Jak wyczyścić pralkę i usunąć nieprzyjemny zapach?

Jak wyczyścić pralkę i usunąć nieprzyjemny zapach?

Czy po załadowaniu pralki poczułeś nieprzyjemny lub stęchły zapach? Najprawdopodobniej faktem jest, że nie czyściłeś go przez długi czas! Tak, tak, pomimo tego, że ciągle ma do czynienia ze środkami czystości i jest obficie myta wodą, to i tak trzeba od czasu do czasu urządzić jej pralkę „dzień kąpieli”.

Dlaczego pralka ma nieprzyjemny zapach i dlaczego po praniu na ubraniach mogą pozostać plamy? Po pierwsze, to resztki proszku do prania, płynu do płukania i zabrudzenia osadzają się na dozowniku, częściach wewnętrznych i komorze prania. Po drugie, osady pleśni i pleśni tworzą się na gumowej uszczelce drzwi pralki, jeśli zbiera się tam woda. Podpowiadamy, co należy zrobić po każdym praniu, aby maszyna służyła Ci jak najdłużej i pozostała czysta i świeża.

Zobacz też: pralka nie wiruje.

Jak czyścić pralkę

  • Uruchom cykl: wiele nowszych pralek ma specjalny cykl czyszczenia, który automatycznie ustawia czas, prędkość i temperaturę wody, a wszystko, co musisz zrobić, to dodać wybielacz. Jeśli nie masz tego cyklu, dodaj 1/2 szklanki płynnego wybielacza chlorowego do dozownika i uruchom regularny cykl gorącej wody. Możesz także użyć specjalnego środka czyszczącego, ponieważ podczas gdy wybielacz zabija bakterie i pleśń, nie będzie w stanie rozpuścić innych pozostałości brudu. Ponadto specjalne produkty zawierają składniki, które chronią maszynę przed twardą wodą.
  • Zainstaluj dodatkowe płukanie i wirowanie:  Po zakończeniu cyklu czyszczenia ponownie uruchom pralkę, aby przepłukać i odwirować, aby upewnić się, że wszystkie ślady wybielacza lub pozostałości cząstek zostały całkowicie wypłukane.
  • Wyczyść szufladę dozownika:  Jeśli masz wyjmowane dozowniki, wyjmij je, rozłóż i dobrze wypłucz pod gorącą wodą. Użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby usunąć zablokowane zanieczyszczenia. Wytrzyj do sucha, złóż i ponownie włóż do urządzenia. Jeśli nadal są wilgotne, pozostaw je otwarte do całkowitego wyschnięcia.
  • Wytrzyj i osusz gumową uszczelkę i bęben:  Jeśli masz ładowacz czołowy, wytrzyj gumową uszczelkę do czysta i dokładnie wysusz, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Wytrzyj bęben i drzwi lub pokrywę lub pozostaw je otwarte do wyschnięcia.

Czyść pralkę raz w miesiącu.

Jak usunąć brzydki zapach z pralki

  1. Przede wszystkim nigdy nie zostawiaj zamkniętych drzwi pralki: powietrze musi swobodnie krążyć, aby wysuszyć pozostałą wilgoć. W przeciwnym razie może dojść do powstania pleśni i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.
  2. Po wypraniu należy natychmiast wyjąć czystą bieliznę, nie pozostawiać mokrych ubrań w pralce.
  3. Jeśli masz zwierzęta, prawdopodobnie w pralce dość szybko gromadzą się włosy, które przyklejają się do prania w kolejnych praniach, a także mogą zapchać wnętrze pralki. Aby pozbyć się włosów, po umyciu pozostaw urządzenie do całkowitego wyschnięcia, a następnie odkurz wnętrze urządzenia.
  4. Susz podkładkę: jeśli masz maszynę ładowaną od przodu, regularnie sprawdzaj podkładkę, aby upewnić się, że nie ma w niej żadnych małych przedmiotów (takich jak skarpetki), i regularnie wycieraj ją do sucha, aby zapobiec powstawaniu pleśni.
  5. Czyszczenie elementów sterujących: Przetrzyj elementy sterujące, klamkę drzwi wilgotną ściereczką.
ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.