory, złączniki, wczystki, daszki to elementy montażowe, kompatybilne z wkładami owalnymi, z których użyciem możliwe jest złożenie hermetycznego przewodu kominowego. Dzięki odpowiednio ukształtowanym końcówkom montaż jest łatwy i szczelny.