Jak wyczyścić pralkę

Jak wyczyścić pralkę

Brzydki zapach z pralki? Z czasem pralki się brudzą. Gromadzi się w nich szumowina z proszku, a Ty masz pralkę, która bardzo potrzebuje odświeżenia. Nauczenie się, jak czyścić pralkę, jest niezbędne do utrzymania zapachów, pleśni i brudu na dystans. Tutaj przeprowadzimy Cię przez to, jak głęboko wyczyścić zarówno pralki ładowane od frontu, jak i pralki ładowane od góry, używając octu i sody oczyszczonej (proces jest nieco inny dla każdej z nich). Wykonuj te głębokie czyszczenia raz na sześć miesięcy, a Twoja pralka pozostanie świeża i czysta.

Jak wyczyścić pralkę ładowaną od przodu za pomocą octu i sody oczyszczonej?

Zbierz swoje przybory do czyszczenia. Będziesz potrzebować:

  • Ocet
  • Soda oczyszczona
  • Butelka z rozpylaczem
  • Szmatka z mikrofibry
  • Szczoteczka do zębów

Spryskaj bęben pralki octem

Dodaj swój ocet do butelki ze sprayem i spryskaj wnętrze bębna. Wytrzyj wszystko wokół niego ściereczką z mikrofibry, nie pozostawiając żadnej powierzchni nietkniętej. (Ocet jest jednym z najlepszych środków czyszczących w przyrodzie – bez trudu przecina pozostałości, osad, plamy z twardej wody, a nawet tłuszcz).

Wytrzyj wokół gumowych uszczelek

Następnie, gumowe uszczelki (uszczelki wokół drzwi) potrzebują trochę poważnego wyczyszczenie. Jak wytrzeć wokół nich, będziesz prawdopodobnie znaleźć szumowiny, pleśń, a nawet włosy. Wytrzyj to wszystko z dala!

Wlej ocet do dozownika detergentu i uruchom pralkę z gorącą wodą

Odmierz dwie filiżanki destylowanego białego octu i wlej go bezpośrednio do dozownika detergentu w twojej pralce. Ustaw pralkę na jej najdłuższy cykl z najgorętszą wodą.

Dodaj sodę oczyszczoną bezpośrednio do bębna i uruchom pralkę ponownie

Posyp pół filiżanki sody oczyszczonej bezpośrednio do bębna pralki i uruchom ją na tych samych ustawieniach (najwyższe i najgorętsze).

Wytrzyj drzwiczki i przód pralki

Spryskaj octem ściereczkę z mikrofibry i wyczyść zewnętrzną i wewnętrzną stronę drzwi, aż zacznie błyszczeć. Uruchom go wzdłuż całego przodu maszyny, upewniając się, że pokrętła i panel sterowania.

Zostaw drzwiczki otwarte i pozwól pralce wyschnąć

Trzymaj pleśń i grzyby na dystans, pozostawiając uchylone drzwiczki i pozwalając pralce wyschnąć na powietrzu (lub wytrzyj ją suchą ściereczką z mikrofibry).

Jak wyczyścić pralkę ładowaną od góry za pomocą octu i sody oczyszczonej?

Dodaj ocet do pralki i rozpocznij cykl prania

Ustaw pralkę tak, by pracowała na najwyższym i najgorętszym ustawieniu. Dodaj cztery filiżanki białego octu i włącz ją. Gdy ono wypełnia up i ledwo zaczynał, jakkolwiek, pauza pralka i właśnie pozwalać wodę i ocet siedzieć dla godziny.

Wytrzyj w dół pokrywę i resztę pralki

Podczas gdy ty czekasz, ty możesz zajmować się resztę pralki powierzchnie. Ocet na ściereczkę z mikrofibry i uruchomić go wzdłuż górnej i dolnej części pokrywy, boki i przód myjki. Pocieraj wzdłuż każdego centymetra kwadratowego swojego urządzenia.

Skup się na dozowniku detergentu i płynu do zmiękczania tkanin

Dozowniki detergentu i płynu do zmiękczania tkanin w pralce wymagają dodatkowej uwagi. Szczoteczka do zębów przyda się, aby naprawdę wyszorować ich otwory i uzyskać je świeże i czyste.

Uruchom kolejny cykl z sodą oczyszczoną

Gdy pierwszy cykl się zakończył, wsypuje filiżankę sody oczyszczonej i włącza pralkę z powrotem na jeden mocniejszy cykl (wciąż na tych najgorętszych/najwyższych ustawieniach).

Zostaw otwartą pokrywę i pozwól jej wyschnąć na powietrzu

Jak z w przypadku czyszczenia pralki ładowanej z przodu – ważnym etapem czyszczenia pralki jest jej wysuszenie. Najłatwiej jest po prostu trzymać pokrywę w górze, aż będzie ładna i sucha, lub można ją wytrzeć suchą ściereczką z mikrofibry.

Brzydki zapach z pralki - jak wyczyścić pralkę octem? Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?
Brzydki zapach z pralki – jak wyczyścić pralkę octem? Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Czyszczenie pralki octem – czy jest bezpieczne?

Zapytaliśmy specjalisty czy czyszczenie octem jest bezpieczne.

„Ocet nie jest przeciwwskazany do czyszczenia osadów wapiennych z pralek i nie ma wpływu na komponenty z komponentami, czy mówimy a uszczelkach, wąż czy innych komponentach”.

Jak często należy czyścić pralkę i dlaczego

Konserwacja jest bardzo ważna i może przedłużyć sprzęt AGD . Dlatego zalecenie jest czyszczeniem czyszczeniem wewnątrz, jak i na zewnątrz, uwolnienie raz w celu, jeśli uzywasz jej dwa razy w tygodniu. 

Okresowe czyszczenie zapobieganie gromadzeniu się pleśni, przyczyną i nieprzyjemnych zapachów, które mogą się dostać do naszych ubrań i wpłynąć na nasze zdrowie – ostrzegano. Ponadto dodatkowo uzytowano dodanie detergentów do osadów lub wkładów do osadów, osadków, które mogą z czasem mogącz się połączyć.

Czyszczenie pralki tabletka do zmywarki

Staje się oczywiste, że za każdym razem, gdy widzę w sieci pochwałę prostego triku, muszę go wypróbować. Najnowszym przykładem jest ten, który robi się modny już od dłuższego czasu. Pod koniec zeszłego roku, pewna mama podzieliła się na grupie na Facebooku wskazówką o tym, jak czyści swoją pralkę. Szczerze mówiąc, nie można pokonać grup na Facebooku pełnych mam dzielących się pomocnymi wskazówkami. Jestem w kilku – mimo że nie mam dzieci – i tak wiele się od nich nauczyłem. Ta najnowsza prosta sztuczka wyciąga całą brudną wodę z pralki, a ci, którzy chwalą ten sposób twierdzą, że prowadzi to do jeszcze czystszych ubrań podczas kolejnych prań, a wszystko, czego potrzebujesz, to jedna mała rzecz, która prawdopodobnie już jest w Twojej kuchni — tablet do zmywarki .

Jak wyczyścić pralkę za pomocą tabletki do zmywarki?

Zanim wpadniesz w panikę, to nie jest jak ta wskazówka dotycząca czyszczenia piekarnika, która polegała na zwilżeniu tabletki do zmywarki i użyciu jej do wyszorowania wnętrza kuchenki. W rzeczywistości nie ma żadnego szorowania.

Wystarczy włożyć tabletkę do zmywarki do bębna pralki, włączyć ją na najgorętsze pranie i poczekać na zakończenie cyklu.

Filmy w mediach społecznościowych pokazują mętną wodę w obracających się maszynach, usuwając cały brud z wnętrza, zanim dojdą do końcowego rezultatu — błyszczącego bębna. Oczywiście musiałem spróbować.

Włożyłem tablet do bębna, wybrałem pranie o najwyższej temperaturze i zabrałem się do pracy, podczas gdy maszyna zaczęła działać.

Zajrzałem kilka razy przez okno bębna, aby śledzić jego postępy, zarówno dla pisania tego artykułu, jak i dla własnej chorobliwej ciekawości. Pomimo tego, że maszyna ma zaledwie dwa lub trzy lata – i moim zdaniem jest bardzo czysta w środku – byłem zdumiony tym, jak brązowa woda stawała się przez cały cykl.

Oczywiście możesz się obawiać, że włożenie tabletki do zmywarki do zmywarki może uszkodzić bęben, gdy będzie latał jak luźna armata. Sprawdziłem to najpierw, zanim spróbowałem i potwierdziłem, że nie spowoduje to żadnych poważnych uszkodzeń, chociaż eksperci są podzieleni co do tego, czy zapewnia najlepsze czyszczenie. 

Jakie są wasze sposoby na czyszczenie pralki? Napiszcie w komentarzach.