Jak prawidłowo wybrać lampę wiszącą do salonu i sypialni?

Jak prawidłowo wybrać lampę wiszącą do salonu i sypialni?

Oświetlenie wnętrza pełni nie tylko funkcje użytkowe. Ma również istotny wpływ na to, jak prezentuje się domowa aranżacja. Rodzaj, wielkość oraz styl lamp dobiera się w zależności od tego, jakie jest ich planowane przeznaczenie. Jak wybrać odpowiednią lampę wiszącą do salonu i sypialni? Podpowiadamy w naszym artykule!

Lampy wiszące dopasowane do wystroju wnętrza

Zarówno do salonu, jak i sypialni, chętnie wybierane są lampy wiszące. Doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia głównego. Odpowiednio dobrane, mogą zapewnić optymalne światło w całym pomieszczeniu. 

Jako reprezentacyjna część domu, salon powinien wyróżniać się dopracowaną w każdym calu aranżacją, w której każdy może czuć się komfortowo i przytulnie. Ponieważ domownicy często spędzają w salonie nie tylko popołudnia, ale również wieczory, oświetlenie w tym pomieszczeniu musi być odpowiednio mocne. Najlepiej wybierać żarówki o przyjemnym, cielnym kolorze światła – podkreślają one przytulny charakter wnętrza i sprzyjają relaksowi w wolnych chwilach. Jeśli w salonie wydzielona jest strefa do pracy lub nauki, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie uzupełniające, np. w postaci lampki biurowej. Oświetlenie do pracy powinno mieć barwę neutralną lub chłodną, która jest najkorzystniejsza dla koncentracji.  

Lampy wiszące do salonu występują w wielu postaciach i dowolnych stylach. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, warto dobrać do niego niewielką lampę o prostych kształtach. Dostarczy ona odpowiednią ilość światła, a jednocześnie nie przytłoczy wnętrza. W dużym salonie można umieścić na suficie dwie, a nawet trzy lampy wiszące o dopasowanej stylistyce. W ten sposób powstanie ciekawy, oryginalny, a przy tym spójny wystrój. 

Jak wybrać lampy wiszące do sypialni?

Przy urządzaniu sypialni kierujemy się nieco innymi zasadami, niż przy aranżacji salonu. W tym pomieszczeniu powinny dominować przede wszystkim łagodne odcienie, jasne meble i subtelne dodatki do domu. Taki wystrój sprzyja odpoczynkowi i zapewnia dobry nastrój o poranku. Aranżację można wzbogacić o bardziej dekoracyjne elementy, np. w postaci bogato zdobionych lamp w stylu New York czy glamour, które nadadzą sypialni niezwykle elegancki wygląd.

Lampy wiszące do salonu i sypialni w różnych stylach

Czy planujesz aranżację w stylu nowoczesnym, industrialnym czy modern classic, odpowiednio dobrane oświetlenie najlepiej podkreśli charakter wnętrza. W sklepie internetowym Modern Classic Home znajdziesz szeroki wybór lamp wiszących i nie tylko. Sklep oferuje lampy w różnych stylach, zarówno o nowoczesnym designie, jak i bardziej klasyczne modele. 

Dodatki do domu – Modern Classic Home znajdą licznych zwolenników wśród amatorów elegancko wykończonych wnętrz. Asortyment obejmuje również stylowe meble oraz akcesoria, które znajdą dla siebie miejsce w niejednym domu. Zamówienia można składać wygodnie i szybko w sklepie online.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.