Jak wybrać najlepszą baterię umywalkową?

Jak wybrać najlepszą baterię umywalkową?

Współcześnie na rynku nie brak ciekawych rozwiązań z zakresu armatury łazienkowej. Dlatego warto odpowiednio zastanowić się, jaka będzie najlepsza do tego pomieszczeniu. Zanim zdecydujesz się na wybór baterii umywalkowej, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Dowiedz się, o czym warto pamiętać przed zamówieniem tego elementu armatury łazienkowej.

Jakie są rodzaje baterii umywalkowych?

Warto wiedzieć, że w przypadku wyboru baterii umywalkowych można znaleźć różnorodne ich rodzaje. Do najpopularniejszych należą:

  • stojące

To baterie umywalkowe montowane bezpośrednio w misie lub blacie. Są idealnym wyborem gdy już jest położona glazura łazienkowa, gdyż nie jest konieczny ich montaż w ścianie. 

  • ścienne

Wybór takiej armatury łazienkowej jest polecany osobom, które chcą wykorzystać powierzchnie ściany lub dysponują pomieszczeniem o niewielkim metrażu. Warto jednak wiedzieć, że zakup tego rodzaju baterii umywalkowej powinien być zaplanowany wcześniej, gdyż wymaga ona wykonania stosownych otworów w kafelkach.

  • jednouchwytowe

W tych bateriach znajdziesz tylko jeden uchwyt do regulacji temperatury oraz ciśnienia wody. To popularny wybór, gdyż jest praktyczny i prezentuje się nowocześnie.

  • dwuuchwytowe

Baterię umywalkowe z dwoma kurkami są najczęściej wybierane przez właścicieli łazienek wykończonych w stylu retro lub glamour.

W zależności od preferencji warto dostosować wybór baterii umywalkowej. Armaturę łazienkową znajdziesz w ofercie specjalistycznych firm, takich jak Hurtownia Art. Metalowych Henryka Karolewskiego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii umywalkowej?

Należy pamiętać, że nie tylko sam rodzaj baterii umywalkowej jest istotny przy aranżacji łazienki. Zanim zdecydujesz się na zamówienie konkretnego modelu, zwróć uwagę na następujące aspekty:

  • wysokość

Na rynku można znaleźć baterie umywalkowe niskie i wysokie. Dotyczy to zwłaszcza armatury stojącej, czyli montowanej na blacie lub misie umywalki. W zależności od tego, jaką wysokość będzie mieć, zależy jej funkcjonalność. Niskie baterie są przydatne w momencie, gdy planujesz montaż szafki nad umywalką czy lustra. Natomiast warto wiedzieć, że mogą one nieco utrudniać korzystanie z armatury. Wysokie baterie są bardziej funkcjonalne, ale wtedy należy odpowiednio dopasować misę umywalki, tak, by było ograniczone ryzyko chlapania.

  • wygląd

Dopasuj odpowiednio formę baterii umywalkowej do aranżacji łazienki. Dzięki temu pomieszczenie będzie się prezentować stylowo.

Oprócz wspomnianych aspektów zwróć uwagę także na trwałość baterii umywalkowej.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.