Jakie oświetlenie łazienkowe jest teraz modne?

Jakie oświetlenie łazienkowe jest teraz modne?

Bez względu na to, czy łazienka w Twoim domu jest ogromna, czy też niewielka, musisz zadbać o to, aby była bardzo funkcjonalna i reprezentacyjna. Taki efekt osiągniesz zarówno dzięki dopasowaniu właściwych mebli, jak i samego oświetlenia. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie lampy do łazienki są teraz bardzo modne, to dowiesz się tego z lektury poniższego artykułu. Z naszą pomocą uda Ci się urządzić łazienkę, w której codzienne spędzanie czasu będzie bardzo satysfakcjonujące. Zapraszamy!

Dlaczego właściwe oświetlenie łazienki jest takie ważne?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby korzystanie z łazienki były bardzo komfortowe, musisz zadbać o to, aby dobrze ją oświetlić. Dokładne umycie twarzy, zębów czy też zrobienie makijażu lub uczesanie włosów bez odpowiedniego oświetlenia – jest niemożliwe. A już, zwłaszcza że łazienka jest zazwyczaj tym pomieszczeniem w domu, w którym nie ma okna. Łazienka powinna być oświetlona bardzo równomiernie, tak aby żadna z jej części nie pozostawała niedoświetlona. Z tego też względu w przypadku większych pomieszczeń dobrze będzie zdecydować się zarówno na oświetlenie centralne, jak i dodatkowe. Zwróć uwagę również na samą barwę światła, czyli na to, aby było jak najbardziej zbliżone do naturalnego (3600 – 4800K). Możesz zdecydować się również na ciepłe barwy (2500-3500K) lub na tzw. światło zimne (6000-6500K).

Czy główne oświetlenie łazienki musi wyglądać nudno?

Na samym początku dopasowywania oświetlenia do łazienki, warto wybrać właściwą lampę główną. Jeżeli sufit Twojej łazienki jest wysoki, możesz zdecydować się na wciąż bardzo popularne lampy wiszące. Jeżeli zaś dysponujesz niższym sufitem, to doskonałym rozwiązaniem będą na pewno plafony, które są dostępne pod tym linkiem

Zabudowane plafony umieszczone na środku sufitu dobrze oświetlą Twoją łazienkę, a do tego nie będą niepotrzebnie zajmować miejsca. Plafony ze względu na swój bardzo uniwersalny charakter świetnie odnajdują się i w tradycyjnych i w bardziej nowoczesnych wnętrzach, dlatego nie powinieneś mieć większych problemów z ich właściwym dopasowaniem. Gwarantujemy, że będą prezentować się nienagannie! Duże plafony o dobrej mocy dobrze rozpraszają światło i równomiernie oświetlają pomieszczenie, dlatego decydując się na nie, nie ma już konieczności dokupowania dodatkowego oświetlenia.

A jakie plafony należą aktualnie do najmodniejszych? Przede wszystkim te o kulistym kształcie, dlatego nic dziwnego, że ich oferta na rynku jest bardzo szeroka.

Niewielkie kinkiety, które wciąż nie wyszły z mody

Chociaż mogłoby się wydawać, że kinkiety nie są już tak popularne, jak kiedyś – nic bardziej mylnego. Ogromna funkcjonalność tych lamp i fakt, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, sprawia, że osoby urządzające łazienkę wciąż chętnie je dla siebie wybierają. Dobrze dopasowany do danej aranżacji kinkiet zachwyci zarówno swoim wyglądem, jak i samą funkcjonalnością.

W łazienkach wspaniale sprawdzają się np. ledowe kinkiety powieszone nad lustrem, ponieważ z ich pomocą można dobrze doświetlić obszar wokół, którego wykonuje się różne zabiegi pielęgnacyjne i nie tylko. Jakie kinkiety warto wziąć pod uwagę, wyposażając swoją łazienkę? Dużą popularnością cieszą się aktualnie modele glamour, ale i te z nutką surowego wyglądu. 

Bez względu na to, jakie konkretnie lampy Ci się podobają, pamiętaj o tym, że bardzo istotny jest ogólny podział stref w Twojej łazience. Zupełnie inna lampa będzie mogła sprawdzić się pod prysznicem, a inna np. przy lustrze. Jest to związane z tzw. IP obudowy lamp, czyli stopniem szczelności. Im większe jest prawdopodobieństwo tego, że lampa zostanie zalana, tym ważniejsza jest większa ochrona.

Estetyczne wyposażenie łazienki sprawi, że jej codzienne użytkowanie będzie dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze. Modne lampy wpłyną pozytywnie na odbiór Twojej łazienki, a tym samym wspaniale ją udekorują.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.