Jak usunąć plamy z materaca i wyczyścić go od wewnątrz

Jak usunąć plamy z materaca i wyczyścić go od wewnątrz

Spędzamy na naszym materacu 7-9 godzin dziennie – przez cały ten czas do środka wnika kurz, martwe cząsteczki naskórka, tłuszcz i pot z naszego ciała. Jest to zauważalne z zewnątrz – pojawiają się żółte plamy, ale niewidoczne zanieczyszczenia są jeszcze bardziej niebezpieczne – roztocza, które rozmnażają się w środku.

Nawet jeśli nie masz alergii, warto regularnie czyścić materac – nie tylko z zewnątrz. Zalecamy organizowanie „dzień kąpieli” dla swojego materaca co kilka miesięcy – a teraz podpowiemy Ci, jak to zrobić najlepiej.

Jak wyczyścić materac


Użyj odkurzacza
Najłatwiejszym sposobem oczyszczenia materaca z kurzu domowego i martwych cząstek skóry jest po prostu odkurzenie materaca. Użyj ssawki do tapicerki, zapomnij o bocznych krawędziach materaca, a jeśli to możliwe, o ramie łóżka – tam też może gromadzić się kurz i dostać się do wnętrza materaca. Aby sprawdzić, czy dobrze sobie poradziłeś, od czasu do czasu uderzaj końcówką głowicy odkurzacza o materac – zauważysz, że „odbijają się” cząsteczki kurzu.

Pozbądź się plam
Doskonałym sposobem ochrony materaca przed plamami jest specjalny pokrowiec na materac z wodoodporną powierzchnią. Jest łatwy do prania i nie pozwala na przedostawanie się wszelkiego rodzaju płynów na tapicerkę materaca. Ale jeśli jednak pojawi się taka uciążliwość, użyj specjalnych odplamiaczy, a następnie, po zejściu plamy, przetrzyj miejsce ciepłą wodą.

Jak usunąć żółte plamy z materaca
Żółte plamy na materacu są spowodowane potem i tłuszczem i są prawie niemożliwe do uniknięcia. Zobaczmy, jak możesz się ich pozbyć.

Wymieszaj wodę utlenioną i ciepłą wodę w stosunku 1:1, dodaj trochę (około ćwierć łyżeczki płynu do mycia naczyń), powstałą mieszaninę wlej do butelki ze spryskiwaczem.
Zwilżyć plamę powstałym roztworem, przetrzeć ręcznikiem frotte i odczekać pół godziny;
Spryskać plamę czystą wodą, dobrze osuszyć, aby usunąć wszelkie ślady środka czyszczącego, powtórzyć procedurę, aby całkowicie usunąć wszelkie ślady;
Następnie pozostaw materac do wyschnięcia.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.