Jakie krzesła do okrągłego stołu?

Jakie krzesła do okrągłego stołu?

Okrągłe stoły są modne nie tylko ze względu na ich wygląd. Takie meble sprzyjają bowiem lepszej integracji. W odróżnieniu od stołów prostokątnych nikt nie siedzi po wąskiej stronie, a hierarchia miejsc jest identyczna. Dla osób, które mają okrągły stół, ważny jest odpowiedni dobór krzeseł. Krzesła drewniane lub tapicerowane powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie.

Dlaczego krzesła drewniane mogą doskonale pasować do okrągłego stołu?

Klasyczne krzesła drewniane pasują do niemal każdego wnętrza. W związku z tym mogą podkreślić zarówno skandynawski styl jadalni, jak i klasyczny. W sytuacji, gdy drewniane krzesła połączone są z nowoczesnym tworzywem, nawiązuje to do nowoczesności. Tego typu krzesła mają również taką zaletę, że są stosunkowo łatwe w czyszczeniu.

Dlaczego krzesła tapicerowane tak często pasują do okrągłego stołu?

Okrągły stół w każdym przypadku jest symbolem otwartości. Jeżeli jednak masz chęć stworzenia domowego klimatu, zdecyduj się na tapicerowane krzesła. Eleganckie meble tego typu mogą być doskonałym towarzyszem okrągłego stołu w salonie. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup krzeseł tapicerowanych z transparentnym materiałem. Taki rodzaj mebli jest świetną alternatywą dla ich drewnianych odpowiedników.

Krzesła do okrągłego stołu – jakimi zasadami się kierować?

Są pewne ogólne zasady, których warto przestrzegać, decydując się na krzesła do okrągłego stołu.

Ile krzeseł kupić do okrągłego stołu?

Dla przykładu, aby obliczyć, ile potrzebujesz krzeseł tapicerowanych lub drewnianych do okrągłego stołu, powinieneś pomnożyć średnicę stołu przez liczbę pi, a następnie podzielić przez 60. Wynik działania oznacza liczbę krzeseł, które powinieneś kupić. Jeżeli zatem dla przykładu średnica wynosi: 100 centymetrów, wykonujemy następujące działanie: 100 razy 3,14 podzielić przez 60. Wychodzi wtedy dokładnie: 5,2. W takiej sytuacji powinniśmy zakupić pięć krzeseł.

Krzesła do okrągłego stołu – na jaki rozmiar się zdecydować?

Dobierając krzesła drewniane lub tapicerowane do okrągłego stołu, powinniśmy mieć na uwadze również ich rozmiar. Wysokość siedzenia powinna zwykle mieścić się w zakresie 40 – 50 centymetrów. Za złoty środek uważa się powszechnie 45 centymetrów. Odpowiedni rozmiar krzeseł kupowanych do okrągłego stołu zależy oczywiście nie tylko od wysokości stołu, ale także wzrostu osób, które będą na nich siedziały.

Jeżeli chodzi o szerokość krzeseł drewnianych lub tapicerowanych, siedziska mają zwykle ok. 45 centymetrów. Dla większych osób dobrze sprawdzą się jednak siedziska nieco szersze. Zapewnią one wygodę szczególnie w jadalni.

Trzeba pamiętać również o tym, aby pozostawić za krzesłami odpowiednio dużo miejsca. Optymalnie, aby można było łatwo odsunąć krzesło lub przejść obok osoby siedzącej, odległość między krawędzią stołu, a ścianą powinna wynosić minimum 90 centymetrów. Sprawdź, jakie krzesła tapicerowane lub drewniane możesz idealnie dobrać do okrągłego stołu.