Jak wybrać idealną szafkę RTV do salonu w 2022 roku?

Jak wybrać idealną szafkę RTV do salonu w 2022 roku?

Decydując się na zakup szafki RTV warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, dzięki którym idealny model nie tylko będzie współgrał z pozostałymi elementami wyposażenia, ale i spełni swoją funkcję. Czym kierować się wybierając szafkę RTV? Czy znaczenie ma tylko rozmiar szafki, jej szerokość? Jaka szafka RTV jest dedykowana tradycyjnym pomieszczeniom, a która sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka szafka pod telewizor jest warta Twojej uwagi.

Jaka szafka pod telewizor – przede wszystkim funkcjonalny mebel

Niezależnie od tego czy Twoje mieszkanie jest w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym, warto wybrać szafkę RTV wykonaną z wysokiej jakości materiału. Szafki tego typu są odporne na uszkodzenia mechaniczne a przy tym łatwe w czyszczeniu i na dodatek można spośród nich wybrać taką, która będzie pasować do konkretnego salonu. Kiedyś rolę szafki pod telewizor pełnił niewielki stolik, pod którym znajdowała się niewykorzystana przestrzeń. Obecnie na rynku znajdziemy szafki RTV wyposażone w pojemne półki oraz szuflady. Warto zwrócić uwagę na ich ilość i wielkość oraz dostosować je nie tylko do wnętrza danego pomieszczenia, ale i do swoich potrzeb. Jeśli posiadamy sporą kolekcję płyt cd możemy na ich ulokowanie wybrać szafkę, która będzie miała otwarte półki. Dzięki temu możemy uzyskać do nich łatwy dostęp. Półki zapewnią sporo miejsca na pilot, sprzęt elektroniczny, odtwarzacz dvd, tablet etc. Jeśli zależy nam aby akcesoria były schowane, możemy wybrać szafkę, która ma zamknięte półki. Dzięki zakupowi szafki przynajmniej częściowo zamkniętej, pilot czy ważny dokument zawsze będzie w odpowiedniej szufladzie. Szafka RTV powinna być tak skonstruowana, aby można było ukryć kable, które posiada każdy telewizor. Taka opcja jest najlepszym rozwiązaniem, aby utrzymać ład w pomieszczeniu.

Jaka szafka pod telewizor dedykowana jest do małego mieszkania? W tej sytuacji do niemal każdego salonu szafka RTV może mieć formę niewielkiej komody. Wielość szuflad w takim meblu daje możliwość wykorzystania przestrzeni pod telewizorem. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w niejednym pokoju dziennym, gdy zależy nam, aby szafka pod telewizorem służyła do przechowania rozmaitych przedmiotów.

Design szafki rtv dostosowany do wnętrza


Poza tym, że jej funkcjonalność jest kluczowa, warto zwrócić uwagę na design szafki pod telewizor. Uniwersalność przy wyborze szafki pod telewizor pozwala jeszcze bardziej podkreślić styl i wyjątkowość mieszkania. Zważywszy na fakt, iż na rynku dostępne są szafki w różnym stylu, warto wybrać dostosowaną do aranżacji wnętrza. Kolor ten sam jak pozostałe meble, lub utrzymany w tym podobnym tonie to tylko jeden z aspektów na który powinniśmy zwrócić uwagę. Wysoki połysk czy może matowa struktura materiału z którego zbudowany jest mebel? Dopasuj szafkę do swojego salonu, a meble które już posiadasz będą dzięki dobrze dobranej szafce RTV tworzyć z nią niejako całość.

Obecnie na rynku dużym powodzeniem cieszy się szafka RTV, która ma ryflowane fronty. To ciekawe rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, tworząc jakby dodatkową przestrzeń poprzez grę światło-cień, oraz efekt głębi. W nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje oryginalny, nietuzinkowy charakter mebli powszechne są fronty w kontrastowym kolorze. Jeśli szafka RTV wisząca nie spełnia Twoich oczekiwań i preferujesz jeden z modeli szafek stojących, masz możliwość doboru ozdobnych nóżek, np. metalowych, szczególnie modnych w tym sezonie.

Idealną szafkę pod telewizor, także pod kątem jej stylu powinna być dostosowana do danego wnętrza oraz do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Jak wybrać najlepszą szafkę pod telewizor - jaki mebel pod telewizor wybrać, czy z otwartymi półkami jest dobrym rozwiązaniem?

Wysokość i szerokość szafki nie mogą być przypadkowe

Niewielkie szafki pod telewizor są trafionym rozwiązaniem, gdy decydujesz się na zakup małego ekranu telewizora.

Niezależnie od tego czy chcemy postawić telewizor na szafce, czy powiesić go nad nią, szafka pod telewizor powinna być dłuższa od urządzenia RTV. Szerokość jaką posiada szafka pod telewizor musi być dopasowana do przekątnej ekranu, tak aby telewizor nie wystawał poza granice mebla.

Odpowiednia wysokość szafki gwarantuje komfort oglądania i chroni przed przyjmowaniem nienaturalnych pozycji które mogłyby negatywnie wpłynąć na odcinek szyjny kręgosłupa i narząd wzroku.

Wisząca szafka rtv czy może stojąca?

Jeśli wybraliśmy telewizor wieszany i zastanawiamy się, jaka szafka byłaby najlepszym rozwiązaniem, okazuje się, że mamy sporo możliwości.

Obecnie wiszący telewizor i odpowiednio do niego dobraną szafkę wiszącą można zobaczyć na ścianie w niejednym nowoczesnym mieszkaniu. Często jest to duży telewizor w technologii 4K, gdzie konieczne jest dostosowanie odległości od odbiornika, zgodnie z zasadą- im cal ekranu jest więcej, tym odległość od oczu powinna być większa.

Elegancka szafka pod wiszący telewizor może być dodatkową ozdobą salonu.

Jeśli chcemy powiesić telewizor na ścianie, natomiast nie decydujemy się na wiszącą szafkę RTV, mamy do wyboru jeszcze inne meble. Może nim być szafka stojąca. Na szafce RTV, która posiada szeroki blat można dodatkowo wyeksponować ramkę ze zdjęciem czy kolekcję ulubionych płyt. Długa szafka daje sporo możliwości. Jest ona dobrym rozwiązaniem gdy decydujemy się na większy telewizor. W przypadku szafek stojących warto zwrócić uwagę na nóżki. Otóż te wysokie zdecydowanie ułatwiają dbanie o czystość.

Na maksymalne obciążenie szafki RTV trzeba zwrócić uwagę stawiając telewizor na niej. Szafka taka powinna być dostosowana nie tylko do wielkości, ale i do masy urządzenia.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/
Zdjęcie główne prezentuje: https://www.meble-bogart.pl/szafka-rtv-nicole—czarny-mat-p-51785-1061-1061-opt–conf-54008.html

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.