Jak pozbyć się stopionego plastiku z kuchenki

Jak pozbyć się stopionego plastiku z kuchenki

Czy masz stopiony plastik na kuchence? Jeśli tak, czas pozbyć się tego bałaganu. Możemy pomóc! Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie i widzieliśmy to już wcześniej. Ten post na blogu nauczy Cię, jak usunąć stopiony plastik z kuchenki, aby nie trzymał się na zawsze.

To nie jest takie trudne, jak się wydaje! Wykonaj poniższe czynności, a Twoja kuchnia będzie wyglądać jak nowa w mgnieniu oka.

Jak usunąć stopiony plastik z kuchenki

Aby usunąć stopiony plastik z pieca, będziesz potrzebować następujących materiałów:

  1. Miska lub pojemnik na roztopiony plastik
  2. Gorąca woda
  3. Płyn do naczyń
  4. Szczotka do szorowania
  5. Miękka ściereczka

Jak usunąć stopiony plastik krok po kroku

1. Napełnij miskę lub pojemnik gorącą wodą.

2. Dodaj mydło do naczyń do gorącej wody i mieszaj, aż będzie piana.

3. Zanurz szczotkę do szorowania w wodzie z mydłem i wyszoruj stopiony plastik z kuchenki.

4. Wypłucz szczotkę szorującą i miskę lub pojemnik w gorącej wodzie.

5. Wytrzyj stopiony plastik z pieca miękką ściereczką.

Jeśli nie masz szczotki do szorowania, użyj wełny stalowej. Ta metoda jest bardzo ścierna i porysuje powierzchnię pieca. Używaj tego tylko w nagłych wypadkach. Naszą ulubioną metodą jest użycie gorącej wody i płynu do naczyń, aby usunąć stopiony plastik z pieca.

6. Jeśli stopiony plastik nie schodzi z pieca po szorowaniu, spryskaj go obficie WD-40 . Pozostaw na kilka minut, aby przeniknął przez plastik.

7. Po kilku minutach ponownie wyszoruj kuchenkę, a następnie wytrzyj do czysta miękką ściereczką.

8. Jeśli chcesz być bardziej bezpieczny, pozostaw stopiony plastik na noc przed ponownym użyciem pieca.

9. Teraz, gdy stopiony plastik zniknął, zawsze pamiętaj o używaniu uchwytów do garnków podczas przenoszenia garnków na kuchence!

Jak usunąć stopiony plastik ze szklanej płyty kuchennej

Płyta kuchenna ze szkła ceramicznego jest nie tylko stylowa, ale zapewnia również cenną funkcję bezpieczeństwa: ich trwałość oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że zapomnisz o przyborach kuchennych i że coś się stopi.

Ale, płyty grzewcze ze szkła ceramicznego mogą pozostać gorące po wyłączeniu elementów grzejnych. Łatwo o tym zapomnieć i pozwolić, by plastikowa torebka lub pokrywka dotknęły jej, powodując uszkodzenie stopu!

Jak usunąć stopiony plastik ze szklanej płyty kuchennej? Postępuj zgodnie z poniższą metodą:

W przypadku mniejszych ilości stopionego plastiku zastosuj jedną z tych metod

  1. Ustaw palnik na małym ogniu [w celu zmiękczenia plastiku]. Dodaj sodę oczyszczoną, a gdy stanie się pastą, dodaj w małych ilościach ocet, aż uzyskasz pastę. Szorować nylonową szczotką.

2. Użyj wrzącej wody, aby zmiękczyć plastik, a następnie zeskrob go za pomocą skrobaczki z żyletką, pozostawiając obszar mokry po zeskrobaniu. Osusz ściereczką z mikrofibry. Być może będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy, aby usunąć cały stopiony plastik z kuchenki.

W przypadku większych ilości stopionego plastiku zastosuj jedną z tych metod

1. Umieść lód na powierzchni pokrytej plastikiem. Plastik stanie się bardziej kruchy w wyniku tego kroku. Użyj nylonowej szczotki, aby usunąć wszelkie pozostałości. Odczekaj kilka minut, zanim spróbujesz. Wymagane są żyletka i WD-40. Pozwól, aby trochę WD-40 wsiąkło w plastik. Zeskrob stopiony plastik żyletką, aż zniknie.

2. Możesz użyć acetonu lub zmywacza do paznokci, aby usunąć stopiony plastik ze szklanej płyty kuchennej. Wylej aceton lub zmywacz do paznokci na ściereczkę z mikrofibry, pozostaw na pięć minut przed zeskrobaniem.