Jakie poduszki dekoracyjne wybrać na taras i do ogrodu?

Jakie poduszki dekoracyjne wybrać na taras i do ogrodu?

Poduszki dekoracyjne to uniwersalne ozdoby. Udekorować można nimi zarówno kanapę w salonie, jak i sofę czy narożnik w ogrodzie, na tarasie, balkonie. Ten prosty detal potrafi ożywić, a nawet odmienić aranżację, dodać jej klimatu, charakteru, stylu. Poduszek dekoracyjnych warto szukać wśród akcesoriów ogrodowych. Czym jednak powinny się wyróżniać? Czy na tarasowych meblach można położyć te, które zapraszamy do pokoju dziennego?

Jak wybrać dobre poduszki do mebli tarasowych?

Meble tarasowe i ogrodowe to te, które bardziej niż te salonowe są narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Na co dzień wystawione są one na działanie promieniowania UV, wiatru, deszczu, śniegu, wilgoci. Częściej też ulegają zabrudzeniom, odkształceniom, uszkodzeniom mechanicznym. Nie inaczej jest w przypadku akcesoriów ogrodowych takich jak poduszki. Nie ma więc wątpliwości, że muszą być one wykonane z materiałów, które wyróżniają się ponadstandardową solidnością, odpornością, trwałością. Jednocześnie nie można zapominać, że akcesoria ogrodowe muszą być estetyczne, w końcu mają ozdabiać domowy zieleniec.

Z jakich tkanin wykonuje się poduszki dekoracyjne na taras?

To, z jakiej tkaniny będą wykonane poduszki dekoracyjne na taras, zależy od ich trwałości i solidności. Materiał jest bowiem pierwszą linią obrony przed niekorzystnym działaniem czynników pogodowych. Ten, któremu nie straszne są mrozy, ulewne deszcze i intensywne promienie słoneczne to, chociażby poliester. Jego dużą zaletą jest również fakt, że jest plamo- i wodoodporny. W praktyce oznacza to, że poduszki nie ulegną zniszczeniu, jeśli wylejemy na nie sok czy upadnie na nie grillowana kiełbaska.

Tekstylne akcesoria ogrodowe wykonuje się również z materiałów z akrylu oraz teflonu – te tkaniny są jednak zazwyczaj tylko domieszką. Mają one chronić poduszki przed tym, aby zabrudzenia nie wnikały w głąb materiału, a także ułatwiać czyszczenie dekoracji.

Warto pamiętać, że akcesoria ogrodowe nie tylko mają być solidne i trwałe, ale także uprzyjemniać wypoczynek. W przypadku poduszek dekoracyjnych dobrze jest więc jeśli są one miękkie i przyjemne w dotyku. Takie cechy mają poduchy z domieszką bawełny.

Czym wypełniane są poduszki dekoracyjne do ogrodu?

W przypadku poduszek dekoracyjnych na taras ważny jest nie tylko materiał poszewek, ale i wypełnienia. Obowiązkowo musi on być odporny na wilgoć, nie może się zbijać po zamknięciu czy odkształcać. Takie właściwości ma pianka poliuretanowa lub nieco nowocześniejsza wata silikonowa.

Czy rozmiar i kształt mają znaczenie?

Meble ogrodowe to często te w nietypowych kształtach (np. fotele kokony) i wymiarach. Aby poduszki dekoracyjne dobrze się na nich prezentowały, a także nie zabierały miejsca do siedzenia, muszą być do nich odpowiednio dopasowane. Warto więc przed zakupem akcesoriów ogrodowych zmierzyć meble, na których mają one być wyeksponowane. Standardowo do ogrodu czy na taras wybierane są modele w rozmiarze 45×45 cm, jednak w Miloo Home można odnaleźć też oryginalne poduchy np. w kształcie okrągłym czy prostokątnym w różnych wymiarach.