Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Urządzenie mieszkania w stylu industrialnym wymaga zastosowania się do kilku zasad. Takie pomieszczenia powinny bowiem spełniać określone wymagania. Bazują one zwykle na elementach dość surowych, czym odróżniają się od wielu innych, popularnych stylów. Jak poprawnie zaaranżować industrialne wnętrze? Co powinno pojawić się w takim pomieszczeniu? Poznaj porady odnośnie urządzania industrialnych wnętrz.

Cechy wnętrz industrialnych 

Wnętrza industrialne najczęściej pojawiają się w starszych budynkach, w tym także w kamienicach. Często towarzyszy im bowiem odkryta, prawdziwa cegła na ścianie. Da się je zaaranżować także w nowoczesnym budownictwie, jednak wówczas przyjmują nieco inne formy.

Najczęściej wnętrzom w stylu industrialnym towarzyszą też odkryte belki, a także elementy instalacji elektrycznych. Z tego powodu często tworzy się takie aranżacje w starych budynkach, które zostały poddane renowacji, oraz na poddaszach. W takim stylu zazwyczaj urządzane są biura, ale pojawia się on także w przypadku mieszkań.

Styl industrialny jest surowy. Bazuje na elementach metalowych czy z tworzyw sztucznych. Wszędzie pojawiają się dość ciemne barwy, a z sufitów często zwisają gołe żarówki na specjalnych linkach. Meble nie powinny być zbyt zabudowane. W stylu industrialnym królują m.in. biurka z pojedynczą szufladą i przestronnymi półkami, a także regały bez frontów, wykonane z metalu. Projektowanie wnętrz w takim stylu nie jest trudne. Kluczem do sukcesu okazuje się postawienie na elementy surowe i minimalistyczne.

Jak sprawić, by styl industrialny był bardziej przytulny? 

Styl industrialny można nieco zmodyfikować. Wiele osób decyduje się na wzbogacenie go zielonymi roślinami ustawionymi w całym pomieszczeniu. Mogą one również zwisać ze specjalnych doniczek. Jeśli zależy Ci na tym, by dane wnętrze było bardziej przytulne, warto zdecydować się także na poduszki. Mogą mieć one ciemny kolor, ale dobrym wyborem okazuje się również postawienie na kontrasty.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób samodzielnie umeblować wnętrze w stylu industrialnym, możesz postawić na pomoc specjalistów, takich jak ci z Wytwórni Joanna Fabicka. Wiedzą oni, czym cechują się poszczególne style i potrafią stworzyć aranżację w taki sposób, by była ona estetyczna, a zarazem funkcjonalna. Specjaliści mogą także postawić na nowoczesne rozwiązania oraz zastosować je nawet w bardzo małych pomieszczeniach, np. meblując kawalerki.