Jak szybko i skutecznie wyczyścić ubrania z sierści zwierząt

Jak szybko i skutecznie wyczyścić ubrania z sierści zwierząt

Być może jedynym minusem posiadania futrzanych zwierząt jest ich zrzucanie. Każdego dnia musimy spędzić wystarczająco dużo czasu, aby usunąć z naszych rzeczy całą sierść zwierząt. Istnieje jednak kilka prostych życiowych hacków, które pomogą przyspieszyć ten proces i usunąć maksymalną ilość włosów z ubrań.

Zrób się antystatyczny

Czy wiesz, że antystatyczne ubrania możesz zrobić w domu? Aby to zrobić, wystarczy wymieszać wodę i płyn do płukania tkanin. Wlej gotowy płyn do butelki z rozpylaczem i równomiernie spryskaj rzeczy. Następnie wytrzyj nadmiar czystą szmatką. Takie narzędzie może być również używane do ochrony mebli przed wełną.

Jaki jest najdroższy kot świata – zobacz inny artykuł w naszym serwisie.

Ręczna parownica do ubrań

W przypadku odzieży wełnianej i innych delikatnych tkanin należy użyć ręcznej parownicy lub powiesić ubrania w łaźni parowej z bieżącą gorącą wodą. Następnie usuń włosy za pomocą szczotki do ubrań, wałka lub ręcznie.

Rolka do ubrań lub taśmy

Lepki wałek do ubrań najlepiej usuwa sierść zwierząt. Jeśli go nie masz lub nie możesz go znaleźć, użyj szerokiej taśmy. Po prostu owiń go wokół ramienia, lepką stroną na zewnątrz i przeciągnij po ubraniu.

Gąbka do naczyń

Kolejną rzeczą, która pomoże Ci z łatwością usunąć sierść zwierząt domowych z ubrań, jest gąbka do naczyń . Powoli przetrzyj ubranie czystą, suchą gąbką, a wełna natychmiast się do niej przyklei. Jeśli nie możesz usunąć wszystkich włosów z powierzchni, lekko zwilż gąbkę wodą i spróbuj ponownie.

Kule do suszenia i prania wełny

Wełniane kulki do suszenia i prania nie tylko pomagają zmiękczyć ubrania, ale także usuwają z ich powierzchni irytującą sierść zwierząt. Aby to zrobić, wystarczy umieścić kulki wraz z praniem w suszarce lub pralce. Wełniane kulki dobrze wchłaniają również wilgoć, co może skrócić czas schnięcia ubrań nawet o 30%.

Ocet winny

Ocet winny nadaje się do czyszczenia prawie wszystkiego w domu. A odzież nie jest wyjątkiem. Zmiękczy tkaninę i pomoże uwolnić twoje rzeczy od sierści zwierząt. Podczas cyklu płukania dodaj do urządzenia około ½ szklanki białego octu. Jeśli martwisz się zapachem, możesz zacząć od mniejszej ilości octu, ale zazwyczaj odparowuje on, gdy ubrania wysychają.

Gumowe rękawiczki

Prawdopodobnie masz gdzieś parę gumowych rękawiczek, które mogą być bardzo przydatne podczas czyszczenia rzeczy z sierści zwierząt.

Lekko zwilż rękawice i przesuń je po powierzchni odzieży. Będą wytwarzać elektryczność statyczną, która w połączeniu z teksturowaną powierzchnią rękawic z łatwością usunie sierść zwierząt. Kiedy mocno się owłosią, wypłucz je w gorącej wodzie. Powtarzaj, aż ubrania będą wolne od włosów.