Jaka powinna być nowoczesna łazienka

Jaka powinna być nowoczesna łazienka

W każdym domu łazienka pełni bardzo ważną funkcję. To tutaj rozpoczynamy i kończymy dzień. Dlatego łazienka musimy być miejscem, gdzie chcemy przebywać i dobrze się czujemy. Na wystrój i funkcjonalność łazienki wpływa kilka elementów. W poniższym artykule znajdzie wszystkie niezbędne informacje co powinno znaleźć się w idealnej łazience.

Wybór kolorów

Pierwszym ważnym wyborem jest kolorystyka łazienki. Najczęściej spotykane są kolory pastelowe oraz biel. Taka kolorystyka doskonale sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. W przypadku dużej przestrzeni można postawić na głęboką czerń. Idealny kolor dla nowoczesnej łazienki. Czerń doskonale łączy się również z drewnem.

Do takiej łazienki będzie pasowała drewniana podłoga czy też ratanowy fotel. Ciekawym rozwiązaniem w przypadki łazienki mogą być płytki, które imitują drewno. Jak widać wybór możliwych kolorów jest bardzo duży i każdy bez problemu dopasuje coś do siebie. Kolejną ważną decyzją jest wybór wanna czy kabina prysznicowa.

Kabina prysznicowa czy wanna stojąca – a może jedno i drugie?

Łazienka powinna być komfortowa i zachęcać do spędzenia w niej jak najwięcej czasu. Dobrze zaprojektowana przestrzeń powinna być funkcjonalna, wygodna i przestronna. Oczywiście musi mieć wannę lub prysznic. W przypadku dużych łazienek często spotykanym rozwiązaniem jest połączenie obu rozwiązań.

Kabiny prysznicowe dostępne są w wielu różnych kombinacjach, zarówno jeżeli chodzi o kształt i wielkość brodzika jak i również materiały z jakich wykonano kabinę. W przypadku wanny możemy postawić na tradycyjne rozwiązanie, które będzie pasowało do większości rozwiązań. Obecnie hitem jest wanna wolnostojąca – mosiężne lub złota na masywnych nogach.

Nie tylko design

Wygląd jest ważny, ale nowoczesna technologia może sprawić, że Twoja łazienka będzie wspaniałym miejscem do relaksu i wypoczynku pod całym tygodniu pracy. Do wyboru mamy podświetlane płytki, wanna z opcją podtrzymywania temperatury czy też deszczownicę z opcją masażu. Nowoczesne rozwiązania, to nie tylko komfort, ale również oszczędność.

Do ciekawych rozwiązań zaliczyć możemy między innymi nowoczesny sedes. Warto postawić na taki, który pozbawiony jest kołnierza. Dzięki temu nie będzie gromadził się brud ani bakterie. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsce na osobne urządzenia, to warto postawić na sedes z funkcją bidetu.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są powierzchnie samoczyszczące. Chronią one między innymi kabinę prysznicową czy też umywalkę lub wannę przed osiadaniem kamienia. Warto skorzystać z takiego rozwiązania jeżeli w łazience dominują ciemne kolory płytek.

Nowoczesna łazianka pozwala zachować nam higienę, idealnie w ten trend wpisują się bezdotykowe baterie. Wystarczy ruch dłoni, a woda zaczyna lecieć z baterii. Oprócz modnego wyglądu, takie nowoczesne rozwiązania pozwalają oszczędzać wodę.

Wybierz odpowiedni styl

Oprócz elementów wykończenia, równie ważnym aspektem jest styl. Możemy postawić na całkiem nowoczesne rozwiązania, jak i również na tradycyjne. Decydując się na nowoczesny styl możemy łączyć ze sobą np. drewno, czerń i aluminium. Ciekawym pomysłem jest połącznie ratanowych półek z ceramiką.

Oprócz wyglądu, ważne jest również, aby odpowiednio zaplanować przestrzenie. Dobrze zaaranżowana łazienka pozwala nam schować wszystko, aby nic na zewnątrz nie zostawało. Do tego bardzo przydatne są różnego rodzaju, między innymi szafki łazienkowe wiszące. Całość designu dopełnią odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne.

Oświetlenie łazienki

Oświetlenie daje wiele możliwości. Można podświetlić lustro czy też ciekawe wzory nad wanną. Diody led lub zabudowa w suficie dają wręcz nieograniczone możliwości oświetlenia łazienki. Taki delikatne oświetlenie nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości światła, ale jest bardzo ciekawym dodatkiem. W dużych i nowoczesnych łazienkach można spotkać nawet wielkie kryształowe żyrandole jako źródło światła.

Podsumowanie

Bez względu czy postawisz na drewno czy też ceramikę, warto pobawić się w łączenie różnych elementów i stylów ze sobą. Funkcjonalna i piękna łazienka, wyposażona tak jak sobie wymarzyliśmy, z całą pewnością będzie miejscem, gdzie będziemy chętnie spędzać czas.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.